Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Коледнанови  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано21.12.13 14:51





В духа на Кинга, снощи изпих 2 чаши вино, денсих, останалото го пропускам и по сред нощ се ококорих. Станах и опаковах на спокойствие подарките.
Сега прелиствам рецепти за коледно меню.
Обичам Бъдни вечер!




Тема Re: Коледнанови [re: Muskat]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано21.12.13 14:53



Абе кога е при вас Бъдни вечер? а кога е в балХарието?


Тука в УК е вторник вечер - а на другия ден е Боксинг дей. Чеки да не сбъркам, ше питам полвинката - ама за момента това е, което знам.


Аз се приготвям за вторника - и мислиме засега да одиме на каролз в замака

и после на любимия ни ресторан....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Коледнанови [re: Roxan*na]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано21.12.13 15:11



Бъдни вечер за католици, евангелисти и повечето ортодокс винаги на 24 дек. и в България също.
Мисля, че руснаците празнуват на 7 януари.
В Египет си спомням, че коптистите празнуваха също на тази дата.
Няма ли да правиш нещо по спешъл?
Преди няколко дни купих страхотни ароматни свещи от тк макса. Англичаните нямат равни на себе си в това отношение!!!




Тема Re: Коледнанови [re: Muskat]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано21.12.13 16:10



Това с опаковането и аз го приключих вече. Остава жена ми да опакова нейната част от нещата ама имам още време...

Лошото е че май ще ходим по къси гащи тук. Днес е 20ц и не се очертава сняг скоро време. Миналата година по това време ходихме с децата и шейната да се пързаляме в парка до нас. Тази година нъцки сняг...и много дъжд...



Но не губим надежда има още дни може и да падне температурата...



––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!


Тема Re: Коледнанови [re: Muskat]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано21.12.13 17:49



Обикновено правя - но тая година ше прупусна. Тая година ше бъде различна за мене.


Ше я карам лекичко и полекичко



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Коледнанови [re: Biohaz]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано21.12.13 19:40



Подаръците тук се разменят на Бъдни вечер.

Вечерта от 18 часа католическата и евангелистката църква имат меса и след това семейството се събира около масата, но не се пости.

За моя регион обичайно се приготвят виенски наденички с картофена салата, която спретва мъжа ми и оставя апокалипсис в кухнята или фондю. Само аз набивам боба и бода сърмичките



За сега се очертава рейни Кристмас




Тема Re: Коледнанови [re: Roxan*na]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано21.12.13 19:41



Леко и полека да се стигне надалеко






Тема Re: Коледнанови [re: Biohaz]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано22.12.13 10:25



Миналата година по това време ходихме с децата и шейната да се пързаляме в парка до нас.

Значи със сигурност не сме дори в един и същи щат:)



Тема Re: Коледнанови [re: Muskat]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано22.12.13 11:37



Еврейският дядо Коледа влиза в детска градина:
- Здравейте, деца, знаете ли аз кой съм?
- Дядо Коледа, дядо Коледа!!!
Старецът отваря огромния си чувал и казва:
- Така-а-а-а. Да видим кой иска да си купи от тези разкошни подаръци??!!






Тема Re: Коледнанови [re: Muskat]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано22.12.13 13:53



Аз съм малко в чудене дали да се притрепя както обикновено в кунята, или да сложа чертата и да поискам категорично да идем на ресторант.


Значи обичем да готвя и си умирам - ама това на практика значи, че за мене нема да има Коледа, а ше има работна вечер минимум 8 часов работен ден....щото готвенето за Коледа с тънкости, чистене на зеленчук и подготовката и цялостното почистване после след сервирането си трае не на шега едно като 8 часа...с готвенето, печенето, варенето и кфото там още иска....


Самото сервиране на празнична вечеря също си е изпитание - да декорираш масата, да предвидиш детайлите, да сложиш прилично сготвено ядене...


Не съм сигурна, че тая година ми се трепе тека жертвователно - но вероятно ше се принеса на олтара - вече ме натиснаха и ме подредиха да планирам вечерята....




Мойте хора, пък и аз - работим много - и е съвсем нормално да им пожадува душицата за домашен уют. То и на мене - ама домашния уют и спретването му ляга на мойте плещи. С двама синкофци в къщи, че и котката дето се самонастани наскоро - пак си имам трима притежатели на патки в къщи....


Смеят ми се ного в къщи - е как даже котката се оказа да е мъШка? ма просто си е подиграфка - как'ви Роксана от мъШко не мое да се оттърве!



Ка па не ми се роди момиченце, ка па котката поне не беше женЦка? ка па се при мене идва мъШкото?


Но да се върнем на въпроса за менюто.


редовните постни сармички - имам си сичко за тех. Искам ми кейкове - задължително шоколадови - текът им лигите на синкофците за шоколадов кейк! искат курабийки - това също е нормално. Искат питката с паричката, искат винце на масата, искат плодове и ошаф. Искат традиционна нормална трапеза със салтанати и свещи и винце.



Да видим как ше оживея от 2 седмици ваканция на синчето и 2 седмици ваканция на мъжо....

Ас ше си ода на раута - немат милост синкофците - аз работа парт тайм - когато колкото дойде, ама почти немам ден офф. А те си направат задължителностите и после се излежават целодневно в къщи - та в момента леееекичко им завиждам...демене некой да ме пуснеше във ваканция?


Донякъде в редовния живот това е много полезно - жената да работи парттайм и да се грижи за семейството. Ама по време на ваканциите им е много тежко изпитание за мене - щото към редовните ми платени часове се добавят безконечно количество други неплатени часове изтощителна домашна работа. Некой път си легам вечерта толкова пребита, че не моем да си каем името...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.