Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Изе, ас казАх ли ти, че тека шенови  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.09.13 10:42



стане?






Начи идват на тумби неподготвени, без език, без пари да се установят. Фащат се от отчаяние с всекакви утрепки, а дано им провърфи (ма обикновено едът голем, червен и дебел отзат).

Невежи, асоциални типченца и типки, които си мислат, че по свето е като на балканите - и измерват сичко в пари и придобифки.....


Ети новинката - Елисавета е изгубила делото, както ти предрекох.


Тека се получева, кога се фарфи с рогите напрет....и това е типично за секи балканец, който съм виждала в УК, че и по свето.



ПС: моето лично мнение е - не си показвайте в чужбина балканския менталитет. Изчакайте да схванете каква култура и хора ви заобикалят, преди да тръгнете да мерите с вашия къс аршин.

И най-добрия съвет - не емигрирайте за постоянно и не се фърляйте на слепо, преди да сте поживели във втпросната страна за минимум няколко години, преди да вземете решение дале ви понася и как се справете с нещата. После да не ревете като Елисавета - която се е фърлила като заклана кокошка, а сега британците й биле виновни, че си прилагат техните си закони както на тех им изнасе....



ПСС: колкото и да се гали самичек по главицата нещасния балканец/балканка с дебела глАва бугарска - но балХарието е тъпкано с предразсъдъци, идиотизам, комплексарщина, ксенофобия и омраза!



Еле ксенофобия - чесно, ас още не съм видела некоя друга народност тека да мрази чужденците - нищо че вилнее публичноизвестната грозна лъжа, че балХарието са гостоприемни.....хехе, пълно е с попкръстюфци.....готови да разпнат всеки, поискал подслон иле помощ .....




Начи, напътувах се по свето - ама толко грозни и фрашкани с омраза изкавания и изцепки не съм видела у никой друк нарот!


Британците им дреме за балХарието - ше си го преместат в другия крачол.....оубаче балхарието как се трови самичко с омраза и злоба - не е истина!

Баре да имаше реална пречина - но не, това си е чиста проба ментална анорексия.....



Оф, как изпростеха ората.....до невменяемост......не е истина.....





ПССССС: Изе, да не литнеш да разправаш ся, че съм заобичела британците напук на балХарието - ми не! просто тая злоба и идеотизам тука ги нема в тая опустошителна степен - мое и да има тъпи и прости, ама не и в текова унищожително количество - та язе си дишам тука на широко и свободно!


Нема чуфства тука от мене - има ентереси. На британците просто не им пука за злобата на балХарието и слава богу!


Наиш ли как убаво и свободно се диша бес масовата невменяемост на балхарието.



Хората в УК са свободно скроени, толерантни (смеет ли да не са, има закон по фапроса!) и живеат охолно....не се драчат за простутии като гладните балХари....и прочие...абе нещата са на друга основа направо!



ПСССССССС: вярно е, че има и долна класа ора - но не са в моето всекидневие, слава богу! ас имах бесен късмет да срещна още в самото начало образовани и класни ора от ентелегенциата и да си намера преятели по целата држава от същия сой. Госпот ме е пазил.....но факт, около мен са само свесни ора с хубави доходи и хубаво пърсоналити....рОди ме мамо с кисмет - па после мое и на смет....е мойта.....



Боужей, боужей, да бъде както ти го искаш боужей а не как ас си мислим че е добре.. ...благодара ти боужей! ти знаеш как е най-допре!








ПСССССССССС: аман от дребни ора с дребни душици, помогни им боужей!






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Редактирано от Roxan*na на 10.09.13 10:46.



Тема органично маслонови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано11.09.13 05:58



Ювенальная юстиция - охота на детей -





Чудя се осиновителите на Меган дали ще и купуват органично масло?
Ами медец, да речем от Гърция/България или някакъв специален от Нова Зеландия?


Вчера почти цяла вечер не можах да спя, защото гледах руския филм за
ловът на деца - Ювенальная юстиция - охота на детей.

