Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема obesity  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано15.12.14 21:56



Пичове - днес бях на преглед след джима.
Мериха ми почти всичко (без дължината на хойа). Даже мацката която ми взе кръв ме пита с възхитен поглед кой номер обувки нося нещо и се видях голяма екзотика с тоя акцент и размер.

Иначе официално се водя obese (с BMI почти =31).
Обаче пък всичко ми е перфектно в нормата - TC/HDL rato 3:1; Glucose under 100mg/l; LDL 62mg/DL; waist circumference under 40 inches при ръст 6'6'' и т.н.

Май ще трябва да наблегна малко на кардиото и да понамаля малко калориите и да поизчистя диетата малко.

Като цяло май основният ми здравен проблем е в яденето (колко кога и т.н.) - ще трябва да поналмаля количеството и да подобря качеството. Което винаги излиза скъпо...



Ще е трудно по идващите празници ама ще се оптима да сваля малко BMI-a i Body Fat Percentage.

При вас как е положението с obesity (или както се вика по нашенски затлъстяването)?


P.S. Днес ме бе leg day - мисля малко пренатоварих the hamstring muscles. Ще има да плача идните 2 дена...

Too Big to Fail...

Редактирано от Biohaz на 15.12.14 22:06.



Тема Re: obesity [re: Biohaz]  
Автор izz ()
Публикувано15.12.14 21:59



Стани веган, не яж животински продукти от какъвто и да е вид, храни се с неограничени количества полодове, зърнени, кореноплодни и по малко ядки и ще отслабнеш без глад и мъка.





Тема Re: obesity [re: Biohaz]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано15.12.14 22:10



Ти братле ако си наистина 2 метра висок гледай да си във форма, щото тялото ти е ненормално голямо и ако имаш малко сърце още от сега ти казвам, че няма да докараш до дълбока старост.
То там ред няма, ама знае ли човек.
Виж си юмруците, ако са малки, значи и сърцето ти е малко и трябва да поддържаш килата под 110.
Напоследък младежите растат много високи в Америка заради хормони и стероиди в месото, само че на някои от тях генетически не им е заложено да са толкова високи и след време ще имат проблем със сърцата..





Тема Re: obesity [re: King.]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано15.12.14 22:20



Не ми е малко сърцето и ръцете (юмруците) не са ми малки.
Мерси че се включи с този съвет - това найстина е важно.

При мен проблема в родата ми е че всички обичат да къркат. Отделно имам 2 баби заминали си Алцхамер кето пък не е лошо щото поне означава че донякъде може би съм генетично предпазен от ракови заболявания...



Абе смърти има 1 милион най-различни - мен не ме е страх от смъртта повече ме притеснява живота. Важното да остаряваме бавно и величествено като катедрали а не да остаряваме като цървули.



Too Big to Fail...

Тема Re: obesity [re: Biohaz]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано15.12.14 22:46



А така !!!!





Тема Re: obesity [re: Biohaz]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано15.12.14 23:44



Храната е токсична до голяма степен. Храня се много внимателно напоследък. Ти искаш ли да обсъждаш с хирург как ще те разреже през гръдните кости, ще ти разпори сърцето и ще сложи една помпа вместо сърце, докато той го кърпи и ти разпаря краката да ти вади вени, че да ти прави байпаси на сърцето? Искаш ли да имаш неизбежни мозъчни отклонения в резултат на това? Искаш ли да се събудиш със стъклени тръби забити в гърдите и после да се учиш да дишаш отново? Ако осъзнаваш, че това те чака за удоволствието да се тъпчеш, не виждам проблем.



Редактирано от pesho.konia на 15.12.14 23:45.



Тема Re: obesity [re: pesho.konia]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано16.12.14 00:00



Пешо - тона и заряда ти ме кефи много.

Би ли споделил какво правиш ти за да не се събудиш със стъклени тръби забити в гърдите?

Как се храниш внимателно? Внимателно ли пазаруваш и подбираш хранта или внимателно гледаш всичко да бъде изядено от паниците и тенджерите за да не се изхвърля излишно храна?

Имаш ли share от някоя органична ферма?

Too Big to Fail...



Тема Re: obesity [re: Biohaz]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано16.12.14 00:06



Не че те атакувам, приятел. Просто илюстрирам какво те чака, ако не минеш на диета. Съмняваш се, че е истина? Знаеш, че coronary heart disease e най-големия убиец тук, колкото май всичко друго взето заедно или поне доста близо. Аз почти не ям нищо, което съдържа холестерол вече или поне много го намалих. От край време ям само органична храна, но това е от по-малко значение от холестерола и мазнините и сладките боклуци.



Тема Re: obesity [re: pesho.konia]  
Автор izz ()
Публикувано16.12.14 00:14



Дай пример какво ядеш за един ден.



Тема Re: obesity [re: izz]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано16.12.14 00:21



салата, плодове, пълнозърнест хляб, сварени белтъци, ориз, някой път пилешки гърди (но го ограничавам доста вече), овес си сварявам някой път за закуска пак с плодове и съвсем малко мед или овесен сириъл с малко мляко. ей такива работи.

Редактирано от pesho.konia на 16.12.14 00:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.