Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пенсия?нови [re: dorka14]  
Автор izz ()
Публикувано20.12.13 20:17



Детето си има път в тоя живот, който е избрало от преди да се роди. Ти пак прави каквото можеш за него, но живота му е в негови ръце така или иначе. От домове за изоставени деца излизат супер светсни хора понякога, а от не знам какви си елитни семейства излизат мега боклуци...Само дай любов на детето си и не се приеснявай излишно.



Тема Re: Пакнови [re: Buduhcko npace]  
Автор izz ()
Публикувано20.12.13 20:18



Да, при вас образованието е добро и евтино, май и безплатно даже.

Бих казала дори най-доброто в момента, от как англия си прееба образованието.



Тема Re: Пенсия?нови [re: Biohaz]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано20.12.13 20:19



Демек с моите 8-9 години стаж в Бг няма да взема никаква пенсия?



Тема Re: Пакнови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано20.12.13 20:21



Хахахах, бахти логиката! Кой освен тебе и група румънски и български цигани, африканци и пакита иска да живее в УК?! Мъгливия, мухлясъл албион е за най-изстрадалите само. Немците си имат чудна дуържавица, която за разлика от вас не е в рецесия и погром и не искат да се ръгат при вас изобщо. И немското образование е в пъти по-добро от английското-така е било винаги и така ще бъде и за напред, особено от как си преебахте образованието от алчност и тъпотия в последните дестина-петнайсет години.



Тема Re: Пенсия?нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано20.12.13 21:04



Мда, разбрахме как си го 'завършила' и че не си го завършила ИЗОПЩО




И от тебе самата чухме, че си се задържала на местото едва неколко месеца - та за какво започване, учене и завършване говориш?



Това се случва на ората, които немат пари да си покрият образованието - и да излъжат некого да ги земе - един ден истината излиза наяве и нещасника бива изритан ....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Пакнови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано20.12.13 21:05



Е да - гроздето е кисело - какво друго ше каеш? то нема и нищо за казване...



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Пенсия?нови [re: Monica123]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано20.12.13 21:09



Некаде нещо дочух - ама требе да се провери- че по европейските закони са ДЛЪЖНИ да ти приравнят пенсията към датата на пенсиониране там, където те е заварило пенсионирането , и че моеш да си прехвърлеш пенсионните години из европата.


Нема такова нещо, ако жевееш в хамериката - нема текава договореност с хамериката. Но в европейските страни УШ биле длъжни на тоя закон.


Колко е верно не знам - и ас требе да го провера.


Вероятно е верно - точно заради което Ук се подготвя да изрита всеки, който доде тука в последния момент и поиска еквивалента на 30-40 години трудов стаж от балХарието да му се изплащат в паунди и да му се осигури жилище тука в УК.



Точно поради тея изравнителни социални закони в момента вилнее лов на вещици в УК. Тека че очеквам да е верно. Просто не съм го проверила и дотук чета истории по вестници и коментари от юристи и политици.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Пенсия?нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано20.12.13 21:16



От домове за изоставени деца излизат супер светсни хора понякога, а от не знам какви си елитни семейства излизат мега боклуци...Само дай любов на детето си и не се приеснявай излишно.



'понякога' е ключовата дума тука





Даването на либоф е задължително спорет мене и даже не мое да се препоръчва и коментира - ако не даваш либоф на детето си - тогава защо си го раждал/а?



После, некои ноо 'умни' ора тълкуват различно даването на либоф - и ако ги слушеш тех - детето мое да си порасне самичко и бес грижа...което в конкретния техен случей като че ли е да бест....



Та, па нищо не си казла, а само си лалала - колкото да земеш позата на дълбокомъдра пророчица с репутацията на Ванга - ех, това ненаситно човешко его!



От дете до дете има огромна разлика - и това се нариче индивидуалност. Опщи прикаски - при кокошките да се куткудека. Другото е действие и ного грижа и либоф - лошото е, че ората разбират различно тея две неща и за некои ора грижата се изчерпва с това да го родат и зафърлат....



а либофта с това да го тупат секидневно кату брашнян чувал.... както скоро си призна и Дорка....



Ас лично не съм видела и едно дете да е свесно, щом е било систематично бито в деЦството си - па нека си преказваме тука високопарни прикаски пот шипковия храст

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Пенсия?нови [re: Monica123]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано20.12.13 21:22



Не разбирам какво се опитваш с 8-9 години стаж в Бг да вземеш БГ пенсия или US пенсия? Или пък се опитваш 8-9 години стаж в Америка да се преместиш в БГ и на 65 да получаваш американска пенсия?

Ако имаш SS# всяка година би трябвало да ти изпрашат псимо с разни информации по темата...



––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!


Тема Re: Пенсия?нови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано20.12.13 21:26



Бита съм системно и съм свестна - долу-горе свестна, може да има и по-свестни,
разбира се



Знам какво е системен бой и заради това аз не бия системно
Като човек, който е бил системно бит съм усетила бенефитите и отрицателните
страни на възпитанието, чрез зверене и лобут. ЗА лобута съм до някъде благодарна,
но за блещенето - не!

детето мое да си порасне самичко и бес грижа...което в конкретния техен случей като че ли е да бест....


Аз ако разсъждавах така детето ми даже нямаше да свързва изречения още !

Въпросът е след като вече детето си е у ред и със средни резултати от училище,
трябва ли още да съм проактивна или да си седна на трите букви и да
мързелувам, ама както аз си знам, което означава тотален мързел или да
го бутам за още по-добри резултати. Сега това ми е дилемата.


'понякога' е ключовата дума тука

Рокси, изцяло съм съгласна!







Редактирано от dorka14 на 20.12.13 21:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.