Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Когато съдбата ти даде задачанови  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано02.02.15 22:59



Случи ми се интересно нещо-наложи ми се да свърша нещо доста трудно, изискващо голям напън и безсънни нощи и напрежение, като вероятността за някаква финансова полза е малка. Това нещо се оказа, че доведе след себе си още по-големи задачи, също без изглед за финанси, но имам някакво силно вътрешно усещане, че трябва да свърша това. Едва ли не го усещам като заповед, която мога и да откажа, но не трябва и не е добре за мен. И преди ми се е случвало май веднъж такова нещо...После по едно време спира усещането за "заповед" и оставям нещата да се решават без мен. Ся май ме чакат месец или повече работа по този въпрос.

Случвало ли ви се е такова нещо?





Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: Yavanna]  
Автор dorka14 (ветеран)
Публикувано03.02.15 07:22



Аз винаги съм бачкала почти за без пари или направо без пари и понякога съм
влагала много

Имах късмет да мога да си позволя да вложа много,
когато искам,
независимо, че не съм била добре платена, защото тогава също не зависех от парите,
които изкарвам, винаги някой друг ми е изкарал парите - първо родителите,
а после съпруга, ако и ти си такъв случай, какъв ти е проблема
единствено от емоционална гледна точка можеш да се колебаеш.

Ъхъ, заповед от съдбата бяха "преработванията", същата работа.

После нещо става и престава да се усеща като заповед, а с това и
ангажимента приключва. Най-лошо е, ако си вложил всичко, а виждаш,
че не става работата... Имах и такъв случай, но в последствие разбрах, че
не е било задължително да стане работата и в това е била цялата работа.

Имах два успеха с работата си - при единия бях ниско платена, а при другия
работих безплатно и те са ми достатъчни за да не чувствам, че съм се раздавала напразно

Едната "заповед от съдбата" стана инджелер, а другата - германист.
Доволна съм. Ich freue mich for them.






Редактирано от dorka14 на 03.02.15 08:53.



Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: dorka14]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано03.02.15 15:07



И ти си усетила тези "заповеди" значи... Аз като се задълбах в задачата до какви дълбини стигнах, не е истина...Оказа се много по-интересно и по голямо отколкото си мислех. Аз мислех, че ще е нещо за един ден да го свърша, а се оказа мнооого по-голямо...Но трябва да се направи, наистина.

Финансово мога да си го позволя, изкарвам други пари, а и мъжа ми също изкарва...не е проблем. Просто тази конкретна задача не е до пари, а е много поглъщаща.

Да, точно -престава да се усеща като заповед и приключва ангажимента...Така стана миналия път.

Много хубаво си направила, че си станала инженер и германистАз нищо няма да стана като го направ това, но е крайно важно за други хора да се свърши. Така че, дерзая



Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: Yavanna]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано03.02.15 17:00



Много хубаво си направила, че си станала инженер и германист

Dorka инженерка?????



Верно ли?

Ти ако си инж. що си работила по магазини за стотинки?



Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: Monica123]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано03.02.15 17:32



Мони, ти така се изненада и за мене. Явно си останала с фчепетление, че тука сме се събрали от къра директно и пишем докато почиваме под крайпътен орех, докато магаренцето тихо пасе до нас.



Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: Yavanna]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано03.02.15 19:42



Не дарлинг.Грешно си ме разбрала.
За теб бях сигурна,че си в медицинската сфера изненадата беше ,че си точно психоложка.

А ако Дорка наистина е инженерка(колежка демек) нека сама да сподели.

Тя самата казва,че е работила за жълти стотинки,което никака не се връзва.

Първите няколко години може да с еработи каквото и да е.Но после човек добива опит и си търси достойно място.

Разбийш?



Терми,
Ела тука да се изкажеш по въпроса



Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: Monica123]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано03.02.15 20:34



То човек търси, но дали намира е друг въпрос.

пример:

Редактирано от Yavanna на 03.02.15 21:07.



Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: Monica123]  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано03.02.15 21:48



Ами кво да кажа? Като чета Изе все едно чета Адолф Хитлер от младите му години, Моята борба. Той казва, че има мисия от Бога да се бори с комунистите и да спре евреите. Цитирам по памет:
"Ако евреите завладеят света, Земята ще се обезлюди и това ще бъде погребалния венец на човешката цивилизация. Природата неминуемо ще отмъсти за грубото посегателство над изконните и права. И аз сега като казвам това, осъзнавам че имам мисия от Бога да се боря срещу това зло..."
Това не ти ли напомня Иза?


А иначе жените инженери имат труден живот в америката, но познавам някои които са,кикасс.

Fuck the Mods!!!

Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: Terminator12]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано03.02.15 21:54



Termuse, ако нямаш мисия, значи бачкаш по мисията на някой друг. Която, на виското отгоре, може да е в твой ущърб и против твоя интерес. Сещаш ли се?

Масово народа ходи и спи, живее в зомбиленд, става-закусва-работи-яде-спи и това е....И накрая-цовише, дет викаше пра-баба ми и толкоз.



Тема Re: Когато съдбата ти даде задачанови [re: Yavanna]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано03.02.15 22:21



Изощо нямам намерение да ти ета примерите.

ВСЕКИ КОЙТО НЕ ГО МЪРЗИ В АМЕРИКА НАМИРА НАЯИН ДА СЕ РЕАЛИЗИР що годе прилично.Дори и да не стане изженерка има друга по-квалифицирана работа която може да работи.

Само,че дарлиг мързела е голяма работа!!!!!!!!!

И самата Дорка не веднъж е заявявала на висок глас,че предпочита да носи обувки от $ 10 но да не работи.

Иначе Дорка си ми е симпатичн аи я харесвам.
Само ти посочвам фактите.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.