Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: DTAP vaccine insert-BIOHAZEнови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.10.13 21:12



Радвам се за тебе, че си открила радостта на живота. Живота не е само пестене и мъки, ше знайш




И двете ги харесвам, и двете ги използвам. Когато съм сантиментална, използвам шанел. През деня ми се е случвало и Бърбъри да използвам - по принцип през деня използвам по-делови парфюми.


Шанел е емоционален и сантиментален - използвам Шанел за спомени, за гаджета, за секс, за емоции, за авантюри, за пътешествия, абе по-разлюляно ми е с Шанел.



Като искам да съм стегната, делова, прагматична - използвам по-остри и фреш фарфюми, а понякога даже не използвам парфюм изобщо - оставям само свеж мирис на току-що почистено тяло и освежено и почистено лице. Нищо повече. Не се чюфствам длъжна задължително да нося нещо. Карам я на настроение.


Заплюла съм си да си подновя . Свършва ми опаковката, нищо загадъчно.



Тоя го нося по празници и тежки случаи като ходене на опера, ресторант, сватба, примерно.



Имам един лек жасминов, който дори няма етикет с име - купих го от магазин с наливни парфюми и случайно намерих натурален извлек от жасмин - без нищо друго като примес. Купих го уж да го пробвам и после съжалих, че не купих повече. Но няма как да се върна в Южна Холандия нарочно само за да си го купя - някой ден може и да успея да се върна в Ротердам, но няма да е тази зима - програмата ми е вече заета до Март. Плътно.


Имам и други - едно шкафче с парфюми. Не всички са хубави - понякога куувам и ги изоставям. На моменти е. Напълно е възможно да ми се случи да купя парфюм който в момента много ми харесва, но след време да не мога да го понасям. И обратното е възможно - да се отвратя от парфюма в даден момент, а после да открия, че съм луда по него....






ПС: обожавам ванилия и други натурални миризми и често горя инсенс и свещи с ванилия (канела, мандарина, бяла лилия, рози, сандалово дърво) в къщи - обикновено когато съм сама, щото другите обезумяват от струйките дим из къщата - имам си двама мъжляка в къщи, дето строго налагат мъжки ред ....в моятачаст от къщата е както искам аз, но публичната част е строго делова...





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: DTAP vaccine insert-BIOHAZEнови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.10.13 21:15



Някой ако знае защо на хамериканския уебсайт е написано parfum, а на британския е perfume - моля да ми каже, за да не обесневам отново на Биохазето, че тука никой не пише parfum никаде......



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: DTAP vaccine insert-BIOHAZEнови [re: dorka14]  
Автор izz ()
Публикувано06.10.13 21:16



Бърбъри не са лоши, има един софистициран хлад в тях:)

Аз супер трудно си избирам парфюм, миришат ми на евтини ароматизатори за баня.

Мисля, че напоследък в масовите марки започнаха да слагат много синтетични миризми и са доста дразнещи и поне на мен са ми неприятни.

Вече няколко пъти си купувам този : Този си има синтетика, но ми харесва.

От групата на несинтетичните-точно приключих един такъв:

Той е унисекс, в него няма нищо цветно, само цитруси, трева и дървесина, много яко. За ралика от инкантото, което е супер женско и мирише на плодове и мускус.


Е тоя съм си заплюла за следваш, ама малко бая скъпичък идва:


или този:

забравих да добавя-този е може би най много купувания от мен парфюм:

още ми харесва....но ме връща в канада и ми създава объркване в главата, затова смених с други:)))

Редактирано от izz на 06.10.13 21:41.



Тема Re: DTAP vaccine insert-BIOHAZEнови [re: Biohaz]  
Автор izz ()
Публикувано06.10.13 21:30



Хех, аз наблюдавам обратната тенденция-жените все повече си мислят за собственото развитие и кариера и считат, че по своя собствен път някъде ще си намерят половинката. Не че няма и това, са което ти говориш, но то не само, че не е ново,а е направо древно. Как мислиш защо китайките са си чупили стъплата няколко хиляди години подред, че да постинат според тяхното общество адски секси лтусов крак с дължина 7 см? Нали не за друго а за да се омъжат добре, това е било директно яснотои намерение на задачата. Сега най-много някое кило силикон да си наврат в гъза или другаде...

Напредък. А в африка, тия сладурани защо се разкрасяват мислиш-не ли за мъжете?




Тема parfumнови [re: izz]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано06.10.13 21:34



В момента държа в ръцете си един реакламен материал на Macy's, който е нещо
като каталог за наближаващ Scent Event и пише навсякъде parfum



perfume е на английски, а на френски е parfum

Редактирано от dorka14 на 06.10.13 21:45.



Тема Re: parfumнови [re: dorka14]  
Автор izz ()
Публикувано06.10.13 21:39



америкън инглиш, няма лошо





Тема Re: parfumнови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.10.13 21:49



Точно преди час и нещо се върнах от среща с преятели от индийски ресторант в Ъксбридж и там си падахме от смех на хамериканските диалекти....



Сичките имаме хамерикански преятели - които обаче говорат разбираем литературен инглиш.


Та, една преятелка Соня, седа веднъж в хамерикански РЕСТОРАНТ (знаеш, не МакДоналдс или КФС) и си поръчва на намахана сервирьорка. Но разбииш ли, произношението на британски инглиш (източника ше знайш) е нещо си там с томато (стегнато). Сервитьорката мига на парцали. Соня казва едно текова кръгло наиш и червено, реже се на резани и се слага в чинията за гарнитура (има го и в менюто и сочи менюто и съответното ястие). сервитьорката още не мое да зацепи. Там некаде хамериканската група преятели на Соня (които оубаче немат тоя мякащ котешки ау диалект от Юга) обесневат на сервитьорката за кфо става на дума. Е, при превода става ясно, че томато НЕ Е ЕКВИВАЛЕНТНО НА ТОУМАТОУ и че сервитьорката в суперлуксозен ресторант не мое да зацепи дори разликата в произношението....


Сметам, домати секи знае какво е...










Е, хамериканските сервитьорки явно не знает...










Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: parfumнови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано06.10.13 22:11



Сетих се за Opium, купувах си разни от REfan в България едно време и съм си вземала Opium, жесток е





Тема Re: DTAP vaccine insert-BIOHAZEнови [re: izz]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано06.10.13 23:58



Аз не съм против "разкрасяването" това с което имам проблем и етичната страна.
Под етика разбирам това да не се подвеждат един друг партньорите - например една жена си намира мъж който преди брака е супер грижовен, нежен, добре поддържан и културен обаче след брака това се преобръща на 180 градуса и същия човек вече постигнал целта се връща към истинското си аз което е да е мързелив, нечистоплътен и с нисък морал и култура. Как се гради брак по подобен начин?


Същото важи за жените...





––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!


Тема Re: DTAP vaccine insert-BIOHAZEнови [re: Biohaz]  
Автор izz ()
Публикувано07.10.13 00:04



Разбира се, етиката е важна. Но надявам се хората да са наясно, че разводъ е разрешен и това че веднъж си подписал с някой не ти връзва в кърпа или нещо такова...един брак се гради всеки ден и може да бъде разрушен от такива простотии.

А за снимката-жена ти как би я коментирала?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.