Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 22.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано22.09.13 11:34



дам, и ние ще изчистим къщата днес


за ядене....залата от био зеле, не знам дали да не опитаме и пермакултурната леща днес....има две био пъпешчета, които ще идат...а нещо ми се върти из главата от известно време да направя мъфини от оризово брашно с маково семе...и така



Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано22.09.13 11:48



E какво му е абсурдното - готвя каквото имам в килера, каквото си поискат и каквото е възможно в момента.


Салати се опитвам да правя редовно - за витамини, фибри и абе в салатата има саму хубави неща - стига да е от чисти и органик продукти - принцип ми е да слагам голяма купа със салата на масата. Без значение какво друго слагам - салата требва да има.


Понякога ми се занимава да правя и врътни - ама в последната година намаляха - щото ми се натовари повеке работната програма. Не защото не искам - а защото не моем да се разкъсам на парчета за толкова много неща, които имам в таск листа си.


На мене ми се види абсурдно каквото ти готвиш, ама си мълча - тея сурави тиквички дето ги сервираш - в къщи едва ли некой ше ги яде....






Боб е губаво ядене - и ний го ядеме често. Просто тука в УК много не сервират чорби - най си го ядеме на салата, на пържен боб, с наденички, ей текива неща - по-бързички. Когато ми се готви чорба или супа - повече правя леща, зеле, зеленчуци - нещо по-течно и гледам да вкарам продукти дето иначе няма как да ги ядеме - примерно морковена супа обожават, гулаш им правя, абе текива неща.


И аз гледам да готвя органик - но не текива шантави рецепти - мойте мажаги искат традиционна бабина храна - вкусно сготвена и апетитно поднесена.


Сурави тиквички посмъртно не моем да ги накарам да ядът....


Освен ако не ги маскирам в нещо вкусно да изглежда...ароматно...и да не знаят какво има вътре....може и да мине номера...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано22.09.13 11:53



Ше отнетнем първо закуската - мойте мажаги отидаха да плуват, аз си поспах повечко тая сутрин. После и чистенето - разделили сме задачките - всеки си подхваща неговата част. Нема хър-мър - всеки има нещо да прави, обикновено си избират каквото искат от списъка а за мене остава каквото те не искат да прават - ама това си е огромна помощ, особено когато ми помагат за неща, които аз физически няма как да върша - примерно ремонти, да качат или свалят нещо от лофта, градината....веднага си прави разлика дали имаш мъж в къщата иле не.



Каква разлика с балХарието - сама си правех сичко - и тавана си боядисвах сама, и тапети сама сменях, абе страшно!


Никой никога не каза бе дай да ти помогна, сама жена....





Нито на разходи, нито на домашни задачки - маЖЖЖете в балХарието са марзеливи, бегат от раута, безотговорни са...и да накарам некой да свърши нещо - саму ше го оплескат още ....иле направу ше го зарежат....



Тука не съм видела нито един мъж да прави тека - ше прави ама ше му се случват случки

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано22.09.13 12:10



Не е разлика с България, това че ти помага, а е разлика с ТЕБ в БЪлгария. Какъвто си си взела, такъв се е налагало да търпиш. Мъжа ми работи повече от мен в къщи.



Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано22.09.13 12:18



"Суравите тиквички" в завършен вариант представляват едни тънки, хрупкави крекерчта, да си оближеш пръстите. Нещо като чипс, само че около милион пъти по-вкусни и и два милиона пъти по-полезни.



Тоя боб, е отмалка био ферма тука и реших да го пробвам снощи...еее, няма такова нещо...аз дето не съм най-големия любител на боб-има няма да го ям 2-3 пъти в годината, много се впечатлих...Не го накиснах изобщо, само му смених първа вода и стана като масло..зрънцата седят цели, а са меки. А миризмата на органик боба от местна ферма, нова реколта, не може да се сравни с "нормалния" боб, който върви...този мирише меко и благо, почти като на кекс



Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано22.09.13 13:07



Tc, де да беше както ТИ го казваш - ама не съм само ас да го твърдя!

масово мъШШете кръшкат от раута и отговорности - не е като да не познавам хора в страната - колко много жени се оплакват от същото - не можеш да наречеш 90% от жените да са си виновни сами - нещата не са само еднозначни.


Ето затова и не рискувах да имам каквото и да е с който и да е - щото саму като го видех как се мръщи - примерно си говориме и аз казвам требе да се връщам в къщи и да си свърша домашната раута еди-кфо си - и он почва да се върти на стола дале ше го накарам да ми помага...нервен и саму търси повот да избега....


Това в УК не може да се случи!


Мъжете разхождат кученцата на жена си в 5 сутринта и СЛЕД това отиват на раута - а тя прави закуската и извежда децата на градина иле училище....примерно...но задълженията са шернати....



Иле жената готви, а мъжа гледа децата през това време - а много често е и обратното.....


Иле: Мъжа работи на смени, за да гледа децата, а жената на редовна смяна - и се сменят един друг но гледат децата заедно....


Не е като в балХарието - той седнал в кръчмата и пие, а жена му се изтрепва да работи и да гледа деца и да плаща сметки....иле маШа фърчи по курви и жени, а жена му тегли каиша в къщи.....


