Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Благодаря и на Вас!нови [re: Antinary]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано25.06.09 23:00



Но се чудя защо трябва еврата да са в cash?

Те ще имат 2 часа престой на летището в Париж, какъв е проблема там да си пазаруват с VISA или Master Card? Моята дъщеря през пролетната ваканция ходи из Европа с 2-те карти, които са към една и съща банкова сметка и не се е оплаквала да има проблем. В Америка обаче не знам дали непълнолетни могат да плащат и теглят от ATM-и спокойно?



Тема Re: Колко прибл. струва 1 храноден в Маями?нови [re: Antinary]  
Автор Kackeт (ама Muji)
Публикувано26.06.09 16:19



Nikvi gulposti ne sa, teia muzei sigurno sa umreli ot skrqb. To i v Washington, DC ima plajove ama ne sqm vidial turist da doide do DC za da hodi na plaj. Da gledash muzei hodish v NY ili DC



Тема Re: Колко прибл. струва 1 храноден в Маями?нови [re: Gemilla]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано27.06.09 01:12



Извинявай че се намесвам. Твоите въпроси са доста учдващи. На хората живеещи в други държави, тези сметки "без кръчмар" са не само доста смешни, но са и индиректно обиждащи.
Помисли си аз поемам разноските й, и ще се остава тя да ме черпи? Като че нямам и за това средства.
При нас така не се прави. Съжелявам.


Всеко дете получава различни "джобни" пари. Или в България всички деца и младежи получават по равно? Зависи ти колко пари имаш или ти се дават.

Ако можеш, дай й 1000$ и не се "цигани" , а тя щом е 16 годишна, ще е свикнала да борави с пари и ще похарчи само това което и е необходимо, а не да си брои какво има още. Това ще е ужасно! Ще се чувства като беднячка, това е унизително. Разбира се, че не е необходимо да похарчи всичко.



А щом си има ДВЕ КАРТИ, тогава може да си тегли колкото и трябва , стига да има банково покритие. Така че всичките ти въпроси не са релевантни!
Като даваш - давай!



Тема Благодаря за коментара!нови [re: Asen38]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано27.06.09 15:08



"Помисли си аз поемам разноските й, и ще се остава тя да ме черпи? Като че нямам и за това средства.
При нас така не се прави. Съжелявам."

Надявам се, че майката в Маями не е толкова тънкообидчива като Вас и няма да приеме толкова зле нещата, ако моята дъщеря почерпи нейната. И аз съжалявам, че при вас не се прави така, но съм Ви признателна че ми обърнахте внимание върху този факт. Ще предупредя дъщеря ми да внимава.

Не разбрах само има ли проблем 16-годишно момиче да тегли пари през банкомат и да прави разплащания с карта, която не е на нейно име?



Тема Re: Благодаря за коментара! [re: Gemilla]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано27.06.09 18:17



Не разбрах само има ли проблем 16-годишно момиче да тегли пари през банкомат и да прави разплащания с карта, която не е на нейно име?
-През банкомат няма да има грижи да тегли,НО ако я даде в супер маркет,или ресторант е до там.Искат и ID и угасва,като фас на дъжд.Могат и да я арестуват даже... докато докаже,че картата не е открадната,или намерена. С 2 думи един куп главоболия.Но виж ако плаща кеш... никъде няма да я върнат,или да се отнесът нелюбезно с нея!



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Благодаря за коментара! [re: Gemilla]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано27.06.09 20:26



Защо трябва да я пращате с чужди карти?
След като е на 16, няма проблем да извадите дебитни карти на нейно име. Към същата или отделна сметка.



Тема Re: Благодаря за коментара! [re: Gemilla]  
Автор engel2 ()
Публикувано27.06.09 20:40



Hello Gemilla, виждам че сте много вежлива жена и загрижена майка. Може би Асен да има малко право - необходимо е такт.
Но аз бих желал едно друго мнение да споделя. С един удър ще се отървеш от финансовата ти загрижетост. Аз бих отворил на момичето отделна сметка /с ограничена сума/ по този начин няма да се притесняваш за цялото ти конто.
Госпожицата /16 годишна е/ ще е самостоятелна и ще е разумна. Ще остави картата си при майката на приятелката й и един път на седмица ще си тегли една сума. Да си взима само това, което смята че ще и е необходимо. Аз бих така постъпила и девойката ще се учи на отговорност.

Иначе си права, защо да не почерпи и тя едно кино или сладолед /стига приятелката и да се съгласи с това/ или да поднесе букетче цветя - благодарност, признателност и вежливост, това показва и едно добро възпитание.

Но това е само моето мнение.
Приятно прекарване при гостуването й и да се върне жива и здрава





Тема Картите са към моята сметка [re: 741]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано27.06.09 22:49



Доколкото ми е известно, в България лица под 18 години не могат да откриват банкови сметки на тяхно име. Може да се е променил закона за банковото дело, скоро не съм проверявала но допреди година не ставаше ...

Имам разплащателна сметка на мое име към ДСК и 2 карти към нея, които банката ми разрешава да предотстъпвам за ползване на членове на семейството ми.

На мен ми е все едно каква и на чие име ще е банковата сметка, щото аз така или иначе я зареждам през онлайн банкиране от моята банкова сметка и респективно контролирам лимитите, но не мисля че е толкова лесно непълнолетно лице да има своя банкова сметка. Ще проверя дали не греша ... В Америка могат ли 16-годишни да имат банкова сметка и карти към нея?



Тема Благодаря за разбирането и съвета! [re: ZainGadol]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано27.06.09 22:58



Точно от това се притеснявах.



И в Европа по принцип законите са такива, с тази разлика че на практика не ги спазват толкова стриктно и тези които ги спазват просто не приемат плащания с чужда карта, но чак да те арестуват не се случва.



Тема Re: Картите са към моята сметка [re: Gemilla]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано27.06.09 23:26



Издават и на непълнолетни, няма проблем.
За

трябва да е на 16 години, за може и на 14.

Питай в банката, най-много да се наложи договора да го подпишете родителите. Картата обаче ще е на нейно име. Ако не става в ДСК, идете другаде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.