Филмчето е по истински случаи за съжаление.

Сутрината се събудих, изпратих детето на училище и седнах да чета
новините от таблет в леглото и както съм лежала съм заспала и сънувах
мъжа ми и че нещо е станал много добър с мен. Събудих се и сънят се сбъдна, през
целият ден мъжа ми беше много мил с мен. Случайно или не това мило държание
беше след като предишната вечер бях сложила в яденето малко ... масло
от кокосови орехи (MCT oil). Та се чудя сега, аз на "образован и класен"
човек ли случих или на добър екстракт от кокосово и палмово масло!


Mr.President- Coco jumbo




Меган ще Я обичат всички Българи!

МЯСТОТО НА ТОВА ДЕТЕ е при майката!

Личен късмет му трябва на това дете сега! Divine intervention needed!




Снимка на Меган и майката и повече информация по въпроса -




Ели трябва да бъде много силна, много умна и ... много красива!
Меган трябва да има силна майка, защото децата имат нужда от майките си
много години след като навършат пълнолетие. Дай боже Ели един ден да
може да помага за внуците от Меган, всичко е възможно, защо не

Този случай може да бъде повод за Ели да изгради много силен характер
с който да бъде полезна на дъщеря си в бъдеще. А защо не да има и други
деца! Този случай е една тъпотия и момичето е очернено! Но живота
продължава и това момиче трябва да се бори, но и да не забравя, че е ЖЕНА,
както всички други и има право на щастие.


Дано да се наберат достатъчно средства -




фактите -


Песента "Изследвай мъ" -




И мен мъ изследваха, експерта беше висок и синеок ... психиатър, беше невероятно!

Когато си мисля за него се сещам за Джей ЛО и Ричард Гиър!


Shall We Dance? Movie Clip -




Don't say anything and don't think!

Бях в черно на изследването и с черни ботуши, направо пича си го свалих с едно мигване! Мнооо бях харизматична в онзи ден!

Интересното е, че знаех предварително, че ще го сваля и така стана, усетих
флуидите и от там нататък всичко беше точно и ... професионално.
Одобри всичко каквото казвам и каквото правя, нинам що така, чак пък толкова
ли съм нормална и в норми, дейба или чисто и проста ма ареса???

Викам му докторе, ами аз си говоря сама и той ми каза, че това било много
добре, защото по този начин не съм задържала нещата в себе си! Е, как
да не го аресам такъв!


Психиатрите не помнят всички луди, но всички луди помнят психиатрите,
аве и брюнетите не са чак толкова зле! Още не съм попадала тук на доктор, който е истински брюнет

Например на висок, младолик брюнет ..... май плежъ!

Armenian Duduk on Yanni Live! The Concert Event -






3000 years old instrument called duduk .....

Пълно перде трябва да стане тази Елисавета, но дали всеки става за ПЕРДЕ
като мене! Май mental makeup из юнийк! Как мога да си мисля за пълни
простотии в толкова тежки моменти - мои или чужди! Сигурно е някакъв
компенсаторен механизъм.


Кто прав тот уходит первым. Домогаров и Рудаков. (Какая страшная Снегурочка!) -











Редактирано от dorka14 на 11.09.13 09:31.



Тема Re: органично маслонови [re: dorka14]  
Автор izz ()
Публикувано11.09.13 11:37



права си, права.....



Тема Re: органично маслонови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано11.09.13 11:50



Оф, Дорке, изтрепваш рибата системно, кака




Виш сега. И аз изпитвам състрадание, особено към детенцето.


Може би и някакво състрадание - ма доста измъчено - към майката.


Мога да обесна защо.


Тая Елисавета очевидно не е учила за висшо. Защото ето озовала се е в УК за да се ожени. Как е учила и научила езика, е друг въпрос - най-вероятно не го знае детайлно и добре. Има друг лош момент в историята - българоговорящите имат много твърд и много неприятен акцент когато вторично учат английски.


Британците са ужасно педантични на тема акцент. Напълно е възможно да бъдеш социално или професионално отхвърлена поради лош или неприятен акцент.


