Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ti amoнови [re: Monica123]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано01.04.14 21:00



Е - аз немам зор - имаме ного хавлии, чурапи и кърпи - има цел гардероб...ас съм луда за секви хавлии, роби, плажни хавлии, секви цветове, дебелини, абе обожавам дебели меки кърпи.


Вярно е, че са по-устойчиви - но също е верно, че с течение на времето и те горят в сушилната ....





Когато в самото начало живеехме на друга квартира - само за 4-5 месеца ми се изгориха маса неща. Тогава реших за себе си - мрела-гинала - никфи сушилни повеке!

После 1 година копувах кату бесна сичко на ново ....


Просто не обичем - не ми понасе! може би съм пристрастна, може да е крайност - ас не обичем и това е! за мен сушилна е нещо, което принадлежи на робиня - толкова бърза, че не мое да почека 12 часа да й изсъхне нормално прането...ча па толко не бързам я



Имаме много дрехи и покъщнина - мога да вадя от гардеробите с месеци, без да опра до пране. Не е там работата - просто искам прането да е свежо, приятно, пуфкаво, изгладено и надиплено под черта. Мразим купчини намачкани буклуци, които на второ пране не стават за нищо. Не обичем мръсния сив цвет на пране, изпрано омешано сички цветове на дъгата. При мене се дели строго на цветове - а бялото и черното получават спецялно внимание. Коприната се пере също със спецялно внимание, вълната още повеке. Обичем къщата ми да мерише на свежо, чисто и да изглежда непипнато и да скърца. Всичко направено, уютно, меко, пуфкафко....


Те тека - и защото...



И като сервирам и вечеря, и сички минат през банята - и се напуфкат с вечерята....и после бам в леглото...чершафите скърцат, изгладени....и сутринта се събидиме с едно свежо кафе дето мерише по целата къща.....и ас мина да си полея цветята с кафе в ръка и още по нощница и халат.....


Хехе, полвинката ясно защо ме гледа като чудо невидено - щото живей с мене кату в прикаска...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Кокош,нови [re: Roxan*na]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано01.04.14 21:02



много ти се ще да съм нещастен щото ти си - ама да имаш да вземаш


Не чакам на Господ аз, не викам неволята. Мога и сам да си се справям, за разлика от теб



Тема Re: Ti amoнови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано01.04.14 21:05






Ас саму веднъш посмех да просна навънка първото лето тука в британцията сутиени и килоти - и после комшиите ме гледаха с месеци особено...



Не че нещу - и ас обичем бельо на простора - но в британцията имам текова чепетление - гащи на простора имат некфо значение - ас не разбрах кфо - ма още ме поднасет комшиите...

Ти мани, ма не разбрали изведнъш че сме се оженили - и получевах бая време картички с покани от ергени комшии

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Ti amoнови [re: Roxan*na]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано01.04.14 21:06



Специално пък кърпи и чаршафи суша само в сушилнята. Само тогава стават меки и пухкави, кърпите де.

Няма такова стъргало, като кърпа, съхнала на слънце.



Тема В немсконови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано01.04.14 21:13



по прането навън лесно се отличават цигански и турски квартали





Тема За да не получавашнови [re: Roxan*na]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано01.04.14 21:16



покани - тряя си махнеш обявата за секс услуги в местните ветници първо





Тема Re: Ti amoнови [re: TopModel]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано01.04.14 21:16



Защото сигурно водата във водопровода ти е твърда, това първо. За което трябва да добавиш лаймскейл препарат.


После сигурно не слагаш достатъчно омекотител - това второ.

После сигурно переш кърпи заедно с другото пране, това трето.


Нещото, което мразим в червата е некой да си сложи дънките и кърпата заедно в пералната. При мене се слагат най-много 3 чифта дънки - само дънки - в едно пране. Кърпи се слагат отделно - само кърпи. Слагам отделно препарат за бяло (което прави бялото да е по-бяло) или ако е цветно, препарат за хубави цветове.



А върха на отвращението ми е некой да си сложи гащите и некоя домакинска или черга заедно - е те тфа па как го мразим, е моем да обесним даже.


Когато переш правилно - нещата стоят като нови - имам неща копувани преди 10 и повече години - никой не може да познае. Нито носене им се отразява, нито пране - правилната грижа дава фантастичен живот на прането!




Отделно си почиствам редовно пералнята - самата пералня - за да не замерише или да не хване лаймскейл (котлен камък). Отделно използвам изобилие от освежители.


Напоследък покрай истериите на изата се запалих и нали си купих соуп нутс - и сега пера с тях. Нема лаймскейл - нема дявол! толкова съм доволна, че нема накъде!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Ti amoнови [re: Roxan*na]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано01.04.14 21:28



Омекотирел НЕ ползвам. Никога. Освежители пък хич



Пера с препарат без парфюми и подобни миризми.

Най-мразя да ми лъхне на препарат за пране. Аууу, бягам от помещението директно.

Ти сега, както ги изброи едно, две и три ме изкара, че пералня не съм виждала.

Споко. Кърпите ги пера отделно



Тема Re: Ti amoнови [re: TopModel]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано01.04.14 21:36



Ами затова кърпите ти изглеждат като стъргало, ако не ги сложиш в сушилната.


Без омекотител как ше изглеждат други.


Просто сушилната ги въргаля, обдухва с горещ въздух и нагрява - също като гладене - но не с нагорещена ютия, а с обдухване.


Но пък излизат оскубани - всички пухкави материи в сушилната се оскубват. После какво чистиш от филтъра е направо да заплачеш.




Затова кърпи в сушилната верно е, излизат дезинфекцирани и пуфкави - но също тека траят не повече от 1-2 години и бързо се скапват, оскубват и придобиват един мръсно замазан цвет ....



Кърпи, прани търпеливо и по правилния начин, на мене ми траят по 15-20 години и отгое. Още имам кърпи, копувани в куманизама - които още стоят като нови - ако искаш вервай.



Също тека, когато бяхме в началото на гореспоменатата квартира и ползвахме сушилня - тогава бях си купила чисто нови кърпи тука - и се съсипаха за няма и 6 месеца - щото имахме график на пранетата между квартирантите, както и имах 2-3 кърпи само - и използвах една примерно, а другата се пере - и по-честа и небрежна употреба - и бам кърпите заминаха за кратко време.


Зависи ....просто зависи как ги използваш, как ги переш, как ги поддържаш, как просто управляваш домакинството си....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Ti amoнови [re: Roxan*na]  
Автор TopModel (tricky)
Публикувано01.04.14 21:41



хаха добре добре




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.