Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 22.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Тъпичко да..нови [re: Yavanna]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано20.02.15 00:14



Тъй, всичко това е направено, знаем какво не трябва да яде, имаме най скъпата машина Медела и пак няма достатъчно...
Ей тук сме в момента..



Тема Re: Тъпичко да..нови [re: King.]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано20.02.15 00:22



Дойде ли у вас консултант на лалече лига? Яде ли сминдух и бирена мая? Кърми ли нощем и на поискване като цяло?

Има още нещо-окситоцинов спрей в носа за майката. Това може доктор да го изпише. Ето в тоя форум дискутират това, предписали са им го и е помогнал:



и тук:

Но ако още не са дошли лалече лига, има какво да се прави преди окситоцина.



Тема Re: Brestmilk vs Formula?нови [re: King.]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано20.02.15 00:26



Кинге, хич нямам залог в израстването и дробуването на твоето отроче. Ако си дошъл тук да намериш обосновка защо е добре то да пие формула-гуд лък. Аз мисля, че ти отделих до тук доста време, оставям те на твоите собствени ресурси. Късмет.





Тема Re: Тъпичко да..нови [re: King.]  
Автор noTeHHEgaP (пристрастен)
Публикувано20.02.15 00:53



"няма достатъчно мляко" или "не тече достатъчно от помпата" са две коренно различни неща, и точно тия добри лелички от лалече ше дойдат у вас да ти направят точен анализ. те 90% от майките си въобразяват, че имат недостатъчно къма без да има повод и дават формула, от което кърмата сама си спира - селф-фълфилинг професи...



Тема Re: Brestmilk vs Formula?нови [re: Yavanna]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано20.02.15 00:57



Ok, thank you for your precious time !! :)



Тема Re: Brestmilk vs Formula?нови [re: Yavanna]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано20.02.15 01:07



Сина ми се роди близо 4500гр, яде като разпран от малък. Педиатрите като го видят и се хващат за главата - огромен, здрав и солид като камък (извън нормалните криви за тегло и ръст за неговата възраст). Хранеше се по 2-3 пъти с кърма нощно време и не му стигаше. Добавихме и формула към кърмата и човека взе да спи по-спокойно и ние покарай него.

Карахме само на скъпа (органична) формула:


Другите той не ги харесваше пък и ние не му давахме.

С кърменето продължахме докато стана почти на 1.5г (но карахме и с формула паралелно). Не сме имали проблеми с него никакви досега здрав е като Крали Марко.

Сега тук трябва да отбележим диетата на майката е доста важна. Жена ми е вегетарианец (ама не е крайна - понякога налита на пиле и риба) и това си дава отражение според мен на избора кърмене + формула.

При всяко положение мисля че трябва да се кърмят децата доколкото е възможно но без да се стига до крайности...




Too Big to Fail...

Тема Re: Brestmilk vs Formula?нови [re: Biohaz]  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано20.02.15 05:24



Аве тука като ви чета и излиза, че татковците са по-добри кърмачки от майките егаси. Дали и аз да не зема да се оженя? Ше кърмиме заедно в клуба...



Fuck the Mods!!!

Тема Re: Brestmilk vs Formula?нови [re: King.]  
Автор Trickyy (tricky)
Публикувано20.02.15 07:47



Честито ти бебче Кинге



тук трябва да застана на страната на негрото, при кърменето принципа е: колкото повече, толкова повече. Повече кърмене - повече кърма. Въвеждането на формули и помпи е сигурен начин за намаляване на кърмата.

Вечер бебетата искат да сучат повече. Помни, че гърдите никога не са празни и млякото се произвежда през цялото време.

Първо идва "първо мляко", то е воднисто, с високо съдържание на захари и малко мазнини. Колкото повече се изпразват гърдите, толкова съдържанието на мазнини в млякото се увеличава. Ако се кърми по-често, то и това мазно мляко идва по-бързо. И засища повече.

И нещо друго: нощното сучене е задължително, ако искаш кърменето да продължи. През ноща майката произвежда хормонът пролактин, който отговаря за млекопродукцията.

Та, моят съвет: нощно кърмене до откат и често кърмене през деня



Тема Re: Тъпичко да..нови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано20.02.15 12:23



Точно за това става дума.





Тема Re: Brestmilk vs Formula?нови [re: Biohaz]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано20.02.15 12:31



Вие с жена ти сте по-едри хора и е нормално децата ви също да са такива. Но както сам си посочил-той е извън кривите за развитие на другите деца-т.е е изключение. Освен това ако жена ти е държала е могла да си увеличи кърмата, така че да стига на сина ти, но явно не е била това целта. Не критикувам вашия избор, просто казвам, че може би най-сигурния начин да се спре кърмата и да се провали кърменето е да се спре нощното кърмене. Не знам кое наричаш крайност в кърменето-СЗО и Уницеф са се изказали-ексклузивното кърмене до 6 месеца е крайно важно, а и след това бебето има нужда от мляко и е несравнимо по-добре това да е кърма, а не формула, па била тя и органик. Това, че е органик не и дава нито имунни клетки, нито фактори за усвояване на витамините, нито ензими за разглрждане на мазнините, нито точния вид протеини за човешко бебе.

Ако има медицински причини да не се кърми-като например нужда на жената да взима лекарства, които отиват в кърмата, тогава разбира се се търси друг изход.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.