Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Зъболекарска помощ в УК  
Автор !Roxana! (пристрастен)
Публикувано19.01.13 19:25



Здравей, Изе. Да сложа тука маак отчет за заниманията ми по амалгама пломбите.


Имах няколко апппойнтмента при забари към

. Давам ви линка, да схванете за каква 'команистическа' система (хусбанда ги определя тека) става на дума



До един отказаха подмяна на амалгамата!

Тфа доста ме депресира - защото имам спомени от команизма и за кфо иде на реч - и верно си е зла дофтурска мафия! мноу зла, ви казвам!


Добре, че хусбанда има страхотни преятели и никога не ми се е налагало да ода на државни дофтурчета - даже тука са мноу злобни, ебахси идеше ми да набия некой!



Ние нормално си намираме на частно, и като си плащаме (ама си плащаме соленко, ама нали е за здраве, и даже се радваме!) и се съгласяват сичко да прават!


Имахме надежда, че системата мое частично да поеме подмяната - но не би! системата тука не иска и да чуе и за едно пени, дадено по погрешка на нуждаещ се....





Начи, историята дотук се развива тека: частния ми зъболекар (страхотен професьоналис, признавам го! притежава сопствена клиника и е невероятен, е, плащам си соленко, ама да е жиф и здраф, че помага! защото поне парите са фърлени на правилното место...поне тфа!)



Та, ся ше ми прават спцялни лечения при един от световно-известните лондонски прохвесори, преподавател в Кралски колеж за не помна кфо (много не мисе иска да му изтипосвам тука имената, но ако некой преписка, може и да го направа!)


Начи, имам най-малко 20, да не са и 26 пломби с амалгама - и некои от тех много стари, а зъбите ми са се доста дефектирале от това. Сега ше вадат пломби, ше лекуват забите ( само за първия заб, който е най-проблемен, ше плата 700 паунда), и тека, зъп по зъп, ше ми направат една бяла и красива холивутска усмифка!



Грубо, ама много грубо (защото некои неща са по-ефтини, а други са много скапи и ше действат зъп по зъп) ще ми струва кам 5 иляди паунда. Това ше ми опразни много джоба за доста месеци напрет, може и за година, ако раутата се разрасне - но хусбанда вика, ся ти паднало, ся е момента - фърляй се, ето намерихме светила да се занимават с тебе - и как'ви Роксана ше страда за да бъде още по-красива, ах!



ПС: в случай, че некой прерита от зъбни прублеми, нека ме контактне - немам нищо против да дам препоръки, адреси, имена, абе каквото требе! нека са здрави ората, нека неги боли!


Само давам предупреждение, че и мен ше ме одерат здраво за пари, и не очаквайте безплатни неща в такива раути! но поне да има резултат, а не да ме тровят, че и да ме оберат заедно с тровенето!



ПСС: за гореспоменатия професор ми казаха, че е едно от световните светила в тея раути....и че гарантира, че зъп, направен от него, ше трае до живот! казват, че бил такъф перфекционист, че ако се развали по някаква супер невероятна пречина негов зъп, то той не искал пари да си поправи зъба....и ако е за попрафка, одиш при него без да плащаш, щом си платил веке първио път!


Де сички зъболекари да беха тека....


ПССС: абе какви фалби чухме неска....


Очите ми изскокнаха.....


Ся да видиме как ше го контактнеме професора, и ше давам отчети тука. Историята ше е бавна, и ме предупредиха, че подмяната ше продалжи поне 1-2 години.....



Поне сам щастлива, че ше се стартира....нема да е бързо и лесно, ноу! как'ви Роксана ше умре красива, млада и здрава, и ше рипка като младо зайче даже на дрти години - да са ебъ у жизнената патка!


ПСССС: в блиските месеци подписвам лайф иншуранс - ако ритна камбаната по грешка, мойте човеци поне да си напълнат джубите!





Редактирано от !Roxana! на 19.01.13 19:26.



Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: !Roxana!]  
Автор izz ()
Публикувано19.01.13 22:48



НХС е чикиджийница, пълна с дебилизирани кретени, упрвлявани от дебилиен правилник. Горко и тежко на тоя, които допре до услугите им.В сравнение с НХС българското здравеопазване е направо лукс. С изключение на акушерските услуги, където мисля, че по-зле от БГ няма на тая планета. По-добре да родиш под баобаб в пустинята отколкото в БГ болница.

Ходила съм на частен зъболекар в Англия, индиец, беше много сръчен и добър:)

Ако трябва да ти се правят 26 зъба, според мен ще ти излезе много по-евтино да си дойдеш да си направиш зъбите в България, тук си има добри зъболекари, има и технологии всякакви. Чак па 12 бона за зъболечение, айде няма нужда. За тия пари, ще си направиш и зъбите и едно едномесечно посещение на Бали егати





Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: izz]  
Автор !Roxana! (пристрастен)
Публикувано19.01.13 22:53



Тц, ас мислим да идем при професора.


Защото ми беше обеснено МНОГО добре, бавно и внимателно - ше отнеме много време и тичане.


Ас не моем да се върнем в бълХария за 2 години, за да оправям зъби, само защото искам да спеста 200 паунда....това едно на ръка. После, кой ше ги спе'ели тея пари в бълхария, било то и половината, само за зъбари?


Тука е възможно да извада парите, макар и разсрочено - и да съм авейлабъл когато ме викнат за следващия зъп....


Не е възможно даже веднага да имах парите, да се върна в бълХария и веднага за 2 седмици да ми ги направат....


Да не говорим, че не мога да си оставя детето тука, нито мъжа....нито работата....едно местене за дълго обратно на балканите за поне година, требе и работа да сменям....никак не става.....



И това, за да спеста неколкостотин паунда....


