Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано03.01.14 01:31



Снимката е обработвана с фотошоп??? Хахахахахах:)))))))Ама и баницата не е хубава нали? А па гроздето колко е кисело. не е истинаааа

ДА, знам какво е дъхава баница полята с масло, защото преди няколко часа направих една такава и си ханпах добре от нея. Велика е!Но ти не можеш да си направиш, защото не можеш да точиш кори.



Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: Monica123]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано03.01.14 01:52



Tova e bilo vyzmojno, zashtoto ste bili vsichki dostatychno zdravi, chukai na dyrvo.

Cenorazpisa e za men za lichno polzvane, tuka mi beshe dnevnika I izvednyj se domyknaha razni...
Sega triabva d svikvam, Che e otnovo klub I razni nemisleshti I nesmiatashti, she se izkazvat zashtoto imat Tova pravo... Ei, tolkova godini prazen klub I I vnezpno se napylni na magia.

Редактирано от dorka14 на 03.01.14 02:02.



Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: Monica123]  
Автор zukary (number cruncher)
Публикувано03.01.14 03:09



Направих ги - станаха супер, разграбиха се за нула време, че и една бутилка мерло от напа вали замина покрай тях. Мерси много за рецептата!



Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: dorka14]  
Автор zukary (number cruncher)
Публикувано03.01.14 03:17



the more the merrier





Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано03.01.14 11:50



Ето ти адреза на снимката ти:

http://www.zajenata.bg/images/5/big_83e9032363ac9c825972b6a23f18e965.jpg


Аз като ти казвам, че крадеш снимки от нета....




изо, тъпа краво, нема сми да се меткаш на поляната като настъпена пепелянка - сека баница в балХарието мое да бъде снимана с каквото и да е листче и да бъде обявена за твоя. Листчето мое да е твое дело - ама и за това се съмневам да си имала достатъчно акъл - но баницата нема как да е твое дело - казах ти - първите опити са жалки и се иска практика.

И ти обесних - по селата точат баници, ама щото домакините са все уморени - и не им треперат ного и ги редовно си ги прават с дибели кори. Точно текава си снимала - несръчна баница на не много умела баничарка.



Ти си просто схваната у ръцете - а и с тея нощни дежурства да ме дебнеш и да ме сецваш от злоба - ти не си имала време да точиш. Това е ясно като ясно небе без облаци.


А да лъжеш - щото умираш от злоба и завист - просто не моем да ти мислим джигера...



Та викаш, чуфствителна си към сирене? хаха! редовно си ви троват в балХарието - РЕДОВНО! иначе, вервай си че водата е кристално чиста и по-добра - то акъл немаш и явно нема и надежда да имаш по фапроса....



Но не ми пречиш - умиргай в балХарието тровена, вервайки, че сичко ти е нарет и хвалейки се с чужди баници

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: izz]  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано03.01.14 13:01



Ize, neponosimostta ti kym mlechni produkti se dylji na narushena stomashna flora, ne na xlychka ili pankreas, toest malko kolichestvo ili lipsa na mlechni enzimi. Tova zabolqvane e tipichno za hora pretyrpqli prodyljitelno gladuvane i lipsa na beltychini v dnevnata dieta. Na tvoe mqsto bih se posyvetval s lekar, dokato e rano. Znam che nqma da me poslushash zashtoto si tvyrdoglava koza, no moga da ti kaja, che poznavam edin deto ne moje da hapne nushto sydyrhashto mlechni produkti, bez da poeme mlechni enzimi pos formata na hapcheta. S vremeto neshtata se vloshavat. Da ne govorim, che beltychinniq glad osven vsuchki porajeniq vyrhu muskulite i kostnata sistema vodi i do slaboumie. Vqrvash na razni vegan otkachalki i slqpo sledvash syvetite im, no nikoj ot tqh ne ti kazva, che osven veganstvoto trqbva da priemash i golqmo kolichestvo suplementi za da si zdrav. Az rabotih dve gidini s edin vegan - pylna otkachalka. Agresiven, neuravnocesen, nepredskazuem, qdeshe samo kylnove i koreni, obache pieshe ogromno koluchestvo sheikove vseku den. Kufarcheto mu beshe kato podvijna laboratoriq. I za kvo da se typches s vsuchki tezi himii? Za da kajesh gordo, che ne qdesh meso? Naistina, zamuslu se s vsichki tezi mitove i legendi v koito niveesh i se vyrni v normalniq svqt, prosto priqtelski syvet....


