Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема съвет за роксананови  
Автор izz ()
Публикувано08.12.14 23:15



Сврако, реших да разгледам УКАС вътре да видя защо ти не си намерила как да кандидатстваш и кво да видя-те просто изобщо нямат база данни с БГ институции, Явно включват само който лично им се обади. Вътре има някакви мега скапани, малки частни школички, а няма университети и престижни училища. Имаш, обаче, опция да си напишеш сама институцията и можеш това да направиш.

Другия начин, който аз съм ползавала е да си кандидатстваш лично в университета, а не през УКАС. Университетите приемат апликации и директно, никой не те кара да е с УКАС. Прати си дипломите на унито и няма да имаш проблем.Стига да не са за някакво нестандартно полу-образование, тогава не знам какво ще правиш...НО за бакалавър само училищната ти диплома ще е достатъчна така или иначе, надявам се че поне това имаш.



Корекция-проверих за ъндърград кандиатстването май е само през УКАС. Аз не съм кандидатсвала ундърград в УК, и не съм имала тоя проблем. При всички положения свържи се с университета да питаш какъв креденшъл приемат.


Ето ти примерно един университет какво казва че приема от БГ:


Ето ти много престижния UCL Какво пише за това:

Equivalent qualification for country

Award of the Diploma za Sredno Obrazovanie / Diploma za Sredno Spetsialno Obrazovanie / Svidetelstvo za Profesionalna Kvalifkasia with an overall mark of 5.30; Successful completion of one year of a Bachelors degree at a Bulgarian institution recognised by UCL, with an average of 5/6 or "Very Good".


Като имаш предвид, че аз съм кандидатствала директно /не през УКАС/ в UCL с българската си диплома и бях приета там, можеш да имаш предвид, че СУ е признат от тях, а съм доста сигурна и че ТУ ще е признат. Просто говори с тях лично, а не през УКАС.

И по-добре си избери по-престижен университет, а не тоя дето беше пуснала. Не, че е най-лошия, но хич не е топ.

Редактирано от izz на 08.12.14 23:54.



Тема Re: съвет за роксананови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано08.12.14 23:24



За проба в апликацията си написах университета, като отбелязах, че институцията ми я няма в списъка и работи, даде си ми го ОК накрая.



Тема Re: съвет за роксананови [re: izz]  
Автор izz ()
Публикувано08.12.14 23:27



А е тука хората са обяснили как се кандидатства през УКАС:



Показано е със скрин шотс как да си обозначиш българското обраозвание.



Тема Re: съвет за роксананови [re: izz]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано09.12.14 02:19



Е - и целата тема беше излишна - защото просто си установила това, което установих и ас.


За какво беше това рипане? ако беше изоПщо кандидатствала и беше взела бритиш диплома - ти щеше да знаеш отговорите на тея фапроси още преди да съм зяпнала да те питам...

За сетен път се разобличи - немаш британска диплома и тфа е дереджето!


Просто отивам да се смея в ъгъла - как изата е взела диплома, като даже не е кандидатствала и не знае как се кандидаства....




ПС: не - нема ни един беге уни в базата им данни - видях със сигурност американския колеж - но друго беге не видях ...факт....


тека че тезата ти че СУ било прието и немало прублем с ЮКАС - е спукан балон също....


абе...що не одиш да се гръмнеш некаде? ясно е, че лъжеш кату дрта циганка ...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: съвет за роксананови [re: izz]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано09.12.14 02:22



Жено! обесневам кату за идиот!


ДА - КАНДИДАТСТВАМ ПРЕД ЮКАС - ама кандидатурата ми отива първо в колежа ми дето си карам нулевата година - и ако не я разпише тютора ми - нема и да стигне до унитата....


САМУ ТФА СТИГА ДА ОТРЕЖАТ МАСАТА КАНДИДАТИ БЕЗ НУЛЕВА ГОДИНА, ПОПАДНАЛИ ПО ПОГРЕШКА В КАЛАБАЛЪКА!


бЕЗ ТАЯ РЕФЕРЕНЦИЯ И БЕЗ СВИРЕПИ ДОКАЗАТЕЛСТВА НЕ МОЕМ ДА СТИГНА ДАЖЕ НИВО ИНТЕРВЮ ЗА КАНДИДАТ ЗА УНИТО!


ейййййй - бугарска глАва дебела!


ората са го измислили - какво искаш да доказваш още? че никога не си померисала ни колеж, ни уни в Британцията, одавна станА ясно....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: съвет за роксананови [re: lC Roxana]  
Автор izz ()
Публикувано09.12.14 02:25



За бакалавър ли кандидатстваш и каква диплома имаш от Бг?



Тема Re: съвет за роксананови [re: izz]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано09.12.14 02:27



Жено!

НЕ МОГА ДА КАНДИДАТСТВАМ С БЪЛГАРСКАТА СИ ДИПЛОМА - КОЛЕЖА МИ ВДИГА РАМЕНЕ И КАЗВА - НИЕ НЕ РАБОТИМ С ОУВЪРЗИЙЗ КВАЛИФИКАЦИИ!


