Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Auuuu, майкоооооо....нови  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.06.13 22:17






Лекари прогнозираха рекордно ниска раждаемост през тази година, като предупредиха за висок брой недоносени и недостатъчно неонатолози, медицински сестри и акушерки.

Пред журналисти заместник-директорът на АГ болница "Света София" д-р Валентина Григорова обясни, че тенденцията сочи сериозен спад на раждаемостта в България - през 2008 г. новородените в здравното заведение са били 4204, а през 2012 г. - 3358.

От началото на тази година до днес пък бебетата са със 100 по-малко от същия период на миналата година.

Същите данни отчитат и от родилното отделение на УМБАЛ "Света Анна" в София. Началникът на отделението д-р Красимира Жекова съобщи за Дир.бг, че от началото на годината са родени 490 бебета, което е със 110 по-малко от броя на новородените за същия период на миналата година.

Националният консултант по неонатология доц. Ралица Георгиева пък изрази тревогата си, че броят на неонатолозите, на медицинските сестри и акушерките, работещи в отделенията по неонатология е крайно недостатъчен, а желаещите млади лекари да специализират в тази област все повече намалява.

В същото време недоносените бебета, родени през миналата година, са 6124, което е близо 10 на сто от всички новородени.

По думите на доц. Георгиева дори в столицата се налага неонатолози да работят на две места поради липса на специалисти.

Близо 1800 от недоносените бебета са били с тегло под 1800 грама, като за такива бебета е наложително интензивно лечение. Доц. Георгиева допълни, че транспортирането на недоносените деца към неонатологично отделение е трудно и рисковано поради липса на напълно оборудван реанимобил. По думите й цената само на транспортния кувьоз е 100 хиляди лева.




Ниска производителност (младите и кадърни избягаха в чужбина), ниски доходи, несигурност, мизерия, необразованост и пълна неадекватност на управляващите са основните причини за ниската раждаемост.


гад Немалък брой от недоносените деца са с вродени аномалии и са от провинцията, което налага транспортирането им до София, уточни националният консултант и каза, че предстои изработването на програма за организацията на транспорта на недоносени бебета.

"Трябва да се решат и проблемите с недостатъчните кувьози за недоносени деца, да се приеме стандартът за неонатология, да се извършва задължително ехографско изследване за бъбречни заболявания на преждевременно родените деца и др.", категорична бе доц. Георгиева.

Данните на НСИ показват значителен спад на раждаемостта през последните няколко години.

През 2009 г. са се родили около 80 000 бебета
През 2010 г. - около 75 000
През 2011 г. - около 70 000
През 2012 г. - 69 121

Според експертите има два основни фактора за ниската раждаемост - икономическата криза и високият процент на безработица във възрастовата група 20-40 години.



============



Аз рева по фапроса от минимум 10 години - и отлично помня как ме правеха на луда сието около надежда и дирската клика на модераторите....


Не че ми пука за техното мнение - ама даже и ас не очеквах да вида толко грозни цифри.....


Ебалоу си е мамъта, народе! нема ли кой да ражда бебета - тогава тоя нарот и тая страна нема да прокопсват!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Auuuu, майкоооооо....нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано06.06.13 23:11



Ми връщай се и гледай да родиш още поне 4-5.





Тема Re: Auuuu, майкоооооо....нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.06.13 23:26



Кат'махна амалгамата. Четах некаде, че пречиневала безплодие. Може и да е верно - ний не се пазиме, и веке 2 години се опитваме за бебе. Бебе нема досега.



Иначе, аз веднага (ако ставаше с щтракане на пръсти) бих забременела с тризнаци поне. Поръчала съм си момиченце отпреди поне 10 години. Се не се намираше потходящия баща - ас грозна щерка не щем да раждам, нито тъпа - требе да е прва красавица и умница





БалХариете ного искат да ебът - но не са готени бащи и сапрузи. Нема да гледам бебе сама отново. Ако иска да ебе, ше си гледа после бебетата наравно с мене. И по тая логика залитнах по британец - човеко е атски отговорен - дося е по-отговорен и от мене за сопственото ми дете, ако искаш вервай!