Моя е почти неуловим, ама аз живея тука вече 4 години и полвинката ме подковава всеки божи ден. После, моя говор дори и на български е много мек, почти като мяучене на коте. После, аз говоря с едно характерно меко изговаряне на повечето твърди звуци - примерно мойто 'р' е почти гърлено като френското - някои педагози го смятат за говорен дефект, а други не. Но е факт, че има твърд процент хора по света с подобно типично изговаряне на определени звуци - примерно Ленин е имал абсолютно същия говорен дефект - за който е слушал речите му.


Какво искам да кажа с това - че Елисавета от самото начало не е могла да се интегрира в средата и обкръжението си. В тая история тя самата започва с фактите, че връзката с мъжа й не е била задоволителна за нея.



Да си на 20 и нещо, за израснеш в бълХарието, да нямаш висше (щом се е озовала на 26 в разгара на тая история, то предполагам, че не е учила нито в бегето, нито в ук-то) и да се натресеш на домашно насилие във връзката си - това не говори за зрялост, трябва да се съгласиш.


Наличието на висше го приемам най-общо като някакъв реален житейски опит и развиване на основни умения да се справяш с различни ситуации, както и някаква степен на натрупване на знания и умения за професионално и личностно развитие. Най-общо просто. А тя изглежда го е нямала тоя момент - още една лоша точка и не в нейна полза.


Всеки разумен и нормален човек, особено от позицията на родител (чий го ближе майка й, щом е пратила щерка си по тоя начин да се омъжва в далечна и чужда страна? не ли алчност - вижте ни ний къде омъжеихме щерка си? както оная джурналиската тъпа - дето скоро си омъжи дъщерята в мароко - и тя къф ше го яде - и нейната история ше я чуеме, не бой се....пуста алчност и пусти кокал за докопване.....що нарот е пропаднал от алчност.....и глупост....)

та всеки разумен и нормален човек, и особено родител, би оценил внимателно риска и би имал търпение да почака или да се подготви за брак и гледане на дете. Тук в УК примерно дори женени двойки живеят по 10-15 години и се подготвят, събират пари, градят си връзката - има курсове за подготовка на бъдещи родители, полагат се много усилия - хората не се фърлят просто така, ше знаеш. Мойта полвинка например с жена му са чакали 12 години, преди да решат да си имат дете - и са си били женени, пробвали са си връзката, ей текива неща - и когато са планирали деца, вече са имали събрани пари и купена къща, полвинката вече е имал добре платена професия - огледали са си ситуацията и тогава са се фърлили.


Ето така гледат на семейството в УК - като на много сериозно начинание.


Идва начи Елисаветката в УК, и се фърля много млада, много зелена, без образование и без реална зрялост да се жени и да прави бебе. Нищо лошо - оубаче някъде там е почнала да трупа точки срещу себе си. Не е успяла да се интегрира добре - обесних как се гледа на това в УК. Трябва да говориш добре езика, да се разбираш с хората около себе си, да имаш някаква професия, на която да разчиташ - защото след навършване на пълнолетие тука се гледа много лошо, ако не си способен да се грижиш за себе си - ето още една черна точка за Елисавета - точно оттам идва негативната оценка на ситуацията, че майка й й е казвала в присъствие на служебно лице какво да прави - КОЛКО ПЪТИ ДА ПОВТОРЯ И ПОТРЕТЯ ТЕЗИ НЕЩА ТУК В ДИР ЧЕ И НА ДРУГИ МЕСТА - ТУКА ЗАКОНА СЕ ПРИЛАГА БЕ ХОРА!


НЕ МОЖЕ ДА ПРЕТЕНДИРАШ, ЧЕ СИ ДОБРА МАЙКА И СИ СПОСОБНА ДА СЕ ГРИЖИШ ЗА ДЕТЕТО СИ - И В СЪЩОТО ВРЕМЕ ДА СИ НЕАДЕКВАТНА И ДА КРЕЩИШ, ДА ПОЗВОЛЯВАШ МАЙКА ТИ ДА СЕ НАМЕСВА И ДА СИ ЗАБЪРКАНА В ТАКИВА ЛИПСИ И НЕСПОСОБНОСТИ!

