Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема 6 месеца в България след 7 години в САЩнови  
Автор chovek (новак)
Публикувано29.04.08 09:08



Преди близо 8 години спечелих зелена карта и отидох на мястото за което бях мечтал - Калифорния. Обаче след като там живях 3 години в града на Ангелите реших да се преместя някъде където да чувам по малко испанска реч и се преместих във Флорида. Което означава че живях в двата най-готини щата. И добре си живях. Не мога да се оплачача. Всичко беше идеално само нещо не можах да си намеря сериозна приятелка - никоя Американка не можа да ме впечатли толкова че да бъда с нея повече от месец. Върнах се в България поради супер смешна причина - запознах се по скайп с едно красиво Българско момиче. И така - ето ме отново тук. Момичето се оказа дори по-красиво наживо отколкото на камерката в скайп, обаче не е толкова добричко и мило колкото когато общувахме виртуално. Разбрах че е очаквала да имам собствен хотел в Маями, вила на брега на Хавайските острови и собствена яхта

Ами нямам такива неща. Това е положението. А и не се сещам за някой който може да си купи такива неща за 6 години престой в щатите Както и да е. Много бързо я разбрах че е използвачка. Купих и нов телефон, малко парцалки от "готините" бутици - хаха поне знам че тези "маркови" парцали дето се продават в България са доста далече от истински марковите които се продават в Америка, но жените тук за щастие не знаят това. Водих я по разни ресторанти, дискотеки и след като окончателно се убедих че е използвачка я зарязах. Обаче за огромно мое учудване се оказа че тук ми харесва. И то много ми харесва. Защото аз като избягах оттук всичко тук адски много ми беше опротивяло. Мразех това място. А сего го обичам. Ще кажа с няколко думи кои неща са се променили към по-добро и кои към по-лошо. Понеше аз като се махмах всичко беше лошо сега се сещам само за 1 нещо което се е променило към по-лошо - цените на жилищата са станали нереално високи. Иначе готините неща - ами друго си е тука - незнам даже как да опиша - просто тези които не са си идвали от много време като си дойдат ще го усетят защото то не е думи а по-скоро някакво вътрешно усещане. Ами някак си по-свободно се диша отколкото преди, някакси по-слънчево е , по-спокойно е, хората сякаш малко са се опитомили - преди бяха стадо диваци, а сега са станали по-дружелюбни, дори вече могат да се усмихват. И най-важното - повечето ми приятели са си тук. Оплакват се по-малко. Говоря обаче за моя кръг приятели, които останаха в България - всичките сега работят добра работа. Оказа се че в България може да живееш добре и с заплата 1500 лева. И което ако някой ми го беше казал преди 3 години че ще се върна в България и ще остана тук и ще работя тук щях да му се изсмея. Ами тук с 1500 лева и собствено жилище можеш да живееш по-добре отколкото в Америка с 7-8 пъти по-голяма заплата и с разходи за квартира. Ами идеално ми е засега тук и даже мисля вече в чужбина да ходя само на екскурзия. Но не знам след 1-2 години може пък да ми писне тук и да се върна отново в Америка или някъде из Европа или Австралия Обаче много важно е да се ходи на различни места, за да имаш база за сравнение. Абе важно е движение да има. Щото тези които стоят на едно място спичат, след което се примиряват със скучната си работа и с затворения кръг - от вкъщи на работа - от работа вкъщи и така без да се усетят започват да живеят по Оруел А в Америка повечето съществуват точно по тази схема. Иначе там е готино място, но ако не са те грабнали банките да си изплащаш кредита 30 години за малка къща с голям гараж някъде дълбоко в предградията и поради тази причина да ти се налага да оставаш за цял живот



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: chovek]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.04.08 09:36



Точно така е, както го казваш. Кефи се в БГ и като/ако ти дойде музата иди пак някъде.Важното е човек да е свободен, а не да се закопае някъде и да реши, че това е всичко в живота и да почне да се роботизира.



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: chovek]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано29.04.08 10:08



Точно така е относно България. Аз я ненавиждах преди 16 г. и там всичко ми "смърдеше" - и хората, и държавата, и политиката, и храната, и мисленето, и табиетите. Махнах се набързо от тая смрад, за да се кефа на моята любима държава Германия и още го правя.

Но...да е жив и здрав ЕС (голям фен съм му!!). Опитоми хората в България. От около 1-2 години я посещавам редовно с приятно чувство. Добре поне, че е на 2 часа полет и на 50-60 евро цена от тука, та не е голяма акция едно ходене до там. Е, още си ме е страх да се движа пеша из улиците след 22 часа, ама както казваш, хората малко са се опитомили. ЕС си е пуснал благотворната сянка. За нещата, които ме дразнят (напр. боклуците, простите хора и тн.) си затварям очите и ушите и тырся само хубавите неща. Препорычвам го на всеки. Гледайте положително на нештата.

А на тебе, драги, един малык сывет - внимавай с женките. Повечето са използвачки.Чувам, че имало и доста мыже-използвачи (некыв нов феномен :-). Успех и скорошно намиране на истинската муза.





Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: Nirvana_2]  
Автор chovek (новак)
Публикувано29.04.08 11:05



Да. Това също е от лошите неща. Преди сякаш използвачките бяха значително по-малко, или поне аз съм си мислел че са по-малко, защото бях обикновен беден студент и просто е нямало как да попадна на такава. А сега имам чувството че всички красиви жени са станали използвачки. Дано да греша

Иначе ми направи впечатление че не съм само аз който се е върнал от чужбина и е решил да остане в България - имам един колега, който е живял в Америка 8 години и се е върнал преди 2 години и му е добре тук. А той там е стигнал до мениджърско ниво и доколкото знам е вземал доста добра заплата. Успял е и да спести добри пари, за разлика от мен, защото аз съм по живота а не по спестяванията. Според мен свободата на духа е по-важна откалкото робуването на неща, които хитро са измислени така че да те направят роб без да се усетиш и дори да започне да ти харесва да си роб. За колко свои познати се сещате, които като отидоха даваха здравето си и нервите си и работеха на 2 места само за да успеят? И къде са те сега? И какво постигнаха? Купиха си къща в предградията, която е пълна с разни боклуци от мола. Но сега повечето дават пари за здраве, защото стреса не прощава. Или са станали тлъсти чичковци и лелки, които обичат да прекарват свободното си време пред телевизора. Още ми е тъжно за един мой много добър приятел, с който живяхме заедно в самото начало, когато беше най-трудно. Беше много добър човек, но имаше 2 слабости - беше решил да успее на всяка цена, но не му харесваше огромния град. А живота в огромния град дава повече възможности. И така той се премести - отиде в някакво гадно малко градче на 200 - 300 километра западно от Чикаго. А това е ужасно място. Ходих му един път на гости и едвам издържах 3 дена - адска скука, консервативни жители, вечер няма къде да се излезе - или трябва да отидеш някъде да ядеш, или да играеш боулинг (което на мен не ми е забавно) или някакви гадни барове пълни с дърти алкохолизирани миришещи на кравешка тор фермери. Обаче моя човек си купи готина къща в центъра на градчето, съответно взел заем от банката, иска да върне заема възможно най-бързо и работи на 2 места. Даже не му остава време да се наспи като хората. Сещате ли се как завърши всичко това? Ами мозъчен инсулт и почина на 35 години ... И всичко това заради някаква къща в центъра на някакво гадно място. Само не ме разбирайте погрешно. На мен в Америка ми харесва, но и там има гадни скучни фермерски места. Някой ако е живял в това градче където живя моя приятел или при реднеците в щата Мисисипи ще се сети за какво иде реч.



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: chovek]  
Автор Aksiniar (непознат )
Публикувано29.04.08 11:35



Само не ми напомняй защото първата година и нещо се мотах точно по такива места - Мисисипи, Алабама и Тексас

На такива уникални реднеци съм се нагледал и мислех че вече няма какво да ме впечатли. Обаче преди година си идвам лятото в България и отивам на Слънчев Бряг. И по едно време на плажа като се появи някакъв индивид - гордо се разхожда по плажа по бански и нагло оглежда чужденките, хуу изгорял на потник и на чорапи, сложил огромен златен ланец, космат като бизон и надървен на всичкото отгоре Чужденците в първия момент направо бяха шокирани и онемяха и го гледаха като извънземно. Обаче по едно време се поосвестиха и извадиха фотоапарати и телефони и взеха тайно до го снимат когато не гледаше към тях. Така че извода е един - Българския Реднек - по-голям брат на Американския Реднек



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: Aksiniar]  
Автор chovek (новак)
Публикувано29.04.08 12:13



Ахаха братче ти направо ме разби с този

Още повече че и аз съм виждал такива типове по плажа. Е не могат да се мерят с този, за който говориш ти, но все пак нека не забравяме че по Българските плажове всичко е възможно Значи виждал съм на плаж в Щатите бяха дошли едни типове - трима едри бабанки по бански - двамата с огромни тлъсти златни ланци, а третия с огромен златен кръст После разбрахме че това са някакви сръбски мафиоти, защото един от нашата компания минал покрай тях и ги чул да си говорят на сръбски. Американците не бяха виждали такова нещо, но въпреки че бяха шокирани запазиха спокойствие и толерантност и се правеха че нищо не виждат и че нищо не се е случило Даже фотоапарати и телефони не изкараха да снимат, защото е някакси неудобно и нетолерантно да правят такива неща. Обаче на нас не ни пукаше и изкарахме фотоапаратите и ги снимахме, когато не гледаха към нас. Проблема е че снимките или съм ги запилял някъде по харда или съм ги изтрил. Пазя ги някъде вкъщи на ДВД и ако не забравя или не ме домързи ще ги намеря. Хаха. Тъкмо написах това и се заприказвахме с колегите по тази тема и се оказа че един колега е снимал един такъв тип с златни ланци на нашето черноморие. Инфото което ми дадоха е че е Българин, сниман е на аквапарк Варвара, където е бил редовен посетител предишното лято, доста е богат, занимава се с земеделие. Явно да се ходи така на плаж е балканска мода.



Редактирано от chovek на 29.04.08 12:26.



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: chovek]  
Автор Aksiniar (непознат )
Публикувано29.04.08 12:38



Ами да. Нова балканска мода е. Дори един кмет обича така да ходи на плаж. Няма да се очудя ако това лято и учители така излязат на плажа.



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: chovek]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.04.08 10:48



Аууу, много глупави девойки..ами посрещни го, наготви му, забаламосай го...та тогава му вземи душата



Свободата, която си мислим, че имаме, е важно нещо!Добре дошъл и стой докогато ти се стои и се кефи!

На чешмата видях едно дете да пие от шепите си ...... захвърлих чашата.

Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: passion flower]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.04.08 10:49



Много е красива тази орхидея



На чешмата видях едно дете да пие от шепите си ...... захвърлих чашата.

Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩ [re: Фиш]  
Автор passion flower ()
Публикувано30.04.08 22:34



yes




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.