Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Америка не отива на добренови  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано16.01.11 19:52



И аз самия бях in denial за дълго време, но това нищо не променя. Америка отива на зле. Не знам доколко е застрашен американския долар като валута. Предполагам, че и той може да го отнесе. Даже най-вероятно. Но не вярвам вече, че Америка ще успее да преодолее икономическите си проблеми. Прекалено много са и са прекалено сериозни. Единствената добра инвестиция е жилище.



Тема Re: Америка не отива на добренови [re: pesho.konia]  
Автор Mr.N (The real)
Публикувано16.01.11 20:10



Конски, много си прост

, да ти дам един съвет пак безплатно-ако ще купуваш жилище точно сега за инвестиция, само в брой купувай-показваш зеленото, договаряш добра отстъпка щото плащаш в брой и после даже и да ви закрият компанията или да те изритат на улицата, ще си имаш платено жилище, поне ще имаш покрив над главата си
Ма тъй е като не разбираш-ще теглиш заем, после долара ще поевтинее, жилището ти ще се обезцени заради кризата, а ти ще има да плащаш бонд по оригиналната сума а и нема да можеш и да го продадеш . Поне гледай да е наблизо до некой квартал с червени фенери-да можеш пеша да ходиш до там-все некой ще те вземе на работа там - я ти тях ..., я те тебе .... , както дойде



Тема Re: Америка не отива на добренови [re: Mr.N]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано16.01.11 20:51



АБСОЛЮТНО!!!! Издърпа ми го от дод клавиетурата.....


"само в брой купувай-показваш зеленото, договаряш добра отстъпка щото плащаш в брой и после даже и да ви закрият компанията или да те изритат на улицата, ще си имаш платено жилище, поне ще имаш покрив над главата си"

"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Америка не отива на добренови [re: Mr.N]  
Автор noTeHHEgaP (член)
Публикувано16.01.11 21:13



като папагали повтарят двамата нещо дето са чули по новините и гледат надуто наоколо ква умнотия са изръсили

в сащ риъл истейт цените на много места са стигнали дъното и е малко вероятно да се сгромолясат по подобен начин както 2007-ма когато балонът беше надут до пръсване. от друга страна, доста икономисти коментират вероятността за висока инфлация в сащ и обезценява на долара, което беше и първоначалния пост на пешо.

при тая гледна точка, ква по-добра инвестиция от тва човек да вземе дългосрочен фиксиран заем при едни от най-ниските лихвени проценти от няколко деситилетия насам? лихвения процент върви нагоре, долара се обезценява, стойността на къщата е малко вероятно да падне много, заемът за жилище ти излиза "без пари"

който има добър кредит в момента, трябва да е луд да плати в брой, но тея двамата умници псевдофинансисти им дай да кудкудякат на трибуната



Тема Re: Америка не отива на добренови [re: noTeHHEgaP]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано16.01.11 21:21



Абе пич идеята е да НЕ се взема кредит!Това е при вариянт,че имаш кеш! Тая опция с кредита АЗ не я знаех.... добре,че ти ме светна!



"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Америка не отива на добренови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Mr.N (The real)
Публикувано16.01.11 21:26



абе финансисте, ми колко е тоя дългосрочен фиксиран рейт бре, и кво си мислиш-че като е фиксиран рейта ти плащаш не само лихвата, ами и главницата по заема ли бре? Баси , те банките в УСа-то били много прости бре


Нема таква банка дето да ти даде фиксиран рейт и ти да плащаш целия заем с тоя фиксиран рейт, по-скоро е така- дават ти фиксиран рейт за 10 год., ма през тия 10 год плащаш само лихвата, без да ти намалява бонда , после след 10 год почваш да духаш супата



Тема Re: Америка не отива на добренови [re: Mr.N]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано16.01.11 21:32



после след 10 год почваш да духаш супата
-И не само супата! А идва тройно!Ама така е... нали знаеш:"тарикат мъж не писка"



"How much do you want for all of them?"

Тема Re: Америка не отива на добре [re: ZainGadol]  
Автор himbеer (седмия елен)
Публикувано16.01.11 21:43



По спомен в Гемания е около 4%, сега отива към 4,5.
Дори и с ипотекичен-дарлийн стана скъпо.
Но са малко хората, които купуват с налични. Дори и тези, които продават по-малко жилище и купуват по-голямо, доплащат с кредит.

Но може би е специфично за тук, все пак всеки от нас има няколко хил. евро оборот, с които живее. Ако пести за къща, после пак доплаща с кредити.



Тема П.С.нови [re: pesho.konia]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано16.01.11 21:43



Всъщност за мен няма значение Америка как е. В сферата на информационните технологии, ще има добри заплати за инженерите и менъджерите. Освен това аз ще ходя в Европа. Проблемът ми е че имам много долари, с които все още може много нещо да се купи, но всеки месец губя с тия ниски лихви и хвърчащи commodity prices.



Тема Re: П.С.нови [re: pesho.konia]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано16.01.11 21:47



Пеше.. бате,ти не си лош пич! Проблема ти е обаче,че искаш много бързо да забогатееш... ако може за един ден.. ако може със един "удар"! Мисли в преспектива брат!



"How much do you want for all of them?"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.