Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: дизайнерсканови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано08.11.13 00:48



Шотнеса те пускале къде требе...



То тука не се влиза без покана и референции. Явно не са те канили и затова не си одила.

Ас кацнах с бръснещ полет в таа страна и тека дебаркирах, че ми се изви свет...


Нещо съм се закротила напоследак - ама като си знам пръдливия гъс - нема да стоя кротка задълго, па ше ме завърти центрофугата, това е ясно

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: дизайнерсканови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано08.11.13 01:10



Къде трябва да ме пуснат да видя диаманти по половин кило ? Па дори да имаше такива-дали се очаква да се впечатля крайно?



Впечатлява ме дядо Добри, не рептилията с диамантите.



Тема Re: дизайнерсканови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано08.11.13 02:45



Само за една секунда могат да се превърнат в един от тези, които си разхождат
кучето в пет, защото в 9 трябва да са на работа


Това е по-интересно
Тогава такива чупки и стойки започват да правят, че бедна ти е фантазията,
има много такива из затворите в САЩ
Вчера гледах по телевизията за един бизнесмен, който сгазил лука финансово и който решил да
инсценира собствената си смърт за да избегне затвор и разследване за
финансовите си дела. Идеята му била да забие самолета в мексиканския
залив като преди това скочи с парашут от него. Искал е да инсценира самолетен
инцидент и самолета да се загуби във водата, обаче не натиснал едно копче
и самолета се разбил на земята близо да някаква къща, освен това и скокът
му с парашут бил смехотворен и го хванали по бързата процедура ...

Жалка история ...

Богатството не ми го хвали, защото миналото му, настоящето му и бъдещето му
винаги са под въпрос, дори ако човек е направил по честен начин парите си
може да се случи нещо много нечестно - да изкука от кеф и скъпи удоволствия
и да пропадне.







Редактирано от dorka14 на 08.11.13 02:48.



Тема Re: my type of stuffнови [re: Muskat]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано08.11.13 07:41



"С риск да изям хляба на дизайнера, ще развия идеята.
Самър вариант в синьо с източно изложение и зимен вариан в ориндж със западно изложение

Да, много ми хареса, хем изчистено, хем уютно!"



Страхотно!







Редактирано от dorka14 на 08.11.13 07:42.



Тема Re: дизайнерсканови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано08.11.13 11:01



Изцяло съм съгласна с това, което си казала. Аз също не съм лакома за богатства - не е персонален атитюд към богатството - ама как ме боцна с очкаването и ся ебахси едва ли не требе да се зашитавам и оправдавам.


За мен е достатъчно да имам (ако това може да се нарече имане, или абе съплай) колкото да си покривам нуждите и да мога да водя нормален живот, без да влизам в дългове и грозни истории (все пак всички потребяваме и няма как да избягаш от живота). Все пак да отгледам едно дете си е разход, плсю разходите на егоистичния ми гъс, все е сума ....



Просто споделих, че това, което виждам тук е екстраординерно - нито всеки го има, нито всеки ден може да го виждаш, нито може да го видиш под път и над път - просто е струпано огромно количество в тая страна и така стоят нещата.


Нещата допълнително стават още по-тежки от факта, че де що има мелионер и мелиардер в света - идват точно тука да си харчат парите. Световните столици за харчене на пари и за лукс са Токио, Ню Йорк, Лондон, Париж...ако мислите, че има други, допълнете - но тея са безспорните....





Колкото и да си кораф, колкото и да не се вчепетляваш - но все си има за гледане и ахкане и това е


Мда, сетила се е изата за кралската корона - то па кой ли не е ходил в Тауъра да я гледа - даже не съм сигурна, че там държат публично оригинала на суверена...


Короната тежи неколко кила и това бъкано с диаманти, камани, рубини, абе сметай - кила камани!




И тфа е саму една корона нале....



