Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Благодаря Ви за добронамереността!нови [re: engel2]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано27.06.09 23:32



Явно лошо съм формулирала въпроса си в темата.



Не бих ви занимавала с проблема, ако можех просто да дам пари на майката в Маями (дали в карта или кеш все тая), но не съм близка със жената и при директен въпрос от мен към нея тя отказа каквито и да било пари, това ме кара да мисля че ще откаже да вземе пари директно и от дъщеря ми. Мисля че го прави от любезност, защото знам че не им е лесно там.

Казвате: "Ще остави картата си при майката на приятелката й и един път на седмица ще си тегли една сума. Да си взима само това, което смята че ще и е необходимо. Аз бих така постъпила и девойката ще се учи на отговорност."

Това добре, но докато се ориентира каква сума и е нужна за седмица и ще дойде време да се връща в България. Затова се опитвам да разбера предварително.

Майката работи на 2 места и през деня и през нощта. Тоест децата ще бъдат сами на плажа, в киното или където там ще ходят през деня. Ако не могат да плащат с карта, както стана ясно междувременно благодарение на Zaingadol, ще трябва да имат пари кеш. Та въпросът беше, ако моята дъщеря през първата седмица от престоя си там има предварително изтеглени пари например $300 кеш и отидат на плаж в опит да карат сърф, дали няма опасност някой да се опита да им продаде наркотици. Както и дали майката в Маями ако научи че 2-те деца се размотават с толкова пари в джоба, няма да се притесни, понеже обичайно не дава на своята дъщеря по $ 150 на ден.

Благодаря Ви за добрите пожелания. Сигурна съм, че ще се забавляват много.

Редактирано от Gemilla на 27.06.09 23:38.



Тема Супер!нови [re: 741]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано27.06.09 23:59



Това ми спестява доста главоболия. Благодаря Ви от сърце!


Ако си идвате в България някога обещавам да почерпя в знак на признателност. Само дайте знак, че сте тук ...



Тема Re: Благодаря Ви за добронамереността!нови [re: Gemilla]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано28.06.09 14:26



дали няма опасност някой да се опита да им продаде наркотици
-Явно тези "наркотици"те притесняват много... ами това си зависи от детето... НИКОЙ насила няма да му продава,или предложи.То е все едно да се притесняваш да не хване СПИН. (пази боже) Знаеш ли според статистики,че всеки 6/ти е носител там?

Какво правиме тогава?Да не излиза по улиците,че някой да не го "врътне"... Зависи си от детенце мило... това е положението.Макар,че тамошните терени се изразяват в това да се "нашмъркат" и после ... Та нека си носи и презервативи... за всеки случай... . Та се успокой... остави ги тия наркотици.Щом до сега не са го зарибили... едва ли ще се излитка в Щатите... освен,ако не му пуснат екстази в напитка някъде без да се усети... и после да го думне някой потен мулат..или Кубинец... (там ги има много).Милото... представям си го как се носи в ритъма на Ламбада и окрилено от дрогата реши да счупи "прозорчето" вече. За това (за да си спокойна) го инструктирай и му дай кутийка с 3 броя...Да не ревеш накрая... Това в кръга на шегата! Хайде сериозно сега: Дишай спокойно и не се притеснявай.Детенце не е малко и надявам се има глава на раменете не само за да пази равновесие.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Не ме плашат латиноситенови [re: ZainGadol]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано28.06.09 15:38



Тя беше в Куба миналата година и не се е оплаквала да има проблем с кубинците. Презервативи си купува сама, щото аз няма как да отгатна размера, ама е обещала там да кротува.

И с наркотиците се запознават в училище още първата година както стана ясно, та си прав спирам да се притеснявам.



Като се върне ще разкажа...



Тема Re: Не ме плашат латиносите [re: Gemilla]  
Автор lsidro (Mr.)
Публикувано02.07.09 09:18



Според мен щом са две деца и то цял ден сами то ще са им необходими само за храна около $40 на ден (пица, менюта на Бъргър Кинг или МикеД, сладолед, сода)
Сложи за транспорт и за забавления още $50 и то стана $100/ден.
Зависи и в какъв район живеят и дори какви типове е прието да се дават.



