Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 18.10.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Fiancee visa - K1нови  
Автор Dessitaa (az)
Публикувано28.06.09 12:33



Здравейте,

Моля за съвет от всички сблъсквали се с визовият режим в USA.
Казусът е следният - искам да замина за щатите при приятеля ми (който е американец). Живеехме заедно до преди 4 месеца в БГ, но по ред причини решиме той да се върне в САЩ. От 4 месеца е там. Обмислихме всички варианти и стигнахме да извода, че К1 е най-лесният начин да замина с неимигрантска виза и че с К1 най-бързо и лесно мога да получа citizenship после. Проблема е, че едно от изискванията е той да докаже "3 years of tax return", което неможе да се случи защото той беше в БГ. Ко-спонсор неможем да намерим. Та въпроса ми е - има ли някакъв вариант да минем без това изискване и къде мога да го проверя? Много благодаря!



Тема Re: Fiancee visa - K1нови [re: Dessitaa]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано28.06.09 14:35



Варианта е:да долети обратно в БГ и да чуете заедно Менделсон.После заедно в послоство и нататъка е въпрос на месеци.А ако не иска значи има "едно на ум" и ти мило независимо от топлите ти всеотдайни чуства и от екселент блоу джоб си останала един от "приятните му спомени" в България.



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Fiancee visa - K1нови [re: Dessitaa]  
Автор CлънчacaлМодератор (+++)
Публикувано28.06.09 21:11



"Проблема е, че едно от изискванията е той да докаже "3 years of tax return", което неможе да се случи защото той беше в БГ."

Я му кажи да не послъгва. Данъчни декларации трябва да се се попълват на доход спечелен не само в САЩ, но и в други държави.



Освен това К-1 е за фиансе на чужденци, не на американци... ама той май и американец не е, а?

Редактирано от Cлънчacaл на 28.06.09 21:14.



Тема Re: Fiancee visa - K1нови [re: Cлънчacaл]  
Автор Dessitaa (az)
Публикувано29.06.09 09:42



10Х за инфото. Така или иначе, няма как да докажем доходи докато беше в БГ а и съответно не е декларирал онлайн, че няма такива.

Колкото до визата и К1, така ми отговориха и в посолството и емиграционните адвокати... Ето го и цитата: "The K1 visa enables US Citizens to bring their foreign fiance(e)s to the United States in order to get married"

Незнам къде мога да получа по-точно инфо, дали наистина е К1 или нещо друго?

Предварително благодаря!



Тема Re: Fiancee visa - K1нови [re: Dessitaa]  
Автор CлънчacaлМодератор (+++)
Публикувано30.06.09 03:32



Може.... Но ако е за женене, що не провериш дали чрез сватба няма да може да те докара по-бързо и сигурно и евтино отколкото с к-1?



Тема Re: Fiancee visa - K1нови [re: Cлънчacaл]  
Автор Dessitaa (az)
Публикувано30.06.09 09:54



10X, това наистина е идея, поне ще проверя колко време и средства ще ми отнеме. Може да се окаже и по-лесният / евтин вариант



Тема Re: Fiancee visa - K1 [re: Dessitaa]  
Автор EЙЧ (минаващ)
Публикувано15.08.09 20:17



Бе я си стой на бнто дупе,знайшли ква хурка те чака там.



Тема Re: Fiancee visa - K1нови [re: ZainGadol]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано28.08.09 22:44



тъкмо това щях да кажа и аз


те защо не са се сетили?



Тема Re: Fiancee visa - K1нови [re: Dessitaa]  
Автор immigration (непознат )
Публикувано08.10.09 17:37



Shte pisha na latinitsa za koeto se izvinjavam.
Ne njama drug nachin. Edinstvenijat nachin e da namerite joint sponsor. Ubedena sam che znaesh i drugite iziskvanija otnosno K1 visa. Ako imash dopalnitelni vaprosi pitaj. Uspeh.



Тема Re: Fiancee visa - K1нови [re: Dessitaa]  
Автор ninaalltheway (непознат )
Публикувано10.11.09 17:12



Здравейте,

Моят приятел е американец и ми предложи брак, до колкото разбирам вариантите са два : да се оженим тук в БГ и да кандидатствам за някакъв вид не имигрантска виза или К1. Някой може ли да ми обясни по-подробно за тази К1 виза? Благодаря предварително!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.