Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Трудно ми е да повярвамнови  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано16.07.13 20:43



Трудно ми е да повярвам, че Америка не запАда. Икономиката се поддържа с печатане на пари. Един булет трейн Америка не може да се организира да построи. Докато се возя на тия допотопни влакове всеки ден, ми е трудно да повярвам, че съм част от особено напредничава икономика. Американските коли е ясно, че са много по-лоши от европейските и от японските и даже от корейските. Къщите са от талашит. Пазарът е пренапомпан. Докато хората вярват, че техния неизплатен талашит в пустинята струва 200,000 долара и пенсионните им фондове имат стойност игнорирайки цялото печатане на пари, всичко е добре, но докога? Политически блокаж, западаща икономика, големи проекти изискващи капитал е все по-невъзможно да се материализират.



Тема Re: Трудно ми е да повярвамнови [re: pesho.konia]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано16.07.13 20:49



Пазарът щеше да нормализира цената на талашита, ако не бяха правителството и ФЕД-а да напечатаха няколко трилиона да го закрепят.



Тема Re: Трудно ми е да повярвамнови [re: pesho.konia]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано16.07.13 21:04



Америка си е селска държава. Хората са прости. В Западна Европа хората са много по-интелигентни.



Тема Re: Трудно ми е да повярвамнови [re: pesho.konia]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано16.07.13 21:31



Туй ще да е някаква нова мода да се пуска тема и после сам да си отговаряш.

Естествено че е зле в Америка (бих казал че е много зле даже) но винаги има избор - чантичката, билетчето и самолетчето. Не мога да разбера в условията на глобализацията защо трябва да се мрънка - всеки в днешно време има условия да отиде и живее където за него е най-добре без да трябва да прескача стени и пресича нелегално граници...



––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!


Тема Re: Трудно ми е да повярвамнови [re: Biohaz]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано16.07.13 22:21



Аз не мрънкам. Обсъждам преспективите на икономиката на държавата, в която живея от 15-ина години. Освен това, дори и бачкаторите в Америка да обедняват, аз и семейството ми ще сме богати хора.



Тема Re: Трудно ми е да повярвамнови [re: Biohaz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано16.07.13 22:26



но винаги има избор - чантичката, билетчето и самолетчето. Не мога да разбера в условията на глобализацията защо трябва да се мрънка - всеки в днешно време има условия да отиде и живее където за него е най-добре без да трябва да прескача стени и пресича нелегално граници...



Правилно.

Като изчистиш и северняшкия говор, почти ше ти се разбира, умнико....кфо си искал да каиш...



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Трудно ми е да повярвамнови [re: pesho.konia]  
Автор izz ()
Публикувано16.07.13 22:44



Америка ще се срути за една нощ. Една сутрин ще се събудиш и ще разбереш, че е станало. Не бих разчитала на някакво разделние между "мен" и "бачкаторите".



Тема Re: Трудно ми е да повярвамнови [re: izz]  
Автор noTeHHEgaP (пристрастен)
Публикувано16.07.13 23:59



америка няма да се срутва хич. една заран ти ша се събудиш и ше осъзнаеш, ти е писнало да чакаш поредния лорд на белите шапки да дойде на бял кон да направи световна революция, в най-скоро време. промените, на които се надяваш си стават бавно и с еволюционно темпо



Тема Ами данови [re: pesho.konia]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано17.07.13 03:52



Изключително точен анализ от човек, който е в златната част на средната класа в най скъпия Американски град и определено знае за какво иде реч!!

Но влакчетата в Бостън са наистина зловещи!!!:)))



Тема Re: Трудно ми е да повярвамнови [re: pesho.konia]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано17.07.13 05:45



Браво - щом не мрънкаш значи си мъжко момче и ще се оправиш дори и военно положение да настане..



Според мен трябва да се гледа с оптимизъм и хумор на нещата :

––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.