Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Полужителна хърб теманови  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано04.12.13 01:39



за манячките на тема органик козметика



Понеже изата ме сецна на тема дезодоранти и ас напраих бърз сърч и се стреснАх - я открих...


Сега при мене е късно - а ас тъкмо се въодушевих - оубаче мислим да подменим де що има козметика и дрън-врън в банята ...

То па пари ше струва - ама ми се сецна нещо и кхм....ше сменям, тфа е полужението!


Открих ного сайтове и инфо - стига да искаш - сичко ше намериш!


Давайте тука идеи - аз намерих сайтове как да използваме билките, сайтове за етерични масла, сайтове за органик храна, сайтове за кфо ли не.


давайте тука идеи и инфо - защото си е ебалоу мамъта и ше се пре-ориентирам към органик сичко в къщи! едно по едно де - но да почна отнекаде!

Примерно









само на първи сърч...

Вероятно ше изчета ного повеке - помагайте! казвайте какво ви помага на вас - аре на темата отгоре да се бацаме!




ПС: това е само началото - ного има още да се чете и учи


ПСС: отсега замислих как ше си направа домашен сапун - ах, а може би и инсенс, и свещи? и какво още моем да си направим?


За маслата съм веке луда - в къщи и без това си имам малка колекция, но сега - оф! майко!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано05.12.13 22:57



Рокси, да ти се оплача каква гадост ми се случи. На хлапето му излезе една
голяма афта (canker sore)на езика, която изглеждаше мътно бяла и голяма. Показваше ми я
няколко поредни дни, но аз си мислех, че ще мине, защото той друг път не е
имал сериозен проблем с такива неща. Преди два дена я пукна и като ми я
показа видях, че като е изтекло бялото афтата предтавляваше поне два
милиметра дупка в езика и детето като започна да пищи - цяла вечер пищя
от болка и не можа да спи добре и на другия ден не го пуснах на училище,
купих едно нещо, което е за афти - Orajel Single Dose Cold Sore Treatment, 2 Pack,
но не помогна много. Тази сутрин реших да го изпратя на училище за да може
да се измори добре и болка, не болка да спи довечера. Два дена не съм спала,
детето пищи! Сутринта медицинската сестра на училището се обади да пита
от каво е това огромно образование на езика на детето и довечера, ще
ходим на лекар. Това нещо е голямо и гадно и стана още по-голямо като
започнахме да му слагаме отгоре разни илачи - витамин Е му сложих, давах
му от моите добавки, ама те са за профилактика, а такова нещо май е за
някакво лекарство с рецепта. Довечера сме на лекар и ще видим какво ще
кажат. Тези афти толкова болят, представям си едно малко детете колко
повече го боли! Нещо да знаете за лечение на афта на езика - canker sore.

До този момент изобщо не съм се интересувала от лечение на такива неща,
на мене ми излизаха много, особено в детството, но ми минаваха от самосебе си.

Неговата представлява нещо такова, но е по-голямо, надуто и гнусно -



Ако знаете някой бабешки илач за такова нещо, казвайте!
Нищо, че довечера сме на лекар.



Тъй като темата е хърб - положителна, искам да спомена чайовете на
Teavana -



Тези чайове за мене са синоним на блаженството.








Редактирано от dorka14 на 05.12.13 23:07.



Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.12.13 01:19



О, майко!



Значи за жививляк знам, че затяга и ужасни и разкървавени рани. направи му чай от живоввляк и се надявам да може да го изжабури и така колкото требе жабурене - защото не съм сигурна, че е редно да изпие огромни количества живовляк.

Живовляка прочиства кръвта и затяга рани. Виждала съм огромна кървяща рана с разкъсани мускулни влакна се затегна и затвори за 2 часа пред очите ми.



Освен живовляк се сещам за чаено дърво - ама то е люто и детето няма да го понесе, а и е за външни рани, а не съм срещала да го дават за жабурене.

Това на първо четене - чеки да помисла, че ми блокира мозака...



Требе да е антисептично - и сладко - щото детето ясно нема как да жабури ракия (мене в деЦките години ме жабуреха с рекия за афти - но ме дебнеха дали я плюя). Гледай да не го напиеш детето - че това си е двоен проблем

Стипца не става - в устата е....




Риванол не става - в устата е....


Кислородна вода опитай - с жабурене....възможно е да олекне....



За тези афти знам, че са некакъф вирус ноо коварен. Гледай да не направиш бела. Требе да е антисептично и изгарящо в същото време. напълно е възможно за дете да ви дадът антибиотик - свери си данните добре ли е за вашия случай

За лайка знам, че помага - лайката поне е блага. И нема вреда - непременно я опитай. Мариголд кфо беше - лайка ли? ние на подобни рани слагаме много мариголд.

Невен опитай - за невена знам, че прави чудеса по кожните проблеми.


