Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:59 08.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема третия свят  
Авторpesho k. (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 17:31



Абе аз май тук съм писал преди време, че България е страна от Третия Свят. Оттеглям това си твърдение. България си е развита страна, въпреки че има сериозни проблеми. Не само, че вчера разцъквах по Forbes оная класация за 30-те най-корумпирани държави и осъзнах, че в Бг няма такива глупости, ами и един приятел днес си тръгва от една голяма столица на африканска държава и ме светна, че вечер там няма магазини, няма ток, имало един мол с един нормален ресторант за свръх богатите, където той си хапвал. Останалото май тънело в страшна мизерия. Абе много мизерни места по света има.



Тема Re: третия святнови [re: pesho k.]  
Авторred_coral (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 18:30



Не е от третия свят, но си е иzостанала държава. Колко младежи могат да си поzволят да имат state-of-the-art лаптоп (нов) и кола (на по-малко от 2-3 години), което е нормално zа повечето тука? И то купени със собствени средства, а не от татко и мамо. И таzи иzостаналост се дължи на невероятната глупост и наивитет на българина.
Такива ми ти работи, драги ми Смехурко.



Тема Re: третия святнови [re: red_coral]  
Автор passion flower ()
Публикувано13.10.07 18:42



Глупости..наивитет и глупост на българина...От къде го исмисли това?!

На наивитет и глупост ли се дължи,че ни затвориха атоманта централа и ни накараха да внасяме ток от шибаните французи. На наш наивитет ли се дължи ,че ни разделиха държавата на сто части и раздадоха половината на съседите?На наивитет ли се дължи,че великите сили на ни разпределика в соц-лагера и ни преебаха държавата?

Просто никой няма сметка от силна държава на такава ключова позиция-между европа и азия и ще ни ебават майката колкото се налага,че да става на тяхното. тва е. А ние седим и си мислим,че вината е в нас...Малко ми напомня на онова индианско племе, дето си мисли, че ако не прави ритуалите си слънцето ще спре да изгрява...Един вид-всичко зависи от нас.Е на това му викам аз глупост и наивност.



Тема Re: третия свят [re: passion flower]  
Авторred_coral (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 18:54



Не си права. Виж Гърция. Дори Румъния, която беше по иzостанала и от нас и когато български влак минавае преz територията й, талпи просяци, просеха бонбони(не стотонки, а бонбони!), в момента е по-раzвита от нас. Какво е твоето обяснение zа това?



Тема Re: третия свят [re: red_coral]  
Авторred_coral (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 18:55



Раzбира се, "тълпи".





Тема Re: третия свят [re: red_coral]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (шемет)
Публикувано13.10.07 19:01





Да се смееш ли, да плачеш ли......
Когато и моята заплата стане 3.000 лева, а вноската за нова Тойота или ново БМВ ми е 10% от заплатата, и аз ще карам чисто нова кола

Но както казват хората - битието определя съзнанието. Имаш пари, живееш на широка нога. Нямаш пари - и 10 лева са кинти

Но мисля, че е много подло да наричаш родината си "трети свят". Срам ме е от такива като теб в случая... Не щем адвокати, но и от присмехулници нямаме нужда. Трябваше да измислиш нещо по-достойно и смислено.

Не знам, но ми се струва, че през обективността на българина всякаш минава валяк, когато мъничко си уреди живота в чужбина. Доста продажническо ми звучи..



Тема Re: третия свят [re: Cтaниcлaв!]  
Авторred_coral (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 19:07



Иzвнинявай много, но би трябвало да кажеш "..когато zаплатата ми стане 5000лв,...", zащото това е средно статистичната zаплата тука. Сега раzбираш ли какво имам пред вид, когато кажа "иzостанала"?



Тема Re: третия свят [re: Cтaниcлaв!]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано13.10.07 19:09



Те не е написала, че е от третия свят. Ето това е казала: "не е от третия свят, но си е иzостанала държава." Така че не бързай чак толкова да се срамуваш, патриотино.



===============
Sheer obstinacy is far more durable than courage, though it's not as pretty.

Тема Re: третия свят [re: red_coral]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (шемет)
Публикувано13.10.07 19:13



Държавата изостава по ред други причини, за които трябва да имаш очи и сърце да разбереш. Нищо лично нямам против теб. За много от нещата проблемът е в България. Но три пъти повече проблеми идват отвън.

Каква искаш да бъде средната работна заплата в страна, която размахва пръст по цял свят? Нищо против нямам САЩ. Това държа да отбележа. Но също така искам да кажа, че има поне 15 страни преди тях, в които стандартът на Америка силно назадва.

Евалла за други неща обаче. Възхищавам се на САЩ, но намирам за крайно тъпо да плюеш по страната, която те е създала и ти е дала образование

Въпреки, че видяхме какво става в САЩ и не само при определени условия - същата анархия както и на Балканите Хората са еднакви. Законите са тези, които моделират хората



Тема ПАТРИОТИЗМЪТ [re: no_bs]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (шемет)
Публикувано13.10.07 19:14



е последното убежище на негодника!!!



Не твърдя, че съм патриот, въпреки, че се кефя ужасно, когато ме глобяват за нещо - СИСТЕМАТА РАБОТИ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.