Толкова пъти го повтарях и в клуба на програмистите, и в клуба по право - закона в УК и въобще масата неща, не само пътното движение - са уредени точно наобратно на практиката в други страни!


Затова продължавам да крещя по форуми и клубове - ХОРА, ПРЕДИ ДА РЕШИТЕ ДА ЕМИГРИРАТЕ И ДА ПРАВИТЕ СЕМЕЙСТВА С ПАРТНЬОР ОТ ДРУГА НАЦИОНАЛНОСТ - ПРОУЧЕТЕ СИ ДЪРЖАВАТА И ВИЖТЕ КАК ЩЕ СЕ ИНТЕГРИРАТЕ В РАЗЛИЧНА ОБСТАНОВКА! НЕ СЕ ФЪРЛЯЙТЕ КАТО ЗАКЛАНИ КОКОШКИ НА ПЪРВИЯ БУКЛУК ДА СЕ ЖЕНИТЕ! САМО ЗА ДА ИДЕТЕ ДА ЖИВЕЕТЕ В ЧУЖБИНА!


И прочие....


Обесневам, обесневам - и типично по балХарски, балХарието не обичет да четат, разбират и мислят!


Тук в УК хората с оохота дават съвети и си помагат - но има коренно различно отношение към даването на съвети. Хората са позитивни един към друг и си помагат абсолютно безкористно - и нещата вървят в положителна посока.


В балХарието ако отидеш да помагаш некаде иле да дават съвет, който НА ТЕБЕ СА ТИ ГО ПОИСКАЛЕ - най-вероятно ше те наритат и наплюят....


Е сега кфо повеке да си говориме....Елисавета тотално не е могла да се впише в подобна обстанофка с балканските си навици и белийфс. Казале са й да не контактва съпруга си - тя направо нарочно е отишла да го види. Каквото са й казале да направи - тя точно наобратното - дебела глАва бугарска за трошене....


А сега - ау, зеха ми детето несправедливо!


Ето, меган е на почти 2 годинки - а Елисавета де е била тея 2 и даже 3 години, от началото на бременността си и дори от началото на брака си? нале, когато почнало да й изнася - тогава викнала ау! когато е трябвало да учи, да се интегрира, да работи и да слуша и разбира - тя си е вяла фустата (затова явно са я разпитвали за предишните й връзки - сека крушка си има опашка....сигурно е имало и текъф момент....) и разбииш ли, по никакъв начин явно не е направила впечатление на сериозен и отговорен човек.


Значи, не можеш да се озовеш в чужда страна и да очакваш да бъдеш съден или интегриран според твойте разбирания или законите на родната ти страна - тука не може да има капка съмнение.



И сто пъти казах - крясъците и виковете й за помощ и секаквите групи в нейна подкрепа ше направат още по-лошо чепетление. Не стига, че се е провалила и е нагазила в лайната и британския закон веке я е подгонил - ами е почнала да се съпротивлява и да върши неадекватности - и това сто пъти съм го обесневала - хората тука се подчиневат СЛЕПО НА ЗАКОНА - И НЕМА ХЪР-МЪР - щото ако не се подчиниш от самото начало - после ти ебават мамата още по-сураво!


Значи, гледай само балканската наглост - докопала се до дукимента за брак - типично за балХарка - но нищо друго не си мръднала пръста да направи - нито се интегрирала, нито научила закона, нито има отговорно родителско поведение - нито има професия, нито знае езика добре - и прочие липси. И се появява в британския съд и не изпълнява британските разпоредби?


сещай се как британския съд си го е преместил от единия крачол в другия....



Ето това балХарието ОТКАЗВАТ И ТОТАЛНО НЕ ГО РАЗБИРАТ - А БИ ТРЕБАЛО! - БАЛКАНСКАТА НАГЛОСТ НЕ ФАРФИ ПО СВЕТА!