Тфа НИКОГА не го видох у балХарие.....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Auuuu, майкоооооо....нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано06.06.13 23:37



Успех с бебето!

Ама ще допринесеш за английската нация, не за нашата.

За нестване на бебе може да има разни причини, като може да се провери спермограмата как е и твойте тръби дали са проходими и дали имаш овулация, както и качеството на яйцеклетките добро ли е.



Тема Да седи там!нови [re: izz]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано06.06.13 23:44



Не ни трябват такива отпадъци в БГ "!!



Тема Re: Auuuu, майкоооооо....нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.06.13 23:47



Оф, знам ги тея неща, но ний решихме семейно (щото имаме разногласие) да не се пазиме и да приемеме компромиса, че Бог ше го реши вместо ний да се трепеме искаме ли бебе иле не.


Аз искам, а полвинката е ужасен как ше плаща по още едно бебе. Имал е три, милия, първото му е починало манечко - малко бебенце на няма и месец. Следващите 2 е успял да ги отгледа, ама му е било зор. И още плаче, като си спомни как е плащал пари за университетите на щерките си. Да спомена - тука си се плаща серьозно - а щерките му са умни и са се пласирале в скъпи унита и са съдрале гъза на баща сиза пари.


Аз пък искам бебе. Разправахме се по въпроса, посърдихме се един на друг и един ден ламбата светна - бе ние що се караме, като мое да не се караме? ше оставиме раутата да я свърши госпот....




Майтапиме се - той изпада в неистов ужас да не забременея - а ас тичам да го плаша - аре бебето идва! и после се смееме


Понеже в последните години имах доста ядове със зъби - напълно е възможно и това да е причината. Аз имам нормално родено бебе, втора бременност на 40, но абортирах поради катастрофа. После не съм имала бременност, ама и имах много нерви и тичане и работа. Сега малко почнаха да се провиждат някои неща по-ясно. Некфи резултати и абе по-различно е, не е като в розавото начало когато той клечеше пот прозореца ми и се карахме да има ли бебе или не...сега улегнахме доста и се отпуснахме помежду си....



Ше ги оправа тея зъби, веке имам апоинтмент към холистичен зъбар. Гулем зор да намера нормални цени и зъбар да е симпатизант протиф амалгама...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Auuuu, майкоооооо....нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано06.06.13 23:49



Ама ще допринесеш за английската нация, не за нашата.



Фаопще не ми пука за коя нация допринасям!

Искам семейството ми да е пълно, къщата пълна и щаслива, и много деца и радост да има!

Толко не ми пука в коя статистика флизам, че не е истина!





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Auuuu, майкоооооо....нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано06.06.13 23:54



Еми тогава Годпод ще решава:)

В англия университетите са на една цена, без значение хубав не хубав.Има минимални разлики в цените. Само че за да те приемат за хубав се иска доста усилие.



Тема Re: Auuuu, майкоооооо....нови [re: Roxan*na]  
Автор izz ()
Публикувано06.06.13 23:55



Бе то и аз така мисля, ама ти си пуснала тая тема да се вайкаш за България.



Тема Re: Auuuu, майкоооооо....нови [re: izz]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано07.06.13 00:03



Не е верно за цените.

Аз знам поне 4 унита, в които цените са кхм....върло над даже високите за УК възможности.


Оксфорд, който ми е на 1 час път, предлага масовите колежи )забележи, бакалавърските програми) на около 4-5 хиляди паунда на година (това е само таксата) отделно са разходите за издръжка на студента.


Затова се поинтересувахме от възможни облекчения и стипендии, та ше видим какво ше намериме. Човечето ми вади само най-високите оценки. Един ден се пошегува и ми каза - ако напусна това училище, нема да има кой да им вдига средния успех....и ше им падне нивото и нема да защитат стандартите....


То шега, шега, ама къде шега, къде истина - на последнта родителска среща ми похвалиха детето че е лайфчейнджин пърсоналити....



Какъв немски праска - само за 2 години немам идея как го научи - как ме скастря на масата на безупречен немски - моя акцент не е лош, ама той буквално ме насвива в кьошето!




А е само на 15 - сметай кфо да очаквам още ....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.