Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дорке, това чете ли го?нови  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано29.03.14 13:34










Свързват аутизмa с аномалии в развитието на мозъка на фетуса



11:59 | 27 март 2014 / Всички / Здраве и красота / Редактор: Адриана Пейчева /





Виж 1 снимка


Свързват аутизмa с аномалии в развитието на мозъка на фетуса
Сн.: EPA/БГНЕС






Аутизмът вероятно се дължи на аномалии в развитието на някои мозъчни структури у фетуса, сочат резултатите от изследване.
Откритието на американски невролози може да допринесе за по-ранно диагностициране на заболяването. Учените са установили, че е налице дезорганизиране на мозъчни структури у деца аутисти.

"Ако получените резултати се потвърдят от други изследвания, ще може да се заключи, че става въпрос за процес преди раждането на детето. Тези резултати разкриват значението на ранната интервенция при лечение на аутизъм, който засяга едно на всеки 88 деца в САЩ. Аутизмът обикновено е смятан за смущение в развитието на мозъка, но в рамките на изследването не бе открито увреждане, което да е виновно за това", заяви д-р Томас Инсел от Американския институт по психично здраве.

"Развитието на мозъка на фетус по време на бременността включва създаване на мозъчна кора (кортекс), съставена от 6 отделни слоя неврони. Констатирахме, че на някои места в мозъчната кора има аномалии в развитието на тези слоеве у повечето деца аутисти", поясни д-р Ерик Куршен от Калифорнийския университет в Сан Диего.

Учените анализирали поредица от 25 гена, които служат като биомаркери за някои видове мозъчни клетки, формиращи въпросните 6 слоя на мозъчната кора. Учените заключили, че биомаркерите липсват в 91 на сто от мозъците на децата аутисти, докато това се отнася за едва 9 на сто от мозъците на децата в контролната група.










Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Дорке, това чете ли го?нови [re: Roxan*na]  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано29.03.14 17:12



Roxi, naj posle da postnesh neshto smisleno u ti. Ne znam dali znaesh, no v NJ ima naj-golqm procent na autizym v celua svqt. Sq kato se ima v prediv, vhe koncentreciqta na evreite v NJ e syshto naj-golqma za sveta - eto kyde e zaroveno kucheto. Genna nesyvmestimost, kryvosmeshenie, umora, ostarqvane na gena. Ptichinite sa izvestni - jelanie za chistokryvie, puritanizym. Tova e moeto obqsnejie za tazi kovarna bolest.

Fuck the Mods!!!


Тема Re: Дорке, това чете ли го?нови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано30.03.14 05:09



Sega spora e Dali tezi anomlii sa se sluchili po vreme na vytreutrobnoto razvitie ili sled kato decata sa bili veche rodeni, syotv. Vaksinirani. Drugoto e, Che tezi anomalii, dori deistvitelno da sa se
Sluchili prez 2_ri trimestyr mogat DA bydat
Kompensirani sled kato deteto se rodi, chrez poveche zanimania I syotv. Dobro hranene/zahranvane/
Dieti/dobavki/fizicheski uprajnenia i niama pochti nishto da si lichi, ako porajeniata ne sa bili
Prekaleno golemi prez tozi trimestyr, no ne e Tova prichinata, triabva im vinovnik I Sega sa
Go namerili v vtori trimester na bremennostta

inache sum ubedena, Che moje DA se
Sluchi neshto v 2_ri trimester, koeto moje DA ne dovede nepremenno do autizym, a do po-bavno
Razvitie, no syprovodeno s navaksvane I izrastvane I kompensirane na tezi anomalii of vtori
Trimester, ako neshto absolyutno gadno ne se e sluchilo.


The abnormalities were found in 10 of 11 children with autism, but in only one of 11 children without the disease. The children's brains were donated to science after death; causes of death included drowning, accidents, asthma and heart problems.

Разбра ли защо така хубавичко са си намерили виновник (2-ри триместър), самия факт, че
здраво дете има такова петно и нищо му няма говори сам за себе си.






Редактирано от dorka14 на 30.03.14 07:06.



Тема Re: Дорке, това чете ли го? [re: Terminator12]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано30.03.14 05:19



Az ia imam bolestta i tia mi nosi samo podaryci - umna I krasiva sum, no ne moga DA otdeliam metallite kato
Drugite hora I imam chuvstvitelen stomach.

mnogo zle reagiram na vaksini
Bolesta e s koreni of Afrika/средиземноморието I srednia iztok, niakolko enzima syzdavat problem za dostatychno
Dobra detoksikacia, lekuva se mnogo dylgo I trudno I e po-uspeshno lekuvaneto, ako se
Zapochne kym vtorata godina na deteto. Nishto tainstveno, no kovarno .da
Ne sa vinovni horata, bolestta moje DA e of stotici godini- predrazpolojhenost kym trupane
Na otrovi, truden detoks, imunni problemi zaradi viirusi I I metali.

