Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Merck has some explaining to doнови  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано19.01.15 19:59





Merck, the pharmaceutical giant, is facing a slew of controversies over its Measles-Mumps-Rubella (MMR) vaccine following numerous allegations of wrongdoing from different parties in the medical field, including two former Merck scientists-turned-whistleblowers. A third whistleblower, this one a scientist at the Centers for Disease Control, also promises to bring Merck grief following his confession of misconduct involving the same MMR vaccine.



Редактирано от Yavanna на 19.01.15 20:21.



Тема Re: Merck has some explaining to doнови [re: Yavanna]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано20.01.15 16:12





Abstract

Send to:
J Biomed Sci. 2002 Jul-Aug;9(4):359-64.
Abnormal measles-mumps-rubella antibodies and CNS autoimmunity in children with autism.
Singh VK1, Lin SX, Newell E, Nelson C.
Author information
Abstract

Autoimmunity to the central nervous system (CNS), especially to myelin basic protein (MBP), may play a causal role in autism, a neurodevelopmental disorder. Because many autistic children harbor elevated levels of measles antibodies, we conducted a serological study of measles-mumps-rubella (MMR) and MBP autoantibodies. Using serum samples of 125 autistic children and 92 control children, antibodies were assayed by ELISA or immunoblotting methods. ELISA analysis showed a significant increase in the level of MMR antibodies in autistic children. Immunoblotting analysis revealed the presence of an unusual MMR antibody in 75 of 125 (60%) autistic sera but not in control sera. This antibody specifically detected a protein of 73-75 kD of MMR. This protein band, as analyzed with monoclonal antibodies, was immunopositive for measles hemagglutinin (HA) protein but not for measles nucleoprotein and rubella or mumps viral proteins. Thus the MMR antibody in autistic sera detected measles HA protein, which is unique to the measles subunit of the vaccine. Furthermore, over 90% of MMR antibody-positive autistic sera were also positive for MBP autoantibodies, suggesting a strong association between MMR and CNS autoimmunity in autism. Stemming from this evidence, we suggest that an inappropriate antibody response to MMR, specifically the measles component thereof, might be related to pathogenesis of autism.

Copyright 2002 National Science Council, ROC and S. Karger AG, Basel



Тема Re: Merck has some explaining to doнови [re: Yavanna]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано20.01.15 18:51



Мен лично Merck нещо не ме впечатляват като бизнес или научни разработки. Почти целия им R&D бизнес е в Ню Джърси което е доста кофти стейт. ...аз лично не бих живял там и работил за тях дори и да ми плашат половин милион годишно...





Too Big to Fail...

Тема Re: Merck has some explaining to do [re: Biohaz]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано20.01.15 19:00



А за един милион?





Тема Re: Merck has some explaining to doнови [re: Yavanna]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано20.01.15 20:32



Иззо безсмислено да да размишляваме какво би било ако Левски бе с гумени галоши а Ботев с каска.

Факт е че нито аз проявявам интерес към Мерк нито пък те са се залетели да наемат баш мен...



Too Big to Fail...

Тема Re: Merck has some explaining to doнови [re: Biohaz]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано20.01.15 21:46



Що бе, хубаво е човек да си прави анализ, да размишлява сам върху характера си. МНого е полезно. Да не изненада човек сам себе си в някоя ситуация.Може и професионално изкривяване да е.

Освен това искам да обсъдим ново обръщение "изО" което си харесал. В Българския звателния падеж често означава, че не харесваш този, км който се обръщаш, особено ако заършва на "о". Ся ти да не би да не ме харесваш?



Тема Re: Merck has some explaining to doнови [re: Yavanna]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано20.01.15 23:07



Хаха, ти вярно вече си с ново име. Как се вика накратко на Yavanna?


Яв-ка, Ан, Ванката?

Относно харесването - ти си като люта чушка... като се прекали с дозата и става неприятно...иначе почти всеки мъж обича пикантните храни с известна доза лютивина.






Too Big to Fail...

Тема Re: Merck has some explaining to doнови [re: Biohaz]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано20.01.15 23:10



Няма накратко, на същества от този поярдък не им се дават пет неймс



Значи, ме харесваш, ама в по-малки дози?



Тема Re: Merck has some explaining to doнови [re: Yavanna]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано20.01.15 23:25



Това което харесвам са интересните събеседници.



Ти понякога си интересна, обаче по-често си вятърничава а на моменти си направо (и откровено) откачена.

Ама щом продължавам да ти се връзвам явно нещо има дето да ми харесва в цялата работа...

Too Big to Fail...

Тема Re: Merck has some explaining to doнови [re: Biohaz]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано21.01.15 00:24



Не съм никак откачена, аз съм много реалистичен и практичен човек. Просто тези неща, които казвам на теб не са ти минавали през съзнанието, не си ги изследвал, не си мислил за тях, и като ги чуеш ти изглеждат откачени.

И на мен така ми се е е случвало-една жена ми разказваше някакви неща, които и са се случили и аз бях сто процетна убедена, че сътрада от шизофрения, докато не разбрах от други места истината и че всичко каквото казва е истина. Просто някои неща са прекалено голям стреч за въображението ни и разместват представата ни за света прекалено брутално и драстично и затова ги отхвърляме. Хубавото нещо в цялата работа, е, че "You can't unhear something". Tака, че нека си стои там на задния котолон, пък то ще се намести с времето, ако е речено.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.