Елисавета е била безкрайно нагла и тъпа да си въобрази, че некой тука ше й толерира неадекватностите....



Жалко за невинното детенце - но по мое виждане Елисавета си е виновна - сама на себе си - и не е редно да обвинева никой друк - сама се е изпуснала!



После, виждам че дететнцето е дадено на фостър керър - това е система тука за грижа на безпризорни деца в нужда. Не е осиновяване. Осиновяване е друго нещо.


Ето още една неадекватност на другарката Елисавета. Ако тека се е държала в съда - изопщо не се учудвам тогава, че тотално е оплескала нещата.


Фостър кеър е система, при която децата биват настанявани в приемни семейства. Понякога ги местят, ако децата не се адаптират добре в конкретното семейство. За грижата си кеърърите (foster carers) издръжката на детето - държавата плаща тая издръжка, като си урежда по други начини отношенията с биологичните родители. Но детето е защитено, осигурени са му училище, внимание, грижа и бъдеще.

Фостър кеърърите отделно си получават някакви пари от правителството и им се зачита някакъв трудов стаж за което. Мисля че е нещо като 400 паунда на седмица на дете, ама да не излъжа - трябва да проверя.




Също така фостър кеърърите са длъжни да предоставят отлични условия на децата - примерно всяко дете трябва да има собствена стая, проверени хигиенни условия, добра храна - редовни родителски грижи като водене на училище, купуване на дрешки, мили и любящи отншения - не одобряват хора, които имат негативен асесмент от психолози, абе системата ги проверява да са добросъвестни. и Това се прави редовно и задължително.

Аз лично познавам фостър кеъръри - първата ми хазайка някога в самото начало е такава. Отгледала е поне 8 такива деца и има отлична репутация и е много уважавана за което. Много добра жена - лично аз ужасно я уважавам. Виждала съм с очите си добрината й.



Кеърърите редовно имат асесмънти за начина, по който се грижат, и трябва да отчитат до пени всяка похарчена за детето сума. Дори правят влогове на детето за бъдещето му, и такива неща. Тук в УК има много организации за благотворителност - да си фостър кеърър си спада към благотворителността. масово хората участват в благотворителности - полвинката например беше асеснат и одобрен да се грижи за болни възрастни хора - посещава хора без роднини, говори си с тях, чете им книжки, води ги на чай, разхожда ги - и това без да получава пари - просто хората тук имат такива традиции и така го разбират - и много се подпомагат един друг.




Тека че не бойте се за Мегън - лично аз съм абсолютно убедена, че Мегън в момента е добре. Както казах - познавам в моето графство бая керъри и отглежданите им деца - няма проблем. И да не забравите, че тука децата имат реални и защитени от закона права - не може да бъдат бити, не може да бъдат неглектирани, и прочие - невъзможно е да видиш крадящи и просещи лапета на улицата и зарязани от родителите си в детски домове, както е в балХарието - всяко дете му се намира родител или приемен родител - не може да има изключение.



Аз също съм мислила да бъда фостър кеърър - аз обожавам деца. Оубаче полвинката нее се съгласи - а това тук по закон означава че аз не мога да го правя без съгласието му.


После, ако реша да бъда фостър керър ше требе да наемем или да купим по-голяма къща - а това е сериознафинансова стъпка. После аз досега нямах ситизеншип - а това е друго условие. После трябва да си платя за асесмънтите и проверките дали съм подходяща - и прочие....там некаде се отказах.




Но, мисълта ми беше че Елисавета прави реално чепетление на тотално неадекватна - а това има огромно значение в Британията. И тук балхарието тотално се провалят - защото в балХарието са свикнале мама и тате - пък чичо ше ме назначи, па леля ше ме заведе, па нема да плащам квартира, щото ме марзи да печелим и да си хабя парите, и прочие....



Огромната маса хора в балхарието са тотално неспособни да се грижат за себе си - и често пъти буквално невменяеми. Психологически непораснали. Ще дам пример - обяснявам аз по клубовете, закона е такъв и такъв - и давам линк - и примерно в Програмистите ми казват абе и си измислеш...е как, ето ти линка към правителствения сайт - как ше си го измислем?