Просто се затруднявам дори да изброявам какво изобилие има - имат си хората - нема лошо, нека си го имат - ама не моеш да мръднеш и крачка - и бам дворци, разкошни интериори и екстериори, фантастични паркове - като в приказка, отлично поддържани гори с маса животинки вътре, атракции, бъкано е с магазини, изкушения, и всичко това на фантастичен стандарт за живот ....всичко, което можеш да си представиш - от много, най-високо качество (даже е трудно да намираш ефтинийки) и огромен избор - да ти се замае главата...


Когато споменавам как живеят богатите - случвало ми се е да бъда поканена на няколко пъти - еми - глътнах си езика - просто е трудно да се опише - каква концентрация на богатство и разкош - и то систематично и с поколения култивирано - а не просто изсипано хаотично на едно место....


Ся да не се пофтарам - коя съм ас - едно бедно девойче от бедна страна - описвам потреса си да видя действително впечатляващи неща.


И като се случи да чуя невежи балканци да сипят невежи думи по адрес на това - и ми става смешно - аллллоу аланкооолу с потурите.... къде си тръгнал ..... ти създай нещо подобно и ти, а недей само да пърдиш отгоре на онва, дето другите са го създали....



Ето я и изата - я чула, я не чула - я видела я не - ама има мнение и даже воюва за мнението си...




Много е типична тая реакция за бедните балканци - да омаловажават и да се присмиват - а те самите си немат такова, нито са изградиле - ама са първи маймуни на клона да се виснат и да се разкрекат...


Никога не съм чувала британец да се смее на другите нации - тоест с презрение и там завист ли, каквото да покаже комплекси ...просто са учтиви, любезни, въздържани. Мене тая лаконичност мноо ме възхищава. Оубаче да чуеш и видиш театрото на балканеца - еми това си жив цирк!


Оф, комплекси, комплексиииии..... балкански....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: дизайнерсканови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано08.11.13 16:09



Мене в началото ме впечатлиха как пазаруват, особено колко много храна
купуват наведнъж, а след това като направиха големите магазини с
пазарските колички, същото го видях и в България. Работих в един магазин за
дрехи за горната средна класа и ми направи впечатление как не се интересуват за цената предварително и не се вайкат и не вадят калкулатори,
а направо вадят кредитната карта и общо взето цената я научават накрая от
касовата бележка. Това беше преди десетина години преди да ги удари яко кризата.
И мене ме е впечатлявало изобилието на стоки. Моята шефка в магазина
се наложи да ми обяснява, че е нормално в такъв магазин да накупиш дрехи
за 1000$ и да не се интересуваш за цената, защото аз я попитах, ама как така
тези хора могат да накупят толкова дрехи и да не се интересуват колко струват, а направо да дават картата.

Първо човек се почуди, после посвикне и накрая не му прави впечатление.

Сега вече съм малко като бай ти Ганя - "„Какво ще й гледам на Виената, град като град: хора, къщи, салтанати. И дето отидеш, все гут моргин, все пари искат”.








Редактирано от dorka14 на 08.11.13 18:15.



Тема Re: my type of stuffнови [re: izz]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано08.11.13 21:37



Нееее



Последно солюшън- през 6 месеца с валячето! Колко му е




Тема Re: дизайнерсканови [re: Roxan*na]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано08.11.13 21:56



Май просто нямаш база за сравнение и като шопите от Лондон по убаво нема!

Никой не отрича архитектурните забележителности, паметните плочи с кой къде спал и п...л и космополитната атмосфера, но има толкова градове, които не му отстъпват по архитектура, история, сосаети и културен живот.

Покажи ми един

в Англия и тогава може да изпадна в потрес




Тема Re: дизайнерсканови [re: izz]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано08.11.13 21:58



Впечатлява ме дядо Добри, не рептилията с диамантите.

Разликата е, че на такива като дядо Добри им целуват ръка, а на кралицата според етикета, а не сърцето!




Тема Re: дизайнерсканови [re: Muskat]  
Автор izz ()
Публикувано08.11.13 22:04



a? не разбрах...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.