Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: дизайнерсканови [re: izz]  
Автор zukary (number cruncher)
Публикувано26.11.13 03:09







Тема Re: дизайнерсканови [re: zukary]  
Автор izz ()
Публикувано26.11.13 12:53



това е разкошна възрожденска къща





Тема Re: дизайнерсканови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано26.11.13 13:00



Това е поддържана с държавни пари къща - не е някаква в планината. Искала е да покаже идеята - частни лица трудно биха притежавали подобна поддрържана и реставрирана къща.


Знам маса местенца в Родопите, дето за 1000 лева можеш да си купиш западнала и полуразрушена къща с двор - от изпразнените селца зарезани от избеднели родопчани.


Ма нале се сещаш колко пари ше требат да се вдигне отново и да се реставрира с всички подробности. Което 98% от балХарието не моат да си позволат - затова и ги изоставет тея къщи и дворове.


Просто новия ник с претенции използва национализем и идеализем - да лансира некфа идея - сички знаеме колко е разрушена страната и как банди цигани вилнеет по пустите изоставени имоти.


ПС: била съм в резиденция Кричим - царската резиденция на Борис. Ако един цар е живел в такове - тогава не знам защо прислугата му иска повеке.....и претендира за повеке...повекето е комплекси и национализем и фашизем - повекето е психочно болно и закарито идва да докаже колко са откачиле балХарието!



Да, навремето имаше текива богаташки къщи - но определено не секи балХарие е померисвал даже подобно!



Та - аре да ни спестите комплексите и нацианализема си - че ми идва нанагорно и новата фашиска партия - таа страна полуде и откровено откачи - сичките са за дълги ръкаве - а изата повеке от секи друк! а новия ник гледам че пофтаре изата - кфо да си помислиме начи - изата размножава никове.....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: дизайнерсканови [re: Roxan*na]  
Автор zukary (number cruncher)
Публикувано27.11.13 02:06



Много задълбаваш в нещата. Темата беше за красоти и аз пуснах това което аз смятам за красиво. Гледам по-горе тоалетни и бани бяха пуснали хората и какви ли не други щуротии, но само българската къща нещо те разтревожи изведнъж. Успокой топката, не е необходимо винаги нещо да доказваш. Между другото благодаря за линка към ирландските пуловери в другата тема - разкошни са. Поръчах си два, чакам с нетърпение да ги получа. Дай още такива ако имаш (и ако не си още сърдита де).



Тема Architecture of early 1900нови [re: zukary]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано27.11.13 02:45



Това е европейски стил, който е бил много популярен около 1900-ната година

Има много къщи в България от този период, които имат
точно такъв фасон, а също така и в Америка.

Architecture of early 1900 -




Хайде да сравним горната с тази на баба ти -





Аз имам една такава къща (на баба ми).

И на мене ми е любим стил.





Редактирано от dorka14 на 27.11.13 02:57.



Тема Re: дизайнерсканови [re: dorka14]  
Автор zukary (number cruncher)
Публикувано27.11.13 02:56



не е на баба ми тази къща, просто казвах че много ми харесва :)
Къщата от твоята снимка ми прилича на къщи, които съм виждала в Ню Ингланд. Този стил също ми харесва, но го усещам коренно различно. Някак си по-суров и финкционален ми идва този стил, докато в българската къща е силно наблегнато на естетиката. На теб коя от двете ти харесва повече?



Тема Re: дизайнерсканови [re: zukary]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано27.11.13 03:11



Стилът е един и същ (ранни 1900 г.), но естетиката е различна



Редактирано от dorka14 на 27.11.13 03:11.



Тема Re: дизайнерсканови [re: dorka14]  
Автор zukary (number cruncher)
Публикувано27.11.13 03:40



Периодът е един и същ, не стила. Стилът е коренно различен, тези две къщи са строени от хора със съвсем различна душевнност.



Тема Georgian_architectureнови [re: zukary]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано27.11.13 16:04



Планът на къщата е един и същ, едно време (ранните 1900 г.) този план е бил популярен.
Става въпрос за самия архитерктурен план - чертежа. Този с "душевността" може
да е харесал точно този план, предполгам, че такива къщи с такъв план вече
е имало в България и строителите са го копирали. В България този план може
да е дошъл точно по същия път, както и в Америка



Въпросът ме интересува, защото имам точно такава къща. Виждала съм такива
и в Америка и не мога да не се замисля как този план е станал популярен по
едно и също време в България и в Америка.

Откъм лицето на къщата - три стаи горе, две стаи долу. Горе на трите стаи
може да има по един голям прозорец на стая или по два по-малки един до друг.
Дали ще са три или шест прозореца - все тази - стаите са три и е въпрос на
подробност, дали ще имат по един прозорец или два, откъм лицето на къщата.
Възможно е средната стая на втория етаж да има един прозорец, а стаите
острани на нея да имат по два прозореца и така стават пет прозореца.

Ето ти отново нещо подобно -



Стилът най-вероятно е някаква вариация на Georgian style, който е по-ранен
стил, но през ранните 1900 г. той се "адаптира" в план с три стаи горе и две
стаи долу със съответния брой прозорци горе и един-два входа долу.
Входовете са един до друг, ако има два входа.


House at 57 The Close, Salisbury, England. -




Хайде да сравним с българската къща -




Корнизте и гипсовите орнаменти на къщата на баба ми са били повредени и са
ги махнали, така че ако реша да реставрирам, ще трябва да видя какви са тези
в българските градове или села, където има такива къщи или по подобни къщи в Англия.

Българската къща на снимката ми прилича на смесица от възрожденски стил и Georgian style.
Стилът е джорджианска архитектура. Ако има специалисти и не съм права,
ще приема с голяма радост поправки или пояснения.

Снимки на джорджиански къщи -















Редактирано от dorka14 на 27.11.13 18:42.



Тема Re: Georgian_architectureнови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано27.11.13 18:34



Мда, верно има прилики - и то много.


Заинтригува ме Дорке - ебахси колко те бива по детайлите - сигурна ли си, че и ти немаш аутизам?





Аз на ум правя планове да възстановя една стара беге къща - наследена от баща ми.


Немам парите вм омента - по мои изчисления - а както знаете предварителните изчисления се умножават по 10 - ше ми требат едно 30-50К еуро.


Има стара къща там, но е в развалини. Може да се вземе стария план и да се обнови - но основите требе да се изринат - каманака е разяден - къщата е строена с подръчни и некачествени матеряли. Всичко отгоре требе да се изрине също - само буклуци са останале след системни цигански грабежи в последните 40 години.


Та ми се мотаят едни строителни планове в главата ...


Първо, немам сумата пари - слагам сичко на сметка на детето, че му требе уни да учи. После, даже и да ги заработа тея пари - първо ше се убеда, че е вкарана цивилизация в страната - щото къф е смисъла да го построя и да го разрушат пак или да ми го конфискуват/оберат/вземат/откраднат/съсипят/разбият физически и вариации.


Но не ми излиза от ума - имаме си и ние текава старовремска къща на село - и лично аз бих искала да си я построя наново - ако е рекал бог.



И моем да си купим стари къщета на поразия - продават ги за по 500-1000 лева БАРАБАР с двор - в регулация - толко е ефтино, че не е истина!



И кфо го праиш, кат'го купиш? почваш да плащаш данаци, сметки, да поправяш поразии - ето ти как изтичет по неколко иляди на година само за един малак имот като това отгоре - минимум.



Засега стискам зъби и трайкам - да си изуча детето - после ше мислиме и видиме - а в момента ми се мержелеят строителни планове и бъркане на бетон

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.