Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Водородния Доган  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано21.01.13 16:14






"...В този ред на мисли, ако поставим знак за равенство на изхода от кризата с избора на стратегически път за развитие, Лидерството на ЕС следва да се реализира в областта на Зелената индустрия, ВЕИ, принципно новите начини за преобразуване u съхраняване на енергията, биотехнологиите, нанотехнологиите...., което условно можем да наречем Лидерство във Водородната икономика. С други думи, Лидерството на Европа има смисъл само ако успее да зададе параметрите на следващата индустриална революция и на новата икономика, така както преди два века даде тласък на Първата индустриална революция и на Въглеродната икономика..."


––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!


Тема Re: Водородния Доганнови [re: Biohaz]  
Автор Dr M (запознат)
Публикувано23.01.13 04:46



Numa uma duma!!!! Uhhahahahahahahahah........... ah!



Тема Re: Водородния Доганнови [re: Biohaz]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано23.01.13 06:58



Тоя е егаси простия и малоумен резняк - една камара термини и сложни думи, и никакъв смисъл.Все едно слушам Иза. Е нищо чудно, че оня младеж се опита да го застреля. Да слушаш такива безмислени дрънканици си е тежко мъчение, да го еба.


П.П
Изе, знаех си аз че си кърджалийска ханъма. А марш при Сокола да му лееш коршум , че се наака в гащите от страх, горкия...

Fuck the Mods!!!

Тема Голям паташ,нови [re: Biohaz]  
Автор King. (инвеститор)
Публикувано23.01.13 07:11



Не е истина просто!!!


п.с. според мен сега икономиката е петролна...:)))



Тема Re: Голям паташ,нови [re: King.]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано23.01.13 07:31



Кинге, не си само ти, целият свят мисли като теб, освен Доган и Иза, разбира се.
Ако все пак в близко бъдеще бъде открит някакъв енергиен ресурс, който да бъде конкурентен на петрола и природния газ, то това би се равнявало на тотален световен апокалипсис. 99.99% от всички икономики по света се развиват на основата на петрола - не злато , не ценни метали, не диаманти, а именно петрол и природен газ. Представи си какво ще се случи с тези икономики ако изведнъж този ресуср стане ненужен? Ахмед и Иза имат решение обаче, водордно гориво, водородни Мерцедеси, водородни икономики...



Fuck the Mods!!!

Тема Re: Голям паташ,нови [re: King.]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано23.01.13 17:28



Интересното е че това излиза няколко дена преди референдума за ядрената енергия в БГ...



При Доган няма случайни неща и според мен връзката е очевидна с личните му интереси. Предполагам също след като прибра 1млн като хонорар му се е усладило и сега ще се насочи изцяло да си вади парите от алтернативните енрг. източници...

За мен като БГ учен работещ извън родината поради невъзможност да си практикувам науката в България ми се струват супер цинични думите за науката в БГ и EU:

"...Основният въпрос при тази геополитическа ситуация е : ще успее ли ЕС в контекста на Програмата "Хоризонт 2020" да гарантира лидерската си роля в развитието на науката, ключовите технологии и в качеството на живот в социалната сфера?.."

Положените на науката в БГ - мисля всичко го знаем колко е плачевно и за това самия Доган като екс-управляващ има не малка вина.

За Европейската наука не виждам какво може да са промени от БГ страна - нещата са зле и когато има икономическа криза в целия съюз няма как науката да върви добре. А България е поставена да разчита на парите от Европа защото бюджета винаги е в ущърб на учените и образованието:



За сега Америка е световен лидер по развиването на нови научни изследвания и технологии но това се дължеше до сега поради наливането на астрономически по-размер средства (сравнено с БГ и EU) в проекти и изследвания и привличане на много учени от други страни вкл. България и разни други идеологически врагове от бившия СССР...

Това което предстои да се случва според мен не е промяна в насока към изцяло нови източници а по-скоро оптимизиране на съществуващите технологии и вкарването на по-строги стандарти за замърсяване и КПД...

Не на последно място препоръчвам пак да си прочетем списъка на „10 начина за манипулиране“ съставен от Ноам Чомски:



––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!

Редактирано от Biohaz на 23.01.13 17:35.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.