Общо взето всяка мутация или ензимен проблем, който може да ДОВЕДЕ
до проблеми при изграждането на миелиновата обвивка или спъва детокса
Е причина за аутизма. Много са причините, но най-честата е ваксините
Хм, те са гениални - убиват едни и помагат на други - достойни както за осанна,
така и за разпни ги Направо съм хипнотизирана от това дуално
чудо на прогреса в здравеопазването.





Редактирано от dorka14 на 30.03.14 08:35.



Тема Re: Дорке, това чете ли го?нови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано30.03.14 13:17



Стана и интересно - я разкажи повече как може нещо генетично да блокира детокс или да го затрудни?

Каква роля може да имат гени в детокса?


ПС: лично аз се чувствам направо благословена, че мойто дете (за момента) няма НИКАКВИ здравни проблеми. Направо не знам с коя ръка да се кръстя - това си е божия благословия. Вярно е, че бях много стриктна по време на бременността и че много внимавах какво ям и как почивам и как се движа. Също така бях много щастлива и вярвам, че това се отрази на развитието на детето. Според мен има разлика в развитието на дете, родено нежелано, или желано от майката. Имам предвид, емоциите на майката и средата, която дава на бебето, според мене са важни и реално рефлектират върху бебето и развитието му.


Според китайците, човек се състои от три енергии - една наследствена, която му бива предадена от предците му, втора жизнена, която му идва директно от бога, и трета не помня ква беше ....след малко ше направя сърч да си спомня какво и къде бях чела за китайските енергии. Аз съм склонна да го вярвам, защото звучи много рзумно и логично.


Също така китайците вярват (имам предвид китайските алтернативни лечения) че човек е енергия, а не тяло - тоест видимото с човешки очи тяло е заблуда, реалността е, че човешкото тяло има сфери от енергии и че твърдото видимо материално човешко тяло е само една малка част от тези енергии. Което аз лично също съм склонна да вярвам - според мен това е безспорна истина.



В момента ходя на остеопат - само след 2 сесии човеко ми даде страхотно подобрение. Но той казва, че възстановяването ще е бавно, защото травмата е стара - моята катастрофа беше преди почти 8 години. За това време сасе натрупали последствия - и връщането към баланс ще е бавно, болезнено колкото самата травма (щото ми размества прешлените и кокалите по гърба, които са били чупени и пострадали) и това не може да стане като с магическа пръчка, бам и готово - промяната веднага се случва. Той казва, че всеки дисбаланс колкото време се е случвал, толко още отнема (грубо де) да бъде върнат в балансна точка пак. Което на мен също ми звучи много реалистично и логично.



Той почти не докосва гръбнака ми - само натиска точки по гръбнака ми (като акупунктура, но всъщност е леко по-различно, той казва, че прави шиатцу) и твърди, че размества енергиите ми, блокирани от дисбаланса.


Ето вече седмици след няколко докоснати точки по гръбнака ми, изживявам на практика обратно цялата болка на травмата, и със същата продължителност и интензивност. Само с няколко докоснати точки?



Това, което искам да кажа е, че всеки дисбаланс (зависи на какво физическо ниво се случва) въвлича и другите нива - как точно се влияят, не съм спец - но е очевидно, че има връзка. Затова цитирам китайските разбирания - защото в китайската медицина това е основен факт - връзката между различните енергийни тела на човешкото същество. Те приемат, че човек се състои не само от видимото си физическо тяло, ше знайш.



Те казват, че всяка болест е само отклонение от нормалния баланс. Когато се върнеш към нормалния си баланс, тогава може да се каже, че си здрав. Баланса е просто състояние, в което тялото ти функционира нормално.



Затова на мене ми е смешно, когато чуя как конвенционалната западна медицина почне да реже, кълца и мори с химии. Как ше върне това нормалния баланс на тялото? как ше върнеш човешкото тяло към баланс с една изкуствена агресия? а агресия не може да излекуваш - само ше въведеш нов дисбаланс. И тека докога?


Франкенщайн отдавна беше отречен - точно заради изкуствената и необоснована агресия да съединиш насила части от нещо, което никога не е било общо и няма и как да бъде.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.