И това са програмисти - които са пълнолетни на възраст, но не и на разум и психика - и почват да отричет, да обиждет и да се тръшкат - не било как ас казвам - ас нищо не казвам - ас давам правителствения сайт и цитирам - но не, не било тека!



Тая незряла реакция на негативизъм, хейтърство, незрялост, липса на адекватна преценка, липса на социални умения, комбинирана с инат, скандалджийски менталитет отмъстителност, неспособност да се носи отговорност, непрекъснато обвиняване на другите без да погледнеш себе си, отхвърляне на каквато и да е отговорност - знаеш ли какво лошо впечетление прави в чужбината?



Казвам им - немате езикови умения - говорите с ужасен акцент - немате социални умения - и дори нема да коментирам лошите ви професионални умения - защото стандартите в чужбина са други...и те - ами ние работим в чужбина - кфо работите - ми патуваме в командирофки - хехе! патувал за 3 дни, ял и пил по митинги и мероприятия - и реално не разботил между чуждестранни колеги с тяхното темпо и методи - и веке се смета за върха на сладоледа....



Ето тая неадекватна самооценка също щокира много лошо в чужбината....тея непрекъснати изисквания без покритие, това неадекватно и манякално надценяване, тея болни амбиции и претенции....



Сто пъти обесневам на балХарието - не можете тека да постъпвате в чужбина - ше ви плескат през ръките - и чувам само вой по мой адрес и виктимизация на ника ми.....



Но - какво ми е на мене? насила добро на Елисавета не моем да направим! който не слуша добрите и работещи съвети - да си плаща цената на неадекватността!



Хехе, колко моем да пишем за неадекватността на балХарието....




Ас лично изгубих надежда, че тая држава ше се оправи - със сертифицирано луди и откачени хора в масова психоза и неадекватни преценки - каква държава можеш да направиш и изградиш?



Огромната маса човешки еденици в балхарието са психически неадекватни и неспособни дори себе си да реализират - иас ше чекам неадекватни и психясали зомбита да ми определят на мене социалното статукво?



Хехе, не са познале....





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: органично маслонови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано11.09.13 12:29



Ето ше ти дам още един линк за разликата в светоусещането на балХарието към свето.





Значи прочетете темата. Беше двойно по-голяма с моето участие. Липсващите постове бяха изтривани и накрая заключиха клуба в моя чест. Защо? защото балХарието не моат да понесат истината....





Значи, имаш случай на подчертана и доказана несправедливост. Моята реакция беше да й кажа да намери доказателствата и да си извоюва справедливостта, защото не може да има капка съмнение че има несправедливост.


Невъзможно е в законова държава при издадена диагноза за неадекватност някой да ти откаже дължими и дълго време неизплащани заплати - просто не може! Изваждаш диагнозата, представяш тезата си, и отиваш в съответния државен орган - в УК това е тека наречения small claims court - фаопще не е court - но тека е останало да се нариче. Това си е отдел на съда, който се занимава заедно с полицията и прокуратурата с малки искове на гражданите - за суми под 10К паунда. Съда изопщо не се хаби .....в съда попадат по-големи и значителни дела - не вЕрвайте ми, съда не се бави като в бегето.....имат твърди срокове кое какво и как.....


Примерно, тя би била в състояние при представяне на тези дукименти и проверката по тях от прокуратурата ВЕДНАГА, В РАМКИТЕ НА 1 СЕДМИЦА - да си получи правосъдието....веднага след проверките - за които тя не плаща.....плаща държавата....



Значи, в централизирана и консолидирана държавна система, в която всичко се въвежда централно в компутъра - всяко държавно учреждение мое да си прави проверки и да редактира според компетенцията си и да внася бележки - да това беше проверено и тека и тека - и инфото се ползва от всички останали държавни органи - и не се налага да разнасеш по 15 пъти дукименти от едно министерство в друго...с копия, доказателства и секо ти вади душата....