Е в момента за това се сещам - стискам палци. Защо не пробвате хомеопат? това е вирусна инфекция със сигурност - а хомеопатията може чудеса в тая област.


Мента споменах ли? пробвай - нема лошо - с болки и хомеопатия нема начин да навредиш.








Ебахси проблема...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.12.13 01:27



Абе що не питаш зъболекар?

Забарите мажеха с едни отровно зелени и люти течности устата при подобни възпаления на венци и лигавици - мое па некой забар да знае подходящ съвет?


Онея мазилки, дето ти оцветеват устата като мастило - ако се сещаш. Мене са ме мазали с такова в ученическите години и бая подиграфки отнесах - ма в оня момент помогна.


Питай забар де! Ама питай и хомеопат - и го карай холистично. Очевидно имате проблем - но може да се окаже, че устата е само местото, дето проблема се вижда ....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: dorka14]  
Автор izz ()
Публикувано06.12.13 01:33



Като малка имах такива, веднъж много ме бяха заболяли, много беше гадно наистина. Е минава... Бяха ме намазали с едно ярко зелено нещо, но едва ли го има в сащ това...май гранофорин май се казваше.

Иначе доколкото знам афтите са гъбички, така че сода за хляб, трябва да свърши работа, но може и да щипе. На твое място бих се снабдила с ММС и бих пробвала това преди всякакви други аптекарски лекарства. Също може би сребърна вода, тя поне не щипе, или 3% кислородна вода-няколко капки разредени в чиста вода да си изжабури устата.



Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: izz]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано06.12.13 02:42



Благодаря ви момичета


Сега се връщаме от доктора и той каза, че това било необичайно голяма афта,
но не била инфектирана и зараствала добре - онова гнусното около дупката
било нещо като коричка и било знак, че афтата заздравява. Доктора опипа езика
с ръкавица да види дали е твърд и какъв цвят има и попита дали се излива
течност от афтата. Каза че езика, освен афтата изглеждал добре и според
него това било заради увеличена taste bud или афта, или заедно - swollen taste bud и
canker sore. Каза да продължаваме с Orajel Single Dose Cold Sore Treatment - активното вещество е Benzalkonium Chloride.13% , Benzocaine5%.

Inactive Ingredients - Isopropyl Alcohol70% v/v , Water

Това за живовляка и раната е много интересно. Ще я проуча тази билка още
сега, защото само и знам името, но не съм я използвала.

Сега виждам, че латинското наименование
на живовляка е Plantago -

Видях, че Herb Pharm имат екстракт от Plantago и една друга билка -

Extract from fresh (undried) leaf of plantago major and lanceolata plants -

Herb Pharm Plantain Extract -





В сайта намерих следният въпрос и
най-добър отговор избран от читателите:


Canker sores and swollen taste buds? -


Almost my entire life I've suffered from canker sores. Damn, are they annoying! Whenever I get one on my cheek or the inside of my lip, wherever my tongue contacts it (not from messing with it, just from where the tongue rests in the mouth) I get a swollen taste bud! Does anyone have any idea why there's a correlation between these two things? It's so annoying!


Best Answer:

Aw, you poor thing! Are you stressed? Have you been biting the insides of your cheeks? Do you get enough sleep every night? Are you immunosuppressed? The tongue bumps usually mean you're fighting a virus. And a virus is stressful to the body. And stress causes canker sores! Yay, I'm Dr. House. Only I have it backwards. :-/

Well don't worry. Gently treat them with any of the following suggestions, and you'll be feeling better within a week.

Keeping in mind that stress brings canker sores, you might want to try a wonderful homeopathic stress remedy called Hylands Calms Forte. Look into it. i love the stuff! i take 1 tablet for nervous anxiety, or 3 to get to sleep when you're restless.

Excellent over-the-counter tool to try: Kanka. i prefer the one with a brush applicator. It can be found in most drug stores or walmart. i think in time one can build up a tolerance for it, though. the following home remedies work even more effectively.

I've found some help in a book from the 80s/90s that i swear by. It is called The Doctor's Book of Home Remedies, edited by William Gottlieb...... you don't have to try them all to get better. here ya go:

**Alert: stubborn sores should be checked out. if it lasts longer than 2 wks, you may need more serious medication.**

1. products combining glycerine and peroxide are helpful. peroxide releases oxygen and cleans up the bacteria. the glycerine puts on a coating and helps protect the sore. (Gly-Oxide brand name)

2. apply a wet black tea bag to the ulcer. black tea contains tannin, an astringent that can relieve pain.

3. dilute 1 tbsp hydrogen peroxide in a glass of water and swish it around in your mouth to disinfect the sore and speed healing. (this has worked wonders for me!!)

4. Alum, from the spice rack, is the active ingredient in a styptic pencil. it's an antiseptic and pain reliever, but it won't completely get rid of your sore.

