Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 25.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: 1984нови [re: Biohaz]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано17.04.14 20:01



Успелите хора в Америка не разчитат на SS системата и 401К.
Трупаш асетс, патентоваш това-онова и отглеждаш децата да стигнат до възраст за колеж и си готов за най-готината част от живота...при мен това може да стане в следващите 15г без проблем (тогава ще съм ~10г под нормалната пенсионна възраст за Америка..


Това ми е пределно ясно.

Някакси обаче дълбоко се съмнявам, че ти от тях - No offence



Тема Баба Моника...нови [re: Monica123]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано17.04.14 20:30



Явно знае доста за пенсиите, все пак е в такава възраст жената !!


Я кажи, на деденце става ли му още ситната чурчица или си принудена да си плащаш на мургави младежи да те онождат веднъж седмично???



Тема Re: Туйнови [re: Biohaz]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано17.04.14 20:32



Ти с какво си въоръжен, с чекията на дядо си ли?





Тема Re: Баба Моника...нови [re: King.]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано17.04.14 20:38



Представям си размера на твоята пенсия като разносва на пици:))))))))

Миниатурна като сивото ти вещество:)))))))))))))





Тема Re: 1984нови [re: Monica123]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано17.04.14 20:44



Нон тайкън!



Моя милост е още млад човек и с доказан потенциал за развитие. Какво ще стане с мен в следващите 15г - логиката подсказва че живота ми ще се подобрява експоненциално....

При теб не знам как е но вероятно едва ли имаш такъв хоризонт за развитие за следващите 10-20г както мен така че ако си тук достатъчно дълго пак ще си говорим след време.



Too Big to Fail...

Тема Ти н'дей иба коча у мъдете..нови [re: Monica123]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано17.04.14 20:48



Мойта пенсия ше я видим чак след 30 години, я съм жив до тогава я не...!! :)))
Твойта колко е? Стига ли или трябват фуд стампс и хляб от църквите да се затвори месеца...???





Тема Re: Туйнови [re: King.]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано17.04.14 20:50



Аз не съм въоръжен защото не ме е шубе от нищо понастоящем.



Ако се наложи обаче винаги може да си купя нещо в това отношение Америка е добре известна...



Too Big to Fail...

Тема Хубуу..нови [re: Biohaz]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано17.04.14 20:51



Само гледай да не се развиете като автомобилната индустрия в Детройт, че тогава ще трябва да се преквалифицирваш, един пицар може да те направим или да въртиш дюнери, само че то там понякога се иска повече акъл, отколкото да работиш в лаб...!!!





Тема Доста добре даже..нови [re: Biohaz]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано17.04.14 20:53



На всеки няколко дни има масови убийства, а правителството лъже за броя на жертвите годишно.
С много неща е известна Хамериката ша знайш, и повечето от тях хич не ми харесват..



Тема Re: Хубуу..нови [re: King.]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано17.04.14 21:03



Батка, моя милост знае 2 и двеста.

Първата ми работа в Щатите беше хамалин летен помощник за пиковия сезон и много ме бяха харесали шефовете щото ми предлагаха постоянна работа, бенефити и т.н. ама правителството не дава работни визи и зелени кари за подбни професии..

.

Наложи се да влеза в СТЕМ и да зема зелена карта по линия на National Interest Waiver (NIW).

Ако не знаеш ето ти малко инфо: First, in order to be eligible to file an NIW petition, a beneficiary or applicant must have an “advanced degree” or “exceptional ability” in the sciences, arts or business. The beneficiary must also persuasively demonstrate that he/she seeks employment in an area of substantial intrinsic merit to the U.S., that the benefit from the candidate’s proposed activity will be national in scope, and that the requirement of a Labor Certification for the candidate will adversely affect the national interest. Each NIW case is adjudicated on its individual merits, but the burden of proof is always on the applicant or beneficiary to establish that exemption from the labor certification will be in the national interest of the U.S. - See more at: http://www.hooyou.com/niw/#sthash.3Tof3kSS.dpuf


Така че можем и тако и вако.....и хляб все ще се намира за моя милост..

Too Big to Fail...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.