Това тука нема как да се случи - жените печелят наравно а в доста случаи и повече от мъжете си - и всеки работи та се кине!

От комшиите знам със сигурност кой какво работи, как е зает с децата, кой готви (щото си разменяме рецепти и абе помощ и неща), та нема шанц да бъркам....



Сметай улица с над 200 номера на къщи от двете страни - как па не чух един мъж да кръшка иле да прави проблеми на жена си! работат та се кинат, помагат, тичат, гледат деца и кученцата и котките на жена си, абе фърчат и нема хър-мър!


В балХарието статистиката е, че текова нещо НЕ СЕ СЛУЧВА! масово е мъШШете да са безработни, да висат на гърба на жена си, да не си гледат децата (спрафка съда и разводите и случките около разводите - не ти ли стига статистиката за съсипаните връски и изоставените от бащите си деца????)



Това тука нема как да се случи - знайш ли колко бързо престига полицията, соцялните служби, джипитата - нема место за сравнение ИЗОПЩО!


И нема сми да използваш клишетата и да фърлеш вината срещу мене - едно 95% от жените в балХарието са на мойто мнение - това ако наречеш лична вина - ас ше те плювна!



Тука който и да фана - и поляк да е - всеки мъЖ си гледа семейството! нема я тая разпасаност и тая безотговорност както е в балхарието - дивия сексизам, диващината в семейните отношения, простутията, номерцата на дребно, деленето на наши и ваши, абе просто тея неща са отсъстващи!



В циганските гета (текива има - примерно част от тех живеят в мобилни сайтове) мое и да срещнеш подобни случки - но масовото семейство в УК е стабилно, балансирано (дори да имат проблеми, те се решават по други начини а не с побоища, кръшкане, диващини, непомагане в къщи, неизплащане на издръжки, зарезване на децата... и прочие...)



Абе нема место за сравнение даже!


Колкото и да го отричеш - статистиката за семейните отношения в балхарието е унищожителна! даже да се опиташ да ми го вмениш на мене лично - то фактите опровергават ТЕБЕ, А НЕ МЕНЕ!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано22.09.13 13:11



Изе, не се излагай сама с извращаване на фактите.


Пошлите ти клишета - изказани напук на реалните факти - не са в твоя полза.



Преповтарянето на клишета и навирането на главата ти в конски чул саму и саму да откажеш да видиш реалността - също не е в твоя полза!



Ти не си видела колко са грижливи и адекватни британските мъже - иначе шеще с изплезен език да фанеш първио самулет и да гепнеш първио британец!


Схващаш ли? те просто са си свесни и си гледат семейството - даже се натискат да го прават! жените са тея, дето въртат тука номерата, а мъжете са си на место!




Затова пък мъжо тука си тежи в семейството, децата му не страдат - каквото и да се случи, нещата са балансирани и извращенията не са масови!



Какво е в балхарието - масови извращения....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано22.09.13 13:23



Това, което казвам аз е факт. Вярвам ти, че и това, което казваш ти също е факт. Какво значи това? Че можеш да имаш всичко-и най-лошото и най-доброто, спорерд това което си избрал. Не ти е виновна държавата.

Сега ще те открехна какво ти се е случило: в бг си имала един психологически профил и ахарактер и затова ти се е наложило да те поочука живота с правата лопата

. Като си омекнала и си дошла на себе си са започнали да ти се случват по-хубави неща, и ти си започнала да избираш по-симпатични партньори. Кредита си е твой, н го давай на англия.



Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано22.09.13 13:27



стана страшен кекс

ммммммм...мммммммммммм

рецептата е следната:

Веган, безглутенов кекс с лимон и ванилия

500 гр оризово брашно
1 чаша кокос, пълномаслен
1 бакпулвер
кората от един лимон
1 чашяа кафява захар-смес между демерара и мусковадо, с превес на мусковадо
1 ванилия
3-4 лъжици маково семе
вода на око да стане смес по-рядка отколкото за кекс

смесва се всичко и се пече на хартия за печене, без мазнина, докато прецениш че е готово

мммммммммммммммммм

Редактирано от izz на 22.09.13 13:27.



Тема Re: Защо хората бегат от страната?нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано22.09.13 13:45



Tc, скъпа, пак не си права.


По същата логика не можеш да дадеш същата оценка на мелиони жени в балхарието - и не можеш да генерализираш тека.


Просто хората в УК са по-отворени, готови да си помагат, да се защитават - съвсем друга нагласа и поведение.


То не може аз да съм идеална а отсреща все да се възползват от това. В един момент живота носи нещо в обратната посока и като не намираш подкрепа и помощ нищо че ти ги даваш - и осъзнаваш, че баланс няма, няма и да има.....


Нищо не се е променило в живота ми - аз не съм друг човек. За 12 години живот като разведена ка па не се случи едно изключение некой балХарски мъШ да доде при мене с ясно сърце и открити намерения?


Не мислиш ли, че нема как да стовариш целата виновност и отговорност саму върху мене? аз не съм сама в тая ситуация и ситуацията не я правя аз. Както виждаш, в други условия и с други хора нещата са точно на шес - и нема ка кда изкараш мене виновна, колкото и да ти се иска това погрешно клише да е верно.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.