Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Долара е хартиянови  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано29.05.14 04:16



Забелязвате ли, че долара в Америка е просто хартия? Жилищата от преди 15-ина години поне в моя град са били средно 3 ПЪТИ по-евтини. За 15 години вместо да е паднала цената, тя се утроява! Златото и то е 4 пъти по-скъпо. И хляба и бензина са 3-4 пъти по-скъпи спрямо отпреди 15 години. И образованието и медицинските застраховки колко се издуха спрямо 1999. Инфлацията тук от около 7 години все я отчитат доста под 2%. Това са пълни лъжи.



Тема Re: Долара е хартиянови [re: pesho.konia]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано29.05.14 07:24



Да братле, с абсолютна точност си спомням кога една тройна унция злато( приблизително 28 грама) беше около 300$, нямах пари тогава да се усмихна, сега виж какво става...
За жилищата имам собствена теория, която горе долу се припокрива с макроикономическите анализи на десетилетието, но главното за мен е, че всичко поскъпна, заради нерегулираната емиграция, просто в един момент дойдоха много хора с кеш и осраха пазара тотално..
Интетесното е какво ще стане за напред и как можем да се възползваме от ситуацията.
Едно знам със сигурност, Сащ се опитват да държат долара нисък, за да стимулират износа си, макар че не произвеждат почти нищо, 3/4 от БВП са услуги, с една дума от единия джоб в другия.
Мисля, че наближава война, всички имат нужда от дифолт...





Тема Re: Долара е хартиянови [re: pesho.konia]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано29.05.14 11:30



В Европа това с поскупването и инфлацията е още по-силно проявено.


В Холандия ми се оплакваха, че им е паднала покупателната способност В ПЪТИ за около 10 години. Казваха, че с гулдена са живели по царски, а с еврото - по просешки.

Същото отношение, макар с други думи го чувам и в УК. Казаха, че преди да са влезнали в ЕС на практика безработица не е имало. И чужденци не е имало. И проблеми не е имало. Аз го вервам - защото виждам снимки, хора и неща от тези идилични времена.


Сам виждаш какво се случва на бълХария - от зле става все по-зле....


Не че обвинявам - то кфо да обвиневаш - но тая мода на кредитите и заемите и живота на кредит дойде баш от хамериката....








Другото ми опасение е, че банките консолидирано си въртят техните далавери в интернационален мащаб и тука националистическите аргументи не работат....

и това се случва откак компютрите дадаха възможност да се въртят виртуални пари, да се изчислева, прогнозира и контролира по начин, който не беше възможен с кеша и златното покритие....мамицата им хърбава алчна.....



Не сте ли забелезали, че откак хората си държат парите в банки и във виртуални сметки - имам предвид откак компютърните системи се използват за банкови сметки...а не банковите трезори - оттогава някакси парите все нямат стойност....все има намалява покупателната способност....все си пре-ебан откъм лихви....все имаш нещо да плащаш и доплащаш....все си обесен на собствения си хуй и все си длъжник....на банка....



В старомодните времена на банкови трезори и наличности и златно покритие - хората беха ноо по-осигурени и богати....



Тая теория си е моя - не мисля, че съм повлияна от илюминати и илюминатки - но просто отбелязвам фактите....


Четах някъде, че сега даже не се печатат толкова пари в брой - поради факта, че голямата маса 'наличности' се държат във виртуален вид в банките...и че ако хората изведнъж решат да си изтеглят наличностите - и банките няма да имат пари в брой да ги изплатят....и го вервам....


Също така може би най-големите кражби в историята на човечеството се случиха във виртуален вид - когато обраха Банка Сосиете Женерал с повече от 1 милиард, после мисля пак имаше такъв случай....и как ги покриха само...кой го помни това сега...сешсе кой е платил разликата...и как се покриват банковите далавери....


Тук в УК има огромно недоволство по въпроса - защото на фона на останалите заплати банковите чиновници взимат фантастични суми...

Примерно ако един учител едва изкарва 30-40К на година, това с най-добрите квалификации и много нерви ....то със същото работно време, а понякога и без работни време някой банков мениджър спокойно си слага в джоба по 100-150К ...а висшите банкови управници си слагат хубавки комисиони и бонуси от порядъка на милиони....на година....

При поредния случай в една шотландска банка орицата се беха събрали дори пред хед офиса им да го линчуват едва ли не....щото беше разорил банката, ма на това отгоре си беше прибрал нещо като почти 5 мелиона за по-малко от година...


Бе банкерите са мръсно, крадливо и богато племе....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Долара е хартиянови [re: pesho.konia]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано29.05.14 21:29



Че хартия това всички го знаят отдава.
Въпроса е каква репутация има хартията.
Ето тук едно видео за размисъл по темата:

Rachel Botsman: The currency of the new economy is trust



Too Big to Fail...

Тема Re: Долара е хартиянови [re: pesho.konia]  
Автор lsrael Thornstein ()
Публикувано29.05.14 22:14



Хартиените пари са архаизъм. Истината е в една надеждна мрежа работеща с виртуални пари.



Тема Re: Долара е хартиянови [re: pesho.konia]  
Автор noTeHHEgaP (пристрастен)
Публикувано29.05.14 22:16



От друга страна, преди около седем години си спомням че си взех един 40-инчов телевизор от съркит сити, бог да ги прости, за $1600 - тежеше около тон, кинескоп с ламби и чаркове, чудо на електрониката. Сега една тънка плазма със същия размер е $500. Същото е с цените на компютри, фотоапарати и всякаква електроника, както и голяма част от услугите, за които говори кинга. Така че явно зависи от това кво слагаш в кошницата, с която мериш инфлация - всеки с различна кошница, различно му се вижда...



Тема Re: Долара е хартиянови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано30.05.14 00:22



Негро - деца имаш ли чадо? колко е бройката на децата ти?


Децата и издръжката им е най-верната индикация за инфлация...и стандарт на живот...




Колкото деца моеш да си позволиш - толкова е стандарта ти на живот...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Долара е хартиянови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано30.05.14 00:25



Истината е в една надеждна мрежа работеща с виртуални пари.



Тази мрежа и сега работи - и е банкова...


Каква илюзия имаш, че виртуална мрежа работеща с виртуални пари нема да бъде просто още една нова банка?






И сегашните банки това правят...не знам на какво разчиташ...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Долара е хартиянови [re: Roxan*na]  
Автор noTeHHEgaP (пристрастен)
Публикувано30.05.14 01:29



друг е въпросът, че обикновено зависимостта между стандарта на живот в някоя държава и раждаемостта е обратнопропорционална...





Тема Re: Долара е хартиянови [re: noTeHHEgaP]  
Автор whatstheproblemagain-1264 (форумист)
Публикувано30.05.14 04:08



The more underdeveloped the country, the more overdeveloped the women .......

John Kenneth Galbraith




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.