Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Акцентнови  
Автор Haйkитaeц ()
Публикувано02.10.10 02:55



Имам ужасно гадното чувство, че когато говоря български, говоря с English patterns. Демек, там където е акцентът в изречението, го подсилвам гласово - леко увеличавам звука, леко извивам височината (или я правя по-басова, или по-висока); понякога даже и удължавам звука. Има ли и при вас такива изкривявания? Как се справяте? Ужасно гадно е да причиняваш болка на близките ти, защото вече мислиш на английски, и даже говориш с английски акцент. Мерси.





Тема Re: Акцентнови [re: Haйkитaeц]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано03.10.10 01:29



Много мислиш, бате



А роднините ти да не са живяли в Китай през това време? и да са говорили на мандарин? и те сигурно имат същите проблеми.


Ако пък те живеят в България, а ти другаде, какво ги бърка тях, а тебе какво те бърка?



Тема Re: Акцентнови [re: Haйkитaeц]  
Автор Asset (asset.at)
Публикувано10.10.10 09:10



Бре Кьорпе,

Кога стана калайджия, кога ти почерняха ... гащите. Кат' се сборбереш с неколко нашенци, ник'ъв акцент няма да ти се види ...





Тема Re: Акцентнови [re: Haйkитaeц]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано10.10.10 21:58



Тоя акцент за 1 период в който не си виждал близките ли го придоби?



А някой от БЛИЗКИТЕ ти каза ли ти че имаш акцент?
Или че мислиш странно?


По мое мнение такива разминавания се слуват, само с непознати или нови познати.


Близките имат достатъчно добра връзка, за да са шокирани така изведнъж от акцент или промяна на мисленето
by himbeer

Редактирано от himbeer на 10.10.10 22:00.



Тема Re: Акцентнови [re: Haйkитaeц]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано10.10.10 22:35



Това са чисти глупости.Ако си дете и си научил български от родителите си,е много по различно.
Всичко друго което описа по горе е глизотии,глупости.Ах недей,бил имал акцент.



Тема Re: Акцентнови [re: redjeep]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано11.10.10 03:53



Глупости е, но има и истина. Виждал съм всякакви примери, и в двете посоки. Я кажи това момиче от този клип, английският ли му е с (български) акцент или българският (с английски) ?





Тема Re: Акцентнови [re: Koфтият]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано11.10.10 17:23



Английски с българска интонация


Но говори много правилно и 2та езика.


by himbeer

Тема Re: Акцент [re: himbeer]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано11.10.10 19:37



Китаецът горе, това иска да каже, нищо повече. Както в чужбина си те усещат, че имаш акцент, точно така и в България на доста хора им звучиш различно. Но след години. И то когато си по цял ден с чуждия език в чужбина. А не след три години в чужбина, гледане само на БГ Сателит ТВ, дружене само с българи, семейство от пет човека само българи, работа за българи и с българи ..........Тогава само се префърцунваш.

Вярвам, че Китаецът пита за пърия вариант, не за втория.





Тема Re: Акцент [re: Haйkитaeц]  
Автор Kackeт (ама Muji)
Публикувано13.10.10 02:52



тва е щот си прос



Тема Re: Акцент [re: Koфтият]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано13.10.10 04:03



странно. на мен ми се струва, че и на двата езика има акцент...

а китаецът трябва да даде повече инфо за ситуацията си- кога е научил български, от колко време е в чужбина, колко често говори български ит.н.

братовчед ми, който замина за сащ като беше на 12, първите няколко години като се връщаше в българия говореше много странно и всички го забелязваха- български с американска интонация- например повишена интонация на края на някои въпроси, когато на бг не звучи добре. с времето като че ли се оправи. неговият брат беше на 3 като отиде. в началото говореше ужасен бг и винаги като си ходи в бг в началото на лятото се усеща доста силен акцент. но след два месеца престой там, почти никва разлика с местните няма.

миналата година една приятелка ми дойде на гости от българия- запознах я с някои мои приятелки българки тук. тя ми сподели, че според нея няколко от тях имали акцент като говорят български (аз съм от 7 години, а другите 8-10), но аз съм нямала. но аз пък не чувам никакъв акцент!

_______




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.