A da ne mi otgovarqi i neka ne zapochvame spor otnovo. Prosto pomislu nad tova koeto ti kazah..

Fuck the Mods!!!

Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: Terminator12]  
Автор izz ()
Публикувано03.01.14 14:32



Стомашната, т.е чревната ми флора е супер. Като часовник съм и нямам грам стомашно-чревни проблеми. Ензимите за разграждане на мляко не идват от флората на червата, и освен това тя намалява рязко след приклюване на кърменето и детска възраст. Но аз нямам проблеми с това, а с голямото количество протеин и мазнина от животински произход изведнъж след едногодишно прекъсване, което си е очаквано и в реда на нещата. Аз и без това не искам да ям такива неща, това беше изключение.

Термус, това не е заболяване бе, хахаха:))))И какво е това заболяване с липса на белтъчни-тракова не съществува в медицината. Дай ми медцинското име на така наречения от теб "белтъчен глад". Как се казва това? НИКАК!:))))

Можеш ли да ми кажеш от какво количество протеин има нужда човека? Какво според теб казва СЗО-колко калории от протеини на ден ти трябват? Ще ти кава веднага, да те не моря да ровиш-5% калории от протеини. А ся сметни има ли какъвто и да е начин ако се храниш с растителна храна да не си набавиш протеин? Няма. Именно затова и не съществува болест на липса на протеин. Има болест на лиса на калории-квашиокър, но не и на протеин.

И кой ти каза, че ако си веган имаш липса на белтъчини, в сумати растения белтъчните са повече от в месото, егаси:))) Да се посъветвам с лекар?? За какво?

Не знам какъв е тоя за който си работил, това, че той се енарекъл веган и се е движил като подвижна лаборатория ои е бил нервен и избухлив, не значи нищо повече от това, че той не е бил в час с това какво и колко да яде. Щом е бил нервен значи е имал ниска захар, т.е не е ял достатъчно. Това се среща много0 често сред разни фитнес маняци, и "Здравословно" хранещи се от всякакъв вид, но това какво говори за мен? Аз не ползвам никакви добавки и не се движа каот подвижна лаборатория и не пия никакви шйкове от медицински характер. Шейк от банан и яоди примерно, да но това е храна.

Термус, аз мисля върху тия неща от много години, най-малко от 20.





Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано03.01.14 14:42



Момиче ела на себе си:))))))))))))))))))))) Това е случайна снимка от нета на баница с готови кори, която ти пуснах да ти демонстрирам как НЕ изглежда ръчно точената баница! Защо се затрудни да разбереш това? И другата снимка от този пост-на ръчната баница, не е моя, просто илюстрация за разликата във вида. Моята баница е недоядената в тавата, с листчето и без листчето.

Е как всяка баница да може да бъде обявена за моя, като има надпис за тебе?:)) Колко души мислиш са постнали снимки ВЧЕРА, на които пише "рокси, това не е случайна снимка от нета"? Кажи следващия път какво да напиша и ще ти го напиша:))Вече замислям баницата с праз и гъби:))

Коментирах вече за първите опити-зависи чии са. Моят първи опит с баницата беше супер добър. Е, истина е, че не мога да разточа на ръка кори като за турска баклава, то и машинни такива даже не се предлагат, толкова тънички, това само турските майстори знаят как се прави, евала им. Но нормална баница с точени кори, тънки, колко ги правеше баба ми и пра-баба ми, успях да направя. Дали ти вярваш че е възможно или не може да бъде само комплимен за мен-аз ти давам снимка, а ти викаш не може да е толкова добре от първи път. Покорно благодаря за комплимента!

