Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема поздрав за Термуса :)  
Автор izz ()
Публикувано14.01.13 20:59






И Биохаз да се чувства по-здравен.



Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: izz]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано14.01.13 22:01



Мерси за поздрава, ама това видео беше наскоро пак пускано тук...като отделна тема за май от Дядото преди време....



Anyway, искам само да те попитам ти дали знаеш кои са the real owners of everything in Bulgaria и дали те са по-добри към гражданите, образователната и здравната система в БГ?

И ако можеш да избираш би ли препочела твоите real owners да са американци, българи или руснаци???

Ето един поздрав за теб:





––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!

Редактирано от Biohaz на 14.01.13 22:03.



Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: Biohaz]  
Автор izz ()
Публикувано14.01.13 22:51



Отдавна няма различни оунъри за различните държави. От 100-те най-големи икономики в света 50 са корпорации. Аз бих добавила-а останалите 50 се управялват от корпорации. Пример УСА е собственост на федералния си резерв, който е частна банка. И управляващите на света не са нито американци, нито руснаци, нито българи, дори сред тях да има и такива. Те са просто психопати, без нация, без принадлежност.


Силата обаче не е една. Както има деструктивна сила, така има и градивна, и колкото по-голяма става едната, толкова по-нараства и другата- за справка Дао Дъ Цзин или Матрицата, по твой избор :))

За сега монсанто не проби в България, нито шеврон, нито ни се флуорира водата. За разлика от при вас. Вие сте директно в Мордор, а България е малко по у лево и се спасява от някой неприятни неща. По-добре дребни неудобства, отколкото фракинг, гмо и флуор. От първото най-много да вдигнеш кръвно, ако нямаш самоконтрол, а от второто гушваш маргаритите със засилка, ма минаваш през химио и лъче първо.



Не ме смущава кой знае колко здравната система, не че хич не ми пука, но не ужасно много, защото така или иначе не я ползвам. При единствената ми по-сериозна среща с нея на 5 годишна възраст заради лекарска грешка минах през операция. А после и като идея нямах за тия неща, се ваксинирах в 10ти клас и имах много неприятни последици...Та от тогава само хомеопатия, джинджифил и чай. Образователната система не смятам да ползвам също така, а има и частни училища, като например Монтесори и Уолдорф.

Та...совите не са това което са.



Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: izz]  
Автор lsrael Thornstein ()
Публикувано14.01.13 22:51



Неосъзнат либертарианец. Мирише на Рон Пол...



Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: lsrael Thornstein]  
Автор izz ()
Публикувано14.01.13 23:15



"Неосъзнат" не е нещо което да се каже за Карлин.

На какво мирише Рон Пол?



Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано14.01.13 23:39



Carlin e genii, Ron P. mirishe na eftin populizum, manipulacii i neiskrenost.



Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: jaime14]  
Автор izz ()
Публикувано15.01.13 00:17



Пол ми е крайно съмнителен и на мен

Ако беше това, за което се представя да е при Кенеди. Нооо....не мога да съм сигурна, така че нищо не казвам.



Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: izz]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано15.01.13 03:04



Popadnah ha hahodka mai! Ti v neshto da ne si sigurna?!





Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: izz]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано15.01.13 06:07



По данни на ето тази страница -



България е на 81-во място с средна продължителност на живота от 73.0г.

Америка (според теб Мордор на фракинга, гмо и флуора) е на 38-мо място с средна продължителност на живота от 78.2г.

А пък Япония която е може би е една от най-лошо индустриализираните страни (повече дори от Америка) е на на 1-во място с средна продължителност на живота от 82.7г. А хората там бачкат като роботи и редовно има някой пукясъл от "karoshi," or "death due to overwork"...

От друга страна разни страни където храната е предимно каквото си хванеш или набереш през деня (all organic) и нямат изобщо фракинг, гмо и флуор са на последните място по life expectancy...

Така че нека да гледаме глобално на нещата и да си действаме локално...




п.с. Само да добавя като инфо че 2-те ми деца бяха родени в Америка и здравната ни застраховката покри всички разходи и качеството на тази медицинска услуга бе на невероятно ниво. Това сравнено с историите за родилните приключения които дочувам от състудентите ми останали в БГ са просото абсолютно несравними неща и се чувствам късметлия че не минахме през коридорите на БГ родилните отделения...








––––––––––––––––––––––––––––––––
Sasquatch!

Редактирано от Biohaz на 15.01.13 06:33.



Тема Re: поздрав за Термуса :) [re: Biohaz]  
Автор izz ()
Публикувано15.01.13 08:53



Четеш стари данни

Това са дъртите америкаци, които са израснали реално на био храна и благ животец. Те имат дълъг живот. Сегашното младо поколение има ниско лайф експектънси и имаше точно напоследък няколко статии за това. Примерно:

и не знаели защо става така...веднага ще ги осведомя-защото необразованите не знаят, че е зле да мухаш гмо и флуор, а и нямат много пари за био и минерална вода в бутилки.



Е хайде да не намесваме страни, където няма канализация и храна в цялата работа.

О, да положението в БГ родилните домове е отчайващо и трагично. Америка не е за голямо хвалене в тая насока, защото е някъде на 60 място по неонатална смъртност, най-вече поради големия брой секцио и дирижирано раждане, което винаги води до проблеми, но пак положението е блестящо в сравнение с БГ където секциото е два пъти по-високо от щатите дори, и селянките които са станали лекарки не са озаптени достатъчно ефективно.

Но ти погрешно ме разбра Тая тема не беше с цел да изтъкна колко е зле Америка. Не става дума за някоя конкретна държава, става дума за положението на хората в Матрицата, без значение в коя страна. Темата е за квадратното мислене, за зомбифицирането на населението,което не знае откъде изгрява слънцето и от коя страна му е главата и от коя гъза. Карлин е будилника. Който може да го чуе-да го чуе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.