Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Глупавконови [re: Biohaz]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано18.04.14 23:24



е да цитираш чичко Форд без да си му проучил био-то, тиквеняци с твоя майндсет събират ябълки по фермите докато се надяват да станат Рокфелер





Тема Кое,нови [re: Monica123]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано18.04.14 23:26



мексиканчето ли ползваш хахахаха


С лютата му чушка - анално



Тема Re: Бро..нови [re: Monica123]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано18.04.14 23:31



Не си ме разбрала или аз не съм се изказал добре (или правилно).

Не съм се обидил нито хич

, просто ти изказа някаква странна и упорита категоричност че разбираш ли човек като мен не можел да натрупа достатъчно асетс за 10-15г работа и да се пенсионера 10-15г по-рано от нормалното (за Америка това са 65г).

Освен да се засмея и малко да те напопържам наум (или гласно) не виждам какво друго ми остава. Аз съм тук от 10г знам си способностите и ако всичко е ОК мисля живота само ще се подобрява за мен в следващите десетилетия.

Нямам нищо лично или лоши чувства към теб, даже си ми симпатична бихме могли да сме и приятели. Може дори и да се познаваме без да знаем....

Освен всичко това мисля че диалога ни е може да е полезен и за доста хората от четящите тук...може би за това малко по-театрално паднах като за дузпа след като ти като ми влезе пък не по-малко театрално плонж в кокалчетата...

Too Big to Fail...

Редактирано от Biohaz на 18.04.14 23:33.



Тема Re: Епанови [re: Buduhcko npace]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано19.04.14 00:02



Еби са у дреата бе пустиняк....



Too Big to Fail...

Тема Re: Бро..нови [re: Biohaz]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано19.04.14 00:04



Този отговор ми харесва доста повече.



И аз нямам нищо против теб, дори много се учудих, че имаш такива мечти.

Ако само за приказката е ОК.

Но, погледнато реално няма как да имаш такива асети.

И разбира се , че за всички нас положението се подобрява.

Но Американската машина е жестока.

Имаш ли идея колко е туишъна в университетите, та дори и държавните, да не говорим за частните?

Тези 2 деца, да са ти живи и здрави ще глътнат много пари - коли, ауто застраховките за тинейджъри направо дерат кожа, образование и т.н...

Отделно ти трябва да живееш прилично и да продължиш да плащаш моргиджа.

Направи ми бизнес план и ще ти повярвам.



Тема Re: Бро..нови [re: Monica123]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано19.04.14 00:23



Но Американската машина е жестока.

Имаш ли идея колко е туишъна в университетите, та дори и държавните, да не говорим за частните?

Тези 2 деца, да са ти живи и здрави ще глътнат много пари - коли, ауто застраховките за тинейджъри направо дерат кожа, образование и т.н...

Отделно ти трябва да живееш прилично и да продължиш да плащаш моргиджа.

Направи ми бизнес план и ще ти повярвам.



Кой го казва това - тая същата, която обяви че фаянсаджия може да земе мортгидж за 400К за 30 години, въпреки че фактите беха точно наобратно...






Начи как си фръткате гъза спорет кура - НЕ Е ИСТИНА!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Бро..нови [re: Monica123]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано19.04.14 00:23



Аз пък съм изненадан че ти си се "учудила че имам такива мечти".

Първо това не са мечти а нещо към което работя и се стремя активно.
Мечта за мен като да искаш да спечелиш от ЗК от лотарията - за едни става ако имат късмет а други взимат ЗК с работа и усилие. Да си поставиш цел (и работиш за постигането и) и да мечтаеш (без да правиш нищо) са много различни неща според мен.

Второ, американската машина е жестока само за безинициативните и мързеливи хора. Хората които полагат правилните усилия тук успяват да излизат от една класа и да минат по-нагоре без особени проблеми.

Децата ми са достатъчно умни и ще имат образование което няма да ни струва много - а може дори и да е безплатно...



Too Big to Fail...

Тема Re: Бро..нови [re: Biohaz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано19.04.14 00:37



Наречете ме скубла и тъпа - не ми пука - но спорет мене горна класа чувек има шанц, а долна класа чувек нема шанц!

Фаянсаджия да земе мортгич 400К? НИВгИШ!

нООО...учЕн да земе пенсия по-рано или некакси да си постигне животу - това по-го виждам!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Бро..нови [re: Biohaz]  
Автор noTeHHEgaP (пристрастен)
Публикувано19.04.14 00:40



год блесс УСА, баце! уважавам как си се надъхал, само така





Тема Re: Бро..нови [re: Biohaz]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано19.04.14 00:46



Това, че децата ще учат почти безплатно в университета в който ти работиш е така.

Имам колежка, която е изучила и 2-те си деца по този начин ето тук:



Но и 2-та с мъжът и (той преподава вече 30 години там) наближават 60 и не могат да си позволят да се пенсионират.

Освен ако това местенце, не е толкова забутано, че кост ъф ливинг е супер нисък....

Ще се радвам за теб и ако го постигнеш веднага ще го призная, но все още смятам, че няма да се случи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.