Хахаха, не, никога не съм била схваната в ръцете, напротив, супер сръчна съм и то не само за баници, а за всичко, което се прави с ръце, рисуване, скулптура и т.н. Какво да се прави, Бог ме е създал прекрасна, по негов образ и подобие.



Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: izz]  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано03.01.14 16:59



Nda, kazahtu che ne iskam da vluzam v sporove s teb i che tova e prosto syvet i ti vednaga zapochvash s majmunskite si umozakliuchenuq. Eto ti nqkolko fakti, koito ti nikoga nqma vidish:
* Povedenieto ti v kluba pokazva che imash seriozni psihicheski otkloneniq dyljashti se veroqtno na 20 godishnata ti dieta
* beltychinniq glad ne e zabolqvane a systoqnie vodeshto do neobratimi izmeneniq v organizma na choveka
* procheti kolko sa osnovnite aminokiselini i kolko ot tqh sa nezamenimi. 5 grama proteini na den? Really? Negramitna ovca
* symnqvam se che stomashnata ti flora e kato chasovnik shtom ne mojesh da qdesh dori sirene. Moga da opisha kakvo se slychva - kogato ne qdesh mlechni produkti, organizma ti spira da proizvejda neobhodimite enzimi i nakraq dori zabravq kak da gi proizvede pri nujda. Vseki pyt kato qdesh mlevhni neshta shte izpitvash silni stonashno chrevni bolki, pridrujeni s potene, slabost i zamaivane, vse edno si se otrovila s gybi


* nadqvam se nqkoga da proumeesh, che horata ne sa trevopasni.Nevyzmojno e da si pylen vegan, da ne vzimash dobavki i ednovremenno da si zdrav. Obraxovanite vegani znaqt tova i zatova sa totalni alhimici. Maloumnite talibani kato teb i predstava di bqmat za kvo stava vypros
* posledno, dreme mi na gyza,qj kvoto iskash

Fuck the Mods!!!

Тема Re: баница с ръчно точени коринови [re: Terminator12]  
Автор izz ()
Публикувано03.01.14 17:26



*

Термус, не знам дали съм ти споменавала някога, но аз имам вътрешен локус на контрол. Гугъл ит ъп. Т.е мнението на някой за мен ми е през сливката.

*Искам да назовеш медицинското име на "белтъчен глад". Как се нарича? Ама НЕ ми назовавай имена на калориен глад, нали? (мога да ти спестя услията и да ти подсказва, че такъв феномен не съяествуъва-няма белтъчен глад ако няма калориен глад, защото няма никаква естествена растителна диета, която да не съдържа всичкия необходим протеин за човека)

*Всички аминокиселини се съдържат в растенията, даже в някой всичките накуп, ако искаш да не се мориш. Не може да имаш аминокиселинен глад при една нормална, разнообразна растителна диета.

*не внимаваш-не 5 грама протеин на ден, а 5% от калориите които консумираш трябва да идват от протеин:

*винаги съм могла да ям сирене, освен ако не съм го яла от една година, когато естествено панкреасът ми отвикнал от такъв състав се затрудни, но се справи в рамките на два часа. А стомахът и червата ми са точно като часовник, швейцарски.Но аз не искам да ям сирене, и затова няма да го ям за въдеше. Усетих разликата като не съм яла дълго време и супер ми харесва как се чувствам.Еее, не чак болки с потене не съм имала, просто тежтест и махмурлучно усещане, но са не бъркай твой махмурлук като след три кила домашна ракия и мой махмурлук-след половинка текила Хосе Куерво с лимонче.

*разбира се , че хората не са тревопасни,те са плодоядни и зърнено и корено-ядни.

*благодаря за разрешението да ям каквото искам, и аз ти разрешавам същото, макар, че ми е мъчно, защото с твойта месоядна диета си увеличаваш драматично риска за разни гадни болести. Особено в америка където месото и млечните са пълни с химикали забранени в целия останал свят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.