Значи, веднъш направена проверката - и немаш проблеми щом си докажеш правотата - и закона влиза в сила веднага - има си строги инструкции - никой не мое да мръдне извън!



И мацката щеше да си получи забавените заплати на баща си за нема и 1 месец, ако влючим проверките....за минимална сума от 35 паунда административни такси....


В балхарието търсенето на правото ти е направено да бъде мъчение и изстискване на финансите ти - познайте в чия полза - и защо се предполага че виновника е невинен - както споменах по-горе, в Британията сичко е наобратно - не може да бъдеш сметан за невинен, ако некой писне срещу тебе - ти ТРЕБВА да се оневиниш и това е твое задължение! а не е задължение на пострадалия да те гони за справедливост!


Точно затова ората треперат да не бъдат обвинени - и са адски учтиви един към друг и си помагат страшно!


Установено веднъж, че доказателствата са срещу тебе - става страшно за тебе! системата целата те подгонва....не е като в балХарието, секи си развева лайната и се даже гордее с което....



Тоя работудател би бил в затвора за подобно деяние в УК! и ше плати бахси сумата и обезщетенията на пострадалия, отделно разходите към съдебната система! и нема начин да избега - сичко е в камерите, државната система и проверки, здравната, алабала всичко е консолидирано - щом е издадена диагноза за неадекватност - и това се вижда в сдравната система - достатъчно е пострадалия да цитира данните за това и работудател ше го духа по сички параграфи!


затова закона е тека стриктно спазван в УК - и никой не мое да избега - ни едната ни другата страна!


Нема начин - системата е прозрачна и нема как да се скриеш!


В балХарието престъпниците се крият точно тека - щото нема прозрачност! нема как да видиш, че здравния менистър е продал гори на царя - щото това къде ше го видиш и докажеш! само слухове.....



Нека зделките ги има публични - па нека да видим кой ше смее да краде и граби в нарушение на закона!



И там некаде стана ясно колко куца балХарската правна система - и метнах критики и пожелания да бъдат разпнати де що има неадекватни и престъпни юристи...и бам затвориха клуба - що? нале са честни и работат допре, що ги е страх от критики?

















Същото за менталитета и на Елисавета...свикнала с двойни стандарти ...и номера да минава....



Особено с майка юристка - хехе......макята си трака! не е познала!


правото и законодателството в Британия НЕ Е ЕКВИВАЛЕНТНО С ТОВА В БАЛХАРИЕТО, МДА! И СЛАВА БОГУ.....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: органично маслонови [re: dorka14]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано11.09.13 12:45



Ето ти Дорке, последния съвет към момента в темата на горката загрижена дъщеря:





Имаше още няколко участника с текива съвети.


Какъф извод требе да си направим. Ако се стигне да си пострадал в некфа гражданска ситуация - то нема ни един да те посъветва да си търсиш правата - щото ше ги загубиш....и даже ше платиш ненужно в търсенето на правата ти...



Това ли е чепетлението как се живее в балхарието? тека ли работи съдебната система - сопствените й граждани са се опарили, знаят че нема правосъдие, и никой не верва, че некой ше си получи правата? това ли е реално правосъдие?


После пристига щерката на една юриска в УК и намахано тръгва на война с британската система, поткована от майка си какво й се полага.....


Оф, боужей....



Ас бих повдигнала основния фапрос: защо всички съветват, при явна несправедливост, кажете ми: защо всички съвети към пострадалата дъщеря на нещастен възрастен баща в здравни проблеми - защо всички съвети са да се откаже да търси справедливост?


И защо Елисавета, поткована от майка адвокатка от балхарието, е тръгнала да се жени млада зелена и да се аби по британско, търсейки златни мини и диаманти в формата на издръшки, разводи, клевети срещу бащата, неспособна да изгради здрава и положително работеща връзка и брак, без специфични професионални умения и без езикови и културни умения и знания?



Значи, ама толко е ясно че нема накъде повеке....













Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxan*na на 11.09.13 12:46.



Тема Re: органично маслонови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано11.09.13 13:57



Ас бих задала Изе...персонално към тебека....един друк фапрос.


Ето ме, ас живеа в УК веке 4 кръгли години (навърших ги на 8 септември тая година и започнах 5-та).


Проимах връзка, която беше успешна. Доведах си детето - детето е супер и обира отличия. Платихме си дълговете в балХарието (в размер на около 30 000 тогавашни лева) основно дългове към балХарската правораздавателна система (познай защо) но и дългове към Топлофикация, и един голем и много тежак личен дълг към баща ми, който ни помогна да се изнесем.....



Оженихме се скоро. Ас работим та се кинем. Имам преятели и в балхарието, и в УК-то. Просперираме и фарфиме нагоре, а не надоле. Работиме като бесни. Учиме. Имаме планове за бъдещето.



Това си беше и в балхарието - спор нема. Ас не сам различна персона.


И там учех като бесна и работех като бесна. Ем с дете самичка на ръце. Бес помощ.



Аре ся, кажи де издъхва на Елисавета модела ф сравнение с моя и защо мене не ме фащат моделите на Елисавета.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Епанови [re: Roxan*na]  
Автор Bидинcko пpace (непознат)
Публикувано11.09.13 15:36



щото дедо ти е твърде дрът да гледа порно вече хахахаха


Взел си е безплатна болногледачка, друго му не трябва.



Тема Re: Епанови [re: Bидинcko пpace]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано11.09.13 16:12



Бе по-скоро е другото - ас сам си зела болногледачка - наиш ли колко усилия и трут отиде да ме префаспита и напраи чувек?


Милия, колко трудни моменти имаше с мен ....ама ас сам допра ученичка




Де Елисавета да беше толко трудолюбива и ученолюбива - немаше да ги има тейзи прублеми - както ас ги немам сега.......

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: органично маслонови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано11.09.13 20:33



Ако момичето се организира, ще се интегрира, и езика ще научи,
и висшо може да проима, въпрос на време е, не стават нещата от раз!

Интеграцията, езика и "висшото" стават с различна скорост при различните
хора, според обстоятелствата около тях и личните им качества, но много често дори при
много способни и качествени хора се наблюдава забавяне с всичките тези
неща, когато са в чужбина или с ... едно-две от тях.


А Домогаров - "За волю" (концерт "Достойная песня") -





Текст песни
Александр Домогаров - За волю
(текст песни №1)

Пусть мне откроют
Все замки и двери
Столы накроют
И стакан нальют
За тех, кто ждёт,
Надеется и верит
За тех, конечно,
Только стоя пьют!

Пусть им везёт,
Когда почти нет
Шансов
Когда всё в жизни
Брошено на кон,
Пусть им везёт
И никаких ньюансов
И пусть им светит
Золото икон

За волю! За судьбу!
За долю!
За самых преданных
Людей!
За волю! За судьбу!
За долю!
За верных подруг
И друзей!
Я верю,
Встреча наша
Будет вскоре,
Сойдут снега
И талая вода,
Пусть никогда
К Вам не приходит горе
И чаще улыбается судьба

За тех, кто
Не продаст
И не забудет,
Я пью до дна
И повторяю вновь
Храни Вас Бог!
Пусть рядом с Вами
Будут
Моя надежда,
Вера и любовь!

За волю! За судьбу!
За долю!
За самых преданных
Людей!
За волю! За судьбу!
За долю!
За верных подруг
И друзей!
За волю! За судьбу!
За долю!
За самых преданных
Людей!
За волю! За судьбу!
За долю!
За верных подруг
И друзей!

За волю! За судьбу!
За долю!
За самых преданных
Людей!
За волю! За судьбу!
За долю!
За верных подруг
И друзей!
За волю! За судьбу!
За долю!
За самых преданных
Людей!
За волю! За судьбу!
За долю!
За верных подруг
И друзей!




Редактирано от dorka14 на 11.09.13 21:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.