нЕ МОГА ДА КАНДИДАТСТВАМ С БЪЛГАРСКА ДИПЛОМА И В УНИ - УНИТО ВДИГА РАМЕНЕ И КАЗВА - БРИТАНСКА КВАЛИФИКАЦИ И БРИТАНСКИ РЕФЕРЕНЦИИ ОТ ПОСЛЕДНА БРИТАНСКА КВАЛИФИКАЦИЯ - ИЛИ ВЪН!


Защо си мислиш, че си измислила топлата вода.

С което отново показваш, че хабер си немаш от системата тука и как работи и защо е тека...


категорична съм - ти мое и да си верваш, че си окачила некой парцал на стената си - но АС НЕ ТИ ВЕРВАМ ДАЖЕ ДА СИ СТЪПИЛА В БРИТАНСКИ КОЛЕЖ!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: съвет за роксананови [re: izz]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано09.12.14 02:32



Не прехфърлей фапроса върху мен.


За тебе си говорихме и че е ясно, че немаш британска диплома.


Имам ТУ магистър. Имам и международни квалификации. Точка по фапроса - не ги признават.


Всички студенти след 25 си година се броят матюр. Влизаш в канализацията като сички други - нито си първата, нито си последната. Минаваш си процедурите и тогава.


Тфа е полжението.


Занимавам се с NARIC - но дори да ми признаят магистър като електронен инженер - то ще мина опреснителни курсове и други процедури също по изравняване на квалификациите ми с британските стандарти.


Просто хората си имат стандарти - и това не ти е мазната баница на СУ, ТУ иле други продажни унита в балХарията - има си правителствена организация, тя се занимава с това - и всеки резултат издаден и подписан от тех - се проверева от международни комисии също....


Ей! маймуно! ясно е, че никога не си стъпила даже в британско уни или колеж!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: съвет за роксананови [re: lC Roxana]  
Автор izz ()
Публикувано09.12.14 02:36



Не съм установила това, което и ти :) Установих, че за бакалавър са кандидатства само през юкас, което не знаех, защото не съм кандидатсвала. До тука съвпада. Обаче ти си решила, че понеже в юкас липсва списък с българските учебни заведения, те не са признати. Това НЕ Е така, категорично. Има келяави школички по англйски, няма СУ, ТУ, МЕИ, Медицинския университет и т.н...айде моля ти се.Те взимат лекари и сестри от България дректно с диплома от университет, който не признават според теб? Дали?

Дай си дипломата за евалюйешън ако се съмняват в нейната достоверност, което ме съмняпва да се наложи, защото наистина много български новозавършли ученици и студенти заминават да учат в УК и никой не ги кара да учат нулеви години. Приема се директно диплома и транскрипти преведени или издадени направо от университета на английски, аз с такива кандидатствах, мисля, че СУ за да ти издаде дипломата с транскрипта взимаше по 6 лв на страница или на копие, нещо такова.

Гарантирам ти, че ако имаш магистър от ТУ, ще ти признаят магистър и в англия или ако си учила по някаква саката програма с недостатъчно часове, ще ти признаят поне бакалавър. Тва с нулевите години някой те е гепил да плащаш допълнителна година, или просто ти си заблудена офца и не си разбрала как да кандидатсваш или просто имаш техникум и толкоз, завършен 85 година, и естествено хората искат да се уверят, че ставаш за студентка, щото това не са институции за умствено непълноценни.




Аз няма що да се гърмя, ти си тая която се плете като пиле в кълчища, учи нулеви години и т.н. Как па нямах проблем ни с кандидатсване ни с нищо, ти не можеш в едник укас да се оправиш...тц тц тц...


Един съвет-като не разбираш -ПИТАЙ. Обади се на УКАС или им пиши емаил и ги питай какво да правиш, гледай форуми, хората помагат, и най-вече обади се на университета си и ги питай става ли с твойта диплома да учиш при тях и има ли нужда от даване за евалюейшън и т.н



Тема Re: съвет за роксананови [re: lC Roxana]  
Автор izz ()
Публикувано09.12.14 02:41



Невъзможно е да не ти признаят магистъра от ТУ. Питай дирекнто университета, питай УКАС, и го прати на евалюейшън дето си намерила в НАРИК.


А съвсем отделен въпрос е ако това което си учила, понеже си го учила през 80те години няма никаква връзка с инженерната наука в момента и ти искат опреснителни курсове! Хахаха, еее така кажи мойто момиче!



Слава богу моята специалност не старее така и нямам тоя проблем.Психологията си е психология и през 50-те и през 80те и през 2015 г. Е успех с изпитите и влизането в час!


А да ти доказвам за диломата си ми е скучно:) Първо ми е трета продред, второ не я ценя, трето ми дреме какво мислиш ти...така че...мани тия глупости:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.