Тека че нещата върват в пакет. Да му мислат управлеващите....щом емигрантите не могат и не искат да се връщат даже за зъбари....




Не ща и да припара до бълХарски дофтури....на неколко пъти едва не ме умориха.....да съм легнала да умирам, и ше откажа бълХарски лекар да ми дойде да ми брои пулса дали съм още жива!

Редактирано от !Roxana! на 19.01.13 22:54.



Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: !Roxana!]  
Автор izz ()
Публикувано19.01.13 23:10



И защо ще отнеме много време? Смяна на пломби можеш да направиш за една седмица ако ходиш всеки ден. И няма да спестиш 200 паунда а доста повече, според мен нещо като 4000:)). Каква година бее, тоя да не те клонира, че година ще му трбва, или ти може би имаш 6 реда зъби,по 200 на ред?



Но това си е твоя работа

Аз бих отишла на Бали за тия пари плюс че бих си оправила зъбите.

А, вервай, Бг дохторите са по-ок от ханглийските. Проверено.

Пак казвам-твоя си работа, не те карам нищо да правиш.Каквото ти харесва това прави.



Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: izz]  
Автор !Roxana! (пристрастен)
Публикувано19.01.13 23:21



Значи така ми беше обяснено.


Не може изведнъж да ми направят 26 зъба - просто физически не може!

После, има си процедури като чистене на плака, изваждане на старите пломби, слагане на някакви работи вътре да се лекува зъба (нищо не разбирам от това, но ми обясниха, 'е трябва да по'истят отли'но корените и каналите), и прочие.


Слагането на новата пломба е майтап - големия проблем е как да извадят старите пломби и то без да разранят и без това разранената уста. Не знам дали са ти казвали, но с амалгама пломби се поддържа едно изкуствено разраняване (постоянно) на венците - подути, разширени, неустойчиви, с лоша кръвна доставка, възпалени - просто защото от толкова амалгама, имаш постоянен ликидж на метали и натравяне....


Отделно от това, си има доста тежка процедура за детоксификация - която отделно ще създаде проблеми - някои хора я изкарват доста тежко.


Тая процедура ще ми струва отделно пари. Отделно след всеки направен зъб, ще трябва да се повтаря всеки път отделна процедура за детоксификация. Защото организма давал много болезнени реакции, така ми казаха, някои хора припадали, абе не знам цялата клинична картина още, но ме предупредиха, че не е лесно...и трае време....


Отделен е риска да не ми извадят амалгамата и да я изпуснат да я глътна по време на процедурите - къде е смисъла тогава да я вадят изобщо?


Има доста детайли де.

Например, бях предупредена, че понеже някои от зъбните пулпи са доста издълбани, ще трябва да укрепват събите ми - например допълнително може да се наложи да сложат коронки....


Тоя проблемния зъб, който споменах, някакси му бил болен един от трите корена - и смятат да ми посадят и отгледат нов на негово място - как, немам идея....но така ми обясниха, че имат технологията, че професора бил маняк на тема технологии, че офиса му бил пълен като на изложба с последната дума на техниката - и че никаде по света не мога да получа по-добра услуга за тея пари....



Просто човека така си поддържа професионализма - като работи проблемни случаи...с най- нови технологии...



Редактирано от !Roxana! на 19.01.13 23:25.



Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: !Roxana!]  
Автор izz ()
Публикувано19.01.13 23:34



Малко ми звучи тая работа като елеборат скам

Но аз съм подозрителна по природа. На мен в Канада ми махнаха амалгами от устата, нито са ме детоксифицирали, нито съм припадала. Чистят се канали на умъртвени зъби, едва ли имаш 26 умъртвени зъба в устата....Що не вземеш второ мнение за зъбите си при някой дрг професор, какво трябва да се прави и как?



Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: izz]  
Автор !Roxana! (пристрастен)
Публикувано19.01.13 23:41



Ами те поне половината са умъртвени още когато бях на 13, нали ти казах в другата тема.


Една бълХарска многознайковица ме убеждаваше, че съм имала гангрени по цялата уста на 13 - и ми извади господ знае откъде рентгенова снимка - ми извади нервите, изпили ми зъбите, сложи ми електроди в устата - абе целия арсенал на фашизма срещу народните будители - и после нашляка де що имах зъб с амалгама....


Затова говоря, че имам много стари пломби - някои от тях са на около 30 години....


Затова хусбанда вика, всичко си има време и живот - сигурно им е дошло времето на твойте пломби, и явно е за добро, давай и не се плаши, аз съм с теб!



Аз имах и други перипетии де, тука....и затова нададох така ухо на ваште разговорчета с Дорката....



Но поне можете да са гордейте - как'ви Роксана е отишла да си смени пломбите и да си сложи бела холивудска усмивка....


заради хамериканскио клуп

и влияние....

Редактирано от !Roxana! на 19.01.13 23:41.



Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: !Roxana!]  
Автор izz ()
Публикувано19.01.13 23:56



Дам...еми тогава действай.





Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: !Roxana!]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано20.01.13 00:01



Тия зъби мило... Аз проблема го разреших генерално миналата година.Извадих всичко и набих инплантите.сега имам "Холивудска" усмивка срещу 25000$ За БГ лекари не съм си и помислял!!!



"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Зъболекарска помощ в УК [re: ZainGadol]  
Автор !Roxana! (пристрастен)
Публикувано20.01.13 00:12



Мда, и за имплантите ме предупредиха.


Че ше струва много по-скъпо от това, което ми предлагат. Но нямало да има огромна разлика за мен (тука сигурно ме изчислиха мислено на финансова основа).


Явно е дошло време да се погрижа за това, тека че - каквото зъп покаже



Редактирано от !Roxana! на 20.01.13 00:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.