Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: chovek]  
Автор Gerylin ()
Публикувано03.05.08 13:04



ти това си го написал, за да се самоубедиШ в преценката си за място на живеене или за да отвориШ очите на работохоличните емигранти?
не забравай,че хората са различни и имат собствен мироглед
затова е и толкова Шарен светът



мислех да не ти отговарям на отгкровението () ,но след като видях снимите на индивида,които най нагло си пуснал .. ма ти май за некоий много велик се вземаШ

и с какво ти си по добър от този човек,който дори не познаваШ

ето ти една типична балканска черта : да обсъждаШ останалите .. мен изобЩо не би ми направил впеатление такъв човек,просто заЩото съм отворена към всякакви вкусове,стига всеки да си живее живота и да не ми се меси

п.с успех ,където и да живееШ и да си намериШ свясна мома

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: chovek]  
Автор Mr.N (The real)
Публикувано04.05.08 20:19



Абе тия снимки май ги гледах в един руски сайт преди време, та защо ли ми се струва че тоя пич си прави майтап с хората тука? И само как го каза- В Бг дори и с 1500 лв можело да се живее, абе отворко, ми иди в провинцията и бачкай за 300 лв да те видя как ще издържиш бе

Еййй,аман от лузъри дето не успели в Америка да се приспособят и сега видите ли-ми то гроздето кисело било



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: Mr.N]  
Автор passion flower ()
Публикувано07.05.08 21:20



е с ква цел да ходи в провинцията?

май на тебе ти е кисело а?





Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: Mr.N]  
Автор шpaфиk (1)
Публикувано08.05.08 03:17



Ето това доказва какво чудо е Българина, който е в чужбина! Ако някой се върне веднага бива оплюван, задето не се е "приспособил". Ами стой си там и се приспособявай ве цървул! Някои хора не искат да се приспособяват. Евала на този пич, че си е намерил добра работа за 1500 лева. С такава заплата в България си е идеално. А аз се върнах защото спестих достатъчно пари, за да започна собствен бизнес тук в България. Всички приятели, които останаха ме съветваха да не се връщам, а по добре било да си купя къща и да я изплащам цял живот. Каква мила картинка

Е да ама аз рискувах и се върнах. Не бих обвинил някой ако се върне и за 300 лева заплата. Какво са парите? Какво ти дават? Разкош, независимост, възможност да си позволиш да пътуваш на далечни места на море или планина. Да. Това са парите. Обаче като си там имаш ли разкош? Нямаш. Защото какъв разкош можеш да си позволиш, когато имаш да изплащаш цял живот заеми? Независимост илаш ли? Не, защото си вързан за цял живот да бачкаш. Освен това парите не ти дават нито щастие, нито здраве. Затова аз съм си купил една къща на едно прекрасно място в планината и като ми омръзне да печеля ще отида там да си живея с близките си хора и ще съм щастлив. Дори интернет няма да си слагам, за да не се налага да чета глупостите на Mr.N , колко е велик и колко обича да се приспособява А колкото до гроздето - ами кисело е! Или ако не е кисело няма никакъв вкус! Ял съм грозде по целия свят - Европа, Азия, Северна и Южна Америка, Австралия, но най-вкусно е гроздето, набрано от двора на къщата на село. Така че и лафа с гроздето не върви. А ти приятелю не слагай снимки на хора, които не познаваш, защото този човек с ланците след като е преуспял в живота може да ходи както си иска. Аз и ти не бихме отишли така на плаж, но повярвай ми това качество на американците да бъдат толерантни към всякакви хора е чудесно. А ние българите понеже сме диви селяни веднага започваме да се присмиваме. Присмиваме се дори на толерантноста на хората.



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: шpaфиk]  
Автор passion flower ()
Публикувано08.05.08 09:00



евала



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: шpaфиk]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано08.05.08 09:10



С такава заплата в България си е идеално.

А ти може ли да опишеш тука плиис какво представлява идеалният живот в БГ с 1500 лв. Дай по-конкртено по точки. Или както ние тука работим само с цифри, а не с приказки.





Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: Nirvana_2]  
Автор Mr.N (The real)
Публикувано08.05.08 09:46



Ти па сега да даваш на човека такава трудна задача-ми че той се е върнал в България не да ми работи с некакви си цифри,ми да си живее живота с 1500 лв, кво ти пука за некакви си цифри,тва цифрите е за баламите от ЕС дето бачкат здраво всеки ден, вместо да си живеят живота и да ход2т по купони9 вечер и всека седмица я на боровец,я на пампорово,па лятото на море,язовирче нешо,



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: Mr.N]  
Автор шpaфиk (1)
Публикувано08.05.08 14:49



Нещо май не сте прочели какво пиша. Аз се върнах в България, за да започна бизнес. Така че на заплата 1500 лева е момчето, което откри темата. И какво му е на заплатата? Аз на моите работници плащам много по-малко и пак не се оплакват. За едно младо момче 1500 лева да си живее живота са си идеални. Дай ми на мене младост и 1500 лева на месец и не ти искам нито бизнес, нито положение, нито имоти нито нищо

Мога да дам пример с познато момче - синът на един приятел. Програмистче е. Ожени се преди 2-3 години. Има 2 съвсем малки дечица. Жена му не работи. С 2000 лева заплата си храни семейството. И не съм чул да се е оплакал. Не ме разбирайте погрешно обаче. Хубаво е младите хора, които нямат реализация тук да ходят в Америка и Европа да работят. Просто ме издразниха някои коментари, дето видите ли момчето се върнало, намерило си добра работа с 1500 лева заплата, добре му е тук, чувства се щастлив, обаче нищо не става от него, защото е трябвало да стои в Америка и да се ПРИСПОСОБЯВА Аз по комунистическо време затова се махнах от България, защото не мога да се приспособявам, а сега съм тук, защото никой не иска от мен да се приспособявам.



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: шpaфиk]  
Автор Mr.N (The real)
Публикувано08.05.08 15:18



И какъв е извода от пуснатата тема? Че видите ли в Бг има възможности за реализация и емигрантите да си събират парцалите и да се връщат??? Айде и ти кат се включваш в темата-макар че моя постинг бе към другия дето получавал 1500 на месец, та ти да ми кажеш за твой приятел в провинцията,които получава 1500 лв и е добре там? Май няма да намериш щото там работа няма. И стига сте пускали такива провокативни теми,че ставате смешни вече- нали на един му бех писал преди време да ми пише на бележка- щото викаше че в Бг имало работа едва ли не за целия китайски народ и заплатите били хубави, а и не било както на запад яко бачкане,ми купони едва ли не до ранно утро, екскурзиики насам натам всеки уикенд,кафенца ала бала , тинтири минтири- абе бех му казал да намери работа на моя приятел, а аз ще му превеждам пари оттука за следващите 6 месеца равносилни на заплатата на моя приятел дето ще получава-та ако му намери работа за 2000 лв, аз давам 2000 лв, ако намери за 10 000 , пращам му 6 месеца по толкова, ма никакъв се не чу и се покри кат партизанин на 8 септември



Кат си успял в Бг, добре е, радвай се и си живей живота,ма недейте да разправяте че в Бг имало едва ли не работа за всичките и живота бил 24/7 купон с едно малко прекъсване от неколко часа докато си на работа.



Тема Re: 6 месеца в България след 7 години в САЩнови [re: passion flower]  
Автор Mr.N (The real)
Публикувано08.05.08 15:27



Ми с ква цел-нали се живеело добре в Бг-да ходи да види там как се живее,нема само да се връща на село по празниците, както и между впрочем болшинството от "софиянци" правят

. Па и там има нужда от хора като него-хора дето са били по чужбина и могат да внедрят некакво ново мислене и нови похвати в работата,все пак опитът който е придобил в САЩ ще му окаже добра услуга. Умно е момчето,виждам-и в САЩ и в БГ да го поставиш,все ще се оправи.

Айде сега един поздрав от мене с една снимка от личната ми градина -






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.