Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пенсия?нови [re: Biohaz]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано20.12.13 21:27



Е ти ме разби !!!!!!!

Благодаря много за обясненията около SS nomera:))))))))
За американската ми пенсия поне до този момент съм наясно.
За трудовият ми стаж в Бг питам.
Осигуровките които съм плащала 8-9 години няма ли да докарат някаква макар и минимална Бг пенсия щом навърша годините.Ей това ми беше питането.



Тема Re: Пенсия?нови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано20.12.13 21:35



Да, Дорке - и със системен бой затова си го докарала дотам, че си социално изолирана, не желаеш да работиш, немаш преятели освен в интернета, и си с наднормени килограми и увредено здраве и живота ти е една каша. Ше усетиш социалната си изолация особено болезнено, ако нещо се случи на мъжа ти. Там некаде ше ти светне кфо ти е преказвала как'ти Роксана....



Типично за бит човек - социалното му поведение злокобно куца, а поведението му е тотално лишено от реалостичност....



Не съм те упрекнала - просто отбелязвам злокобните факти.....


Хората с нормално детство нямат проблеми да работят, да плащат данъци, да помагат на другите и да бъдат адекватни между хора. Не се страхуват от хора и от работа. Нямат проблеми с децата, мъжа си и семейството си. Социалното им поведение е в някакви разумни и поносими граници.


Точно това споменах - който е системно бит и тормозен в деството си - после се превръща в социален чукундур.....и нема нормален живот....това ли искаш за детето си? да плаща цената на подобно родителско поведение?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Пенсия?нови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано20.12.13 21:39



Въпроса е след като вече си у ред и със средни ршезултати от училище,
трябва ли още да съм проактивна или да се си седна на трите букви и да
мързелувам, ама както аз сиу знам, което означава тотален мързел или да
го бутам за още по-добри резултати. Сега това ми е дилемата.


Ами кфо да ти каем....


Живота си ти си го правиш.


Ас нема как да взимам решения за тебе и от твое име да ги изпълневам.


Иначе, на мен кфо ми е, ако ти си занемариш детето? най-много да ти изръкоплескам....щото па иначе ше ме искарате лоша....





Начи - каквото си го направиш - самичка ше си го направиш на себе си. Кеф ти си изостави детето - кеф ти се грижи. Кеф ти го помлати от бой - на нас ние тука кфо? ше гледаме сеир - кфо друго да напраим от през Атлантика???


Иначе, ти си му майката - мое и да го помелеш от бой - ние кфо, ше мигаме на парцале отстрани....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Пенсия?нови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано20.12.13 21:42



Нормален живот е много абстрактно понятие. Само до преди 80 години жените
са работели в къщи - гледали са своята работа, а не тази на някой "шеф".
Шефът е бил бащата или съпруга. Предпочитам такъв шеф



Приятели имам, но не са около мене, уви!

Редактирано от dorka14 на 20.12.13 21:46.



Тема Re: Пенсия?нови [re: Monica123]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано20.12.13 21:45



Осигуровките които съм плащала 8-9 години няма ли да докарат някаква макар и минимална Бг пенсия щом навърша годините.Ей това ми беше питането.


Законите за пенсиониране в балХарието беха драстично много променени в последните години.


Требе да си питаш чиновник, който е наясно с пенсионния закон към днешна дата. Но дори и текъф чиновник не може да ти обещае нищо за бъдещето.


Досега поне беше тека, че ако имаш някакви години трудов стаж, но не не са достатъчни за нормална пенсия - тогава чекаш пенсия по възраст. Мислим беше нещо като 70 години за жените и 75 за мъжете, но може да са ми стари данните. Пенсия по възраст настъпва, когато навършиш въпросните години.



Провери си го де. Не гарантирам, че е верно - просто съм го чувала от възрастни хора.


Немам идея може ли да си прехвърлиш тея години в УСА.


Требе и за себе си да проверя мога ли да си прехвърля моите балХарие години тука в УК.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Пенсия?нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано20.12.13 21:45



Може ли цитат, къде съм казала, че съм била няколко месеца в англия?





Тема Re: Пакнови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано20.12.13 21:47



Ми то фактите говорят сами за себе си. Къде са хемците в англия? През крив макарон ще ги гледаш. Виж обаче-ти, румънски циганки и секви други от тоя род сте всичките там.





Тема Re: Пенсия?нови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано20.12.13 21:48



Права си, точно така е! Решението е мое! Родителството е непрекъснат процес,
но мое да свърша работата донякъде и да оставя нещата на самотек!

Редактирано от dorka14 на 20.12.13 21:48.



Тема Re: Пенсия?нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано20.12.13 21:49



Детето и е увредено от ваксина, а не защото нещо си станало в детството и. ПО същия начин можеше да е твойто, защото ти не си му спестила ваксина. Чиста случайност, че му се е разминало. Освен това ако беше твойто в нейния случай нямаше да ти стигне акъла да го оправиш.



Тема Re: Пенсия?нови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано20.12.13 21:50



Ти не живееш преди 80 години - факт.


Точно това визирах по-горе - пълно отсъствие на реалистичност и логическо мислене.



На днешно време никое семейство не може да си позволи подобен лайфстайл освен ако няма обективна и сериозна пречина. Мъжа ти требе да е мелионер - и даже мелионерските съпруги пак работат.


Точно това визирах - хванала си се отчаяно за некфа измислена твоя идея - и нищо чудно, че и брака ти се разпада. Нема нормален чувек да трае фантастики и приумици отпреди 100 години да му решават СЕГА живота.



От мене да го знаеш - брака ти се руши, защото ТИ го позволеваш и поддържаш конфликта.


В началото, когато си работела и си ИЗГЛЕЖДАЛА НОРМАЛНА - там некаде и брака ти е работел.


Когато си показала тея фантасмагории, там некаде и брака ти се е пропукал - а не е от защото си надебелела. Па си надебелела вероятно и защото си изкривила менталната си реалност - най-вероятно - щото от разстояние кфо друго да очеквам....



Ас немам протиф - мене това не ме касае. Твоя живот е в конфликт и в проблеми, моя си е нарет.


Както си го напраиш - Дорке....както си го напраиш....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.