Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За какво става дума  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано15.07.13 22:21



в

тема.



Аз отдавна забелязвам как родителите в балХарието си умиргат да си фърлат децата на улицата и да кажат а ти станА на 18, зимай си гащите и да те нема.


Тука гледам маса философИи как да бъдат изритани по-бързо децата да работат и пИчелат сами.



Масово родителите в балХарието наблягат на физическата възраст на отрочетата си като критерий за растеж. Всички до един забравят, че основния критерий е качеството на матриала, демек какво поколение си произвел.


И тека единодущно бързат да се отърват финансово от отрочетата си - просто немам думи какво наблюдевам в последните 10 години - да не забравяме, че съм актуална майка на отроче, порасло до 11 си година в рОдината......и съм видяла доста от гореспоменатите родители по секакви родителско-учителски срещи и мероприятия, както и съседи нале, братучеди, маани....



Когато се наложи аз и детето (СПЕШНО!!!!!!!!!) да емигрираме, чух разни коментари като, е ти си се подготвяла нарочно и си учила езици (бахси, и детето ли тека ги научи....


Текущо в течение на доста години, маса съседи родители и познати ме клеветяха, че съм била интелектуална, алкохолизирана и сбабичосана побъркана луда - да си праща детето на частни уроци.....щото в училището му гласуваха да не се учели езици и науки - на никой немало да му требват.....



Просто не върват добре раутите в страната наречена балХарие - определено ората не искат децата им да са способни, знаещи и можещи - защото ги е страх да плащат науки, езици и университети - и масово си ориентирват децата към да работат рано и да фащат професия зидаромазач иле касиерка в супера, иле в краен случай фризьорка....



Щото и за фризьорство се минават платени курсове нале....



Просто, това което наблюдавам и определно съм върло протиф, е че масово ората в балХарието падат все по-надоле и надоле интелектуално и ментално...и децата им още по-рано и още по-зле....естествено, идва от родителите....но пък и какво да се пръкне от подобни родители....


Спорет мене това директно закопава страната - и нема надежда просто - как ше вдигнеш нарот, който не иска сам да се дигне?




За мен тая тема (случайно я погледнах в 40-50) е молитвата надгробна над пресния гроп на тоя нарот.......



Нарот, който оставя образованието на децата си - тоя нарот го пиши умрел....надежда сека остави....



ПССС: пригответе се събратя в емиграция - нема връщане в рОдината! ето ви последното доказателство колко назат са отишле нещата....



За мен - това е последния фанфарен звън и камбаната за опело на тая страна!



Не е било толкова зле даже под турско ропство! НЕ!!!!!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: За какво става думанови [re: Roxan*na]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано15.07.13 22:26



И по-спецялно визирам

в който се казва дума по дума:


Леле...една ученолюбка повече...

Хора, не разбрахте ли, че не всички могат да станат "учЕни"? И най-вече - не всички ТРЯБВА?

Ми дай да направим матура по всичко. Или - да премахнем цялото образование и направо на 18 години децата да се явяват на матура по всичко.

Оценките ще бъдат същите, уверявам те, както сега, когато са учили 12 години какво ли не, и са забравили 99% от него.

А тези, които не са го забравили - тичат по света по олимпиади и блъскат в земята всичките европейци, дето имат "по много матури". И това не се дължи нито на училището, нито на матурите. Както се казва - "Ученото си е учено"...Пък останалите трябва да могат да дишат и да се насочат към сфери, в които ще са полезни и на себе си, и на обществото. А не да зубрят като луди разни предмети, които нито им трябват, нито някога ще им потрябват, нито ще доведат до общата им култура (например - формули по химия), вместо през това време да се специализират в професиите си.

============



Понеже на тея думи съм се наслушала до насита по време на секакви родителски срещи заради отрочето.....



ТОВА Е НАЙ-НИЗКОТО ПАДЕНИЕ, КОЕТО СЪМ СПОСОБНА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ ЗА ЕДИН НАРОД - НЯКОЙ ДА КАЖЕ ТОВА И ДА ГО ВЯРВА ДАЖЕ - И ТОВА ДА Е МАСОВО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! МНЕНИЕ НАВСЯКЪДЕ!!!!!!!!!!!!!!!!






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.








Редактирано от Roxan*na на 16.07.13 01:09.



Тема Майка ти в устата да еба и боклукнови [re: Roxan*na]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано16.07.13 18:48



... дърт, смачкан, беззъб, марш оттука не виждаш ли че никой не може да те диша в тоя клуб?



Тема Re: За какво става думанови [re: Roxan*na]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано16.07.13 21:33



Нарот се пише с "Д"...

Не е никак уригинално да се пише с пръфопизни грещки осовено ф комтекзта на темъта за убрасофанието и халинтурата в РъБъ...



––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!


Тема Re: Майка ти в устата да еба и боклукнови [re: King.]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано16.07.13 22:21



Ми не Кинге, не виждам!


Ся, ясно е защо не ме дишаш ти - щото не ти се вода по ямболския акъл и не ти давам да мъ ебеш в гъза - за останалите не знам, сигурно дават да ги ебеш в гъза, не съм ви чела кореспонденцията....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: За какво става думанови [re: Biohaz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано16.07.13 22:24



Биохазе, що не си вовреш в гъза граматиката и синтаксиса и не се подбършеш после?


Деба и критикарина недоебан.....



Свиха ти сармите в тоа клуп - обесниха ти де ти е местото - и ся мааш лозови листи дано ти се поразгладят .....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: За какво става думанови [re: Roxan*na]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано17.07.13 05:21



Викаш аз да си навра граматиката и синтаксиса а пък пускаш тема да се оплачеш за неграмотността на българите, матурите, науката и образованието....





––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!


Тема Недейнови [re: Biohaz]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано17.07.13 08:24



Не обръщай внимание на тая гроздоберска диария, че колкото по я настъпваш, толкова повече мирише!!

Да и дадем възможност да си иде с мир!



Тема Re: За какво става думанови [re: Biohaz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано17.07.13 12:15



Ми естественно - какво й е на темата?



Нещо да виждаш нередно? или искаш да ограничиш насилствено конституционните ми права?




Както си искам - тека ше се изразевам!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: За какво става думанови [re: Roxan*na]  
Автор dorka14 (старо куче)
Публикувано17.07.13 16:06



Tochno formuli po himia moje da im potriabvat - da prochetat E-tata na etiketite
na hranitelnite produkti, kozmetikata i da znaiat kakvo ima v gorivoto im za kolata,
himiata e navsiakyde v bita, a tezi, koito hodiat po olimpiadi go praviat tochno
blagodarenie na dopylnitelnata rabota v uchilishte i izvynrednoto zubkane!
Postinga e unikalno glupav, da!

Редактирано от dorka14 на 17.07.13 16:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.