5. swish mylanta or milk of magnesia around your mouth and allow it to protectively coat the sore.

6. goldenseal root. make a strong tea of it and use it as a mouthwash.

7. AVOID irritation: coffee, spices, citrus fruit, nuts high in the amino acid arginine (esp. walnuts), chocolate, and strawberries. brush your teeth carefully.

8. eat 4 tbsp of unflavored yogurt a day to send in helpful bacteria to fight off the bad bacteria. (note: maybe just take some acidophilus?)

9. here's a weird one: take a little earwax from your ear and apply it to the canker sore. it's said to be a sure cure. it may have some antiseptic value, and it may protect the sore.

10. squeeze vitamin E oil from a capsule onto the sore. repeat several times a day to keep the tissue well-oiled. and at the first tingle of a canker sore, take 500 mg of vit C with bioflavinoids 3 times a day for the next 3 days. (This has helped me!!)

11. you can't underestimate the power of a little dab of Vicks VapoRub. it numbs pain and speeds healing. just be careful because it isn't meant to be edible. I really do mean just use a LITTLE TINY BIT, okay? Don't swallow it and make yourself sick!



Относно точка 4 - понеже това е aluminum sulfate, трябва да се има едно на ум,
ето нещо по въпроса -

What is alum, and will it make someone's mouth shrink, like in the cartoons? -









Редактирано от dorka14 на 06.12.13 03:55.



Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: dorka14]  
Автор izz ()
Публикувано06.12.13 12:44



plantago major i plantago lanceolata са два вида живовлек-теснолистен и обикновен. Имат сходно действие.

Бързо оздравяване!





Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.12.13 13:02



Само една забележка - допитай се до холистичен лекар.


За мен афтата е само онова, което виждаш с очите си да се показва. Очевидно има проблем, но според мене афтата е само видимата част от проблема.


Най-добре ше направиш да намериш причината и там да атакуваш, вместо само да подтискаш симптоматиката, която се вижда с очи.


Разследвай причините за афти и една по една атакувай вероятностите.



Жалко е, че само това може да се каже тук. Но няма как да знаеш всички детайли в живота ви и възможните причини. Този труд ше трябва да си го свършиш сама.



Айде и успех

не е лесно, знам


ПС: живовляка е страхотна билка - не я подценявай. Преди 100-200 години не е имало антибиотици -нито други илачи освен билки и народна медицина. Знам я от дядовци - те не ходеха на лекар, че им беше скъпо и си се лекуваха сами в къщи.


Добре са правили - дядовците ми доживеха по 90 години - да видиме ний какви ше ги къдриме....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: izz]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано06.12.13 18:57



Благодаря за пояснението



Вчера много набързо прегледах нещата и останах с впечатление, че са две
различни билки. Значи екстракта на Herb Pharm е екстракт само от живовляк.



Тема Re: Полужителна хърб теманови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано06.12.13 19:01



Не яде като хората и не обича да си мие ръцете. Смучи си пръста. Ръцете му
винаги са в устата, а при това положение афтата е най-малкото.

Some cases of complex canker sores are caused by an underlying health condition, such as an impaired immune system; nutritional problems, such as vitamin B-12, zinc, folic acid, or iron deficiency; and gastrointestinal tract disease, such as Celiac disease and Crohn's disease. -



Cold sores, also called a fever blister or herpes simplex type 1, are groups of painful, fluid-filled blisters. Unlike canker sores, cold sores are caused by a virus and are extremely contagious. Also, cold sores typically appear outside the mouth -- usually under the nose, around the lips, or under the chin, while canker sores occur inside the mouth.

Аз имах много упорита стресница в средата на устната и изглежда съм заразила детето, неговата беше на езика, освен това имаше и едни почти невидими около устата, но там ги
излекувах веднага с крем "Здраве".

Предполагам, че е заради този вид херпес - herpes simplex type 1 и заради
другите причини.

Мъжа ми каза, че германо-холандския му дядо получавал такива работи,
а в къщи сме аз и майка ми така. Нещата ми се навързват ...
Как да имам баби да ми помагат като и двете не са добре с имунната система
и двете едвам себе си гледат. Направо като гледах майка ми и свекървата,
направо цапни едната - удари другата, но явно си имат здравосвни прични да
не стават за нищо. Може да имат една и съща болест - нещо около хранителните дефицити, целиякията и болестта на Крон, но не точно Крон.
Неговият дядо по майчина линия е германо-холандец, а моят е малко грък.
Майка ми и неговата майка са били много хубави на младини, обаче след
първото раждане нищо не остава от това. Аз се оказах същата. Решила
съм да не се оставям да потъна здравословно и физически като майка му и майка ми.




Редактирано от dorka14 на 06.12.13 19:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.