Тема Много благодаря [re: lsidro]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано02.07.09 18:19



за този конкретен и изчерпателен отговор!





Тема Re: Колко прибл. струва 1 храноден в Маями? [re: Kackeт]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано02.07.09 18:21



Май забравихте, че се пише на кирилица в клубчето, а?





Тема Re: Много благодаря [re: Gemilla]  
Автор Rodoparion (непознат)
Публикувано08.07.09 17:47



Здрасти Gemilla,

Малко късно видях темата ти, сигурно дъщеря ти вече се е върнала в БГ :)
Ама това с "хранодена" направо ме разби


Още ли се ползват подобни словосъчетания

А сега сериозно на въпросите ти.
Аз си живея тук от много години, спокойно - Маями не е някакъв ад, напротив - съвсем нормално място си е. Гледам че те плашеха с наркотици, СПИН-ове и безразборни връзки. Няма страшно. То и в БГ ако идеш в мургавата мааала в някой град, може и да не излезеш жив. И тук като навсякъде има "лоши" квартали (най-често обитателите им са доста тъмнокожи). Но ако децата не ходят там, не би трябвало да има проблеми.

Относно плащането с дебитни/кредитни карти.
Няма проблеми да се разплаща в магазини, единственото изискване е картата да е на нейно име и да има документ за самоличност(паспорт или шофьорска книжка), в случай че на касата й го поискат.
А за теглене от банкомат няма проблеми - трябва само да си знае ПИН кода.
Никой няма да я спре и да я пита защо тегли пари.

Относно разходите.
Храната тук не е особено голям разход, в случай че не ходят по скъпи ресторанти, където на човек излиза по $100-120. Но това и местните не си го позволяват редовно.
Ако ходят в по-скромни местенца, които са вериги ресторанти като BurgerKing, McDonalds, Pollo Tropical, Pizza Hut и т.н, цените са по-ниски и от БГ.
Обяд в Pollo Tropical - четвърт пиле на грил с ориз и салата - $5
Цени за сандвич обикновено варират от $5 до $10.
Пица в Pizza Hut - $8-15

Кино - $10 на човек, безалкохолни - $2-3.

Музеи има, но не са нещо забележително. Входът им варира от $7 до $15.
Мисля, че по-интересно ще им бъде да посетят Miami Seaquarium ($30), Vizcaya Museum and Gardens ($12-15), Miami MetroZoo ($12-15), разходка с лодка около островите на богатите и известните е към $15 (Bayside Marina).
А ако решат да разнообразят може и обиколка с хеликоптер да си вземат - $200 на човек

Щом не трябва да плаща за квартира и настаняване, мисля че $500 ще са й съвсем достатъчни. Ако реши да пазарува разни неща, тогава ще й трябват повечко, но за основни разходи $500 са предостатъчно.

Надявам се да съм бил полезен с инфото и приятно изкарване на дъщеря ти тук!

Поздрави!

http://www.4shared.com/dir/6769211/fd184092/sharing.html

Тема Re: Колко прибл. струва 1 храноден в Маями? [re: Gemilla]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано09.07.09 01:39



15 $ на ден са ОК



Тема Абе хора вие увате ли се [re: Gemilla]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано09.07.09 01:49



какви ги разправяте?
е кой куд плаща АТМ крта, а камо ли да я дадеш на дете 6 годишно??????
Нямам време да кментирам въпроът с картите, само ще допълня, че малките бизнеси като сандиарници на плажа, сладолед ит.н изобщо не приемат карти-нито кредитни нито дебитни.Мисл, е е ясно защо-транзакциите са им скъпи.Писах вече по-долу сметни ги по 15 $ на ден , ще стигнат з дребни разходи.
всякакъв вид уроци и т.н. са много скъпи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.