Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 23.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Кое е първото нещо за ядене  
Автор BooBooBear (curious)
Публикувано02.03.08 02:07



в което се вл'бихте тук...за което си казахте "Damn! these Americans know what they're doing!"



ама най-, най- първото.

за мен бяха brownies. много бях впечатлена. the rich, semi-moist texture, the deliscious chocolate taste, the easy way about them--the whole package!mmm







....and then I discovered "happy brownies" a.k.a. "special brownies" aaaaand I was totally sold on them! LOL (шегувам се....of course! )



Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: BooBooBear]  
Автор CлънчacaлМодератор (FDI )
Публикувано02.03.08 03:59



Бейби-бек рибс рулират!!!



Чувал съм, че в Мидуеста има невероятни стейкс и една от целите на живота ми е да се докопам до тях

- - -
Aut Inveniam Viam Aut Fascium

Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: Cлънчacaл]  
Автор hotly (непознат )
Публикувано02.03.08 07:34



Чийз кейк, сладолед/имам любими над 5-6 вида../ и брауни ! Последното ми харесва в пъти пове4е от шоколадите тук.Дългогодишното ми пристрастяване към шоколад изчезна безследно ... за сметка на сладоледа и браунито.Аромата на току що изпе4ено брауни е върха !



Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: BooBooBear]  
Автор u-bre ()
Публикувано02.03.08 08:29



Ще те разочаровам. В нищо май. И колкото повече време минава, толкоз повече си ми липсва европейската храна. Вече като излизам на ресторант почти винаги е някакъв етнически, като любимите които съм пробвал са турски и унгарски. Тия дни бях на словенски и ми хареса също, с някой малки забележки. Предстоят чехски и полски. На американски места стъпвам само от кумова срама, да не обидя някого...

Та отговора е - етническите ресторанти



Иначе бях впечатлен от джинджър содата, която все още харесвам, макар че вече рядко пия сода.

Друго хубаво американско ядене е Джак Даниелс-а . А, пилешки крилца уважавам.



Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: BooBooBear]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано02.03.08 14:33



това ми прилича на домашно "Негърско дупе", което приготвя майка ми



Имат вкусни неща. Особено силно впечатлен от нищо не останах, може би защото прекаляват с канелата и захарта..

Но определено имат такъв сладолед, какъвто в България не мога да купя..





Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: BooBooBear]  
Автор artur* ()
Публикувано02.03.08 14:52



За малко да кажа Coors Light, но нали не мога да лъжа хаха :Р


Сериозно-Hot Buffalo Wings сервирани с blue cheese+ celery e unbeatable!





=====

Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: artur*]  
Автор BooBooBear (curious)
Публикувано02.03.08 15:04



аз тъкмно щях да напиша на у-бре за крилцата. ще се закрепя за теб.


ммммм, BURNING SPICY hot wings с blue cheese....Морковите и целинита (това е celery, нали?) ги подарявам на някой друг.

В България съм пробвала на няколко пъти, но

1. не са същите на вкус. тоест по-безвкусни са. Пикантния сос който използват е мноооого различен от този тук (btw, разбира се и различните места тук се различават по качеството си на hot wings, но аз говоря за по-голяма разлика.)

2. В България идват с цялата част на крилцето и изглеждат малко страшни. ДОСТА страшни.

3. Там идват само крилцата...тоест наистина само тази част на пилето, докато тук и крачетата ( които лично на мен са ми по-л'бими)

4. Няма blue cheese dressing, което за мен е задължително за да балансира пикантния вкус на крилцата.



Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: Cтaниcлaв!]  
Автор BooBooBear (curious)
Публикувано02.03.08 15:12



не е точно като "негърско дупе," макар че аз и на него бях голям фен.
Доколкото си спомням негърското дупе има заливка...много влажна заливка и не мисля че има thick chocolate glaze отгоре.

Let's put it this way: brownies можеш да ядеш с ръце, докато за "дупето" ти трябва вилица. That's a deal-breaker за мен



това за сладолада съм чувала и от други българи...хммм...Аз защото не обичам сладолед тоолкова много и малко не разбирам, защото доколкото съм чидяла сега в България има разни Jimmy's-Shmimmy's които правят най-различни вкусове. хм?


artur*: преди да го кажеш: I WOULDN'T DO ANYTHING for a Klondike bar!!!!





Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: u-bre]  
Автор BooBooBear (curious)
Публикувано02.03.08 15:20



сигурно живееш на много населено място за да имаш такъв избор. Тук не мисля че мога да намеря турски ресторант...може би магазин, за което също не съм сигурна, но ресторант със сигурност няма.

Ginger Ale is good for a tummy ache--two thumbs up за всяко нещо което е сладко на вкус и може да ти оправи коремобола.




аз пък все повече отвиквам от българска ( а и европейска също) храна. Нещото което най-много ме смущава в ресторантите в България специално е, че всеки си има своя идея за нещата и това как се приготвят. Няма универсалност. Тук когато отида или на 5-star restaurant или на diner, винаги ако си поръчам ceasar salad, знам почти със точност какво мога да очаквам.



Тема Re: Кое е първото нещо за ядене [re: BooBooBear]  
Автор artur* ()
Публикувано02.03.08 15:34



I WOULDN'T DO ANYTHING for a Klondike bar!!!!

ROFL!!! Както кажеш!!!

btw: "негърско дупе" наистина е сиропирано+ се слагаше някаква бяла глазззззура отгоре-определено изисква вилица хаха

-в БГ никога не съм ял крилца със сос, даже не знаех че правят там. Значи крилцата с неотрязани връхчета изглеждат страшни??? :Р

=====



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.