Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема аутизъм и ваксини  
Автор passion flower ()
Публикувано09.08.07 05:44



За майките във форума-гледайте тези клипове, преди да решите какво да правите.













http://www.youtube.com/watch?v=i6yIncJnx4U




Редактирано от passion flower на 09.08.07 05:58.



Тема действието на живака върху невронитенови [re: passion flower]  
Автор passion flower ()
Публикувано09.08.07 05:47





Редактирано от passion flower на 09.08.07 05:51.



Тема Re: действието на живака върху невронитенови [re: passion flower]  
Автор Бaш-Maйcтopa (u-bre)
Публикувано09.08.07 06:10



За бирата нещо имаш ли? Че ми се допи пък нямам в момента





Тема Re: аутизъм и ваксининови [re: passion flower]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано09.08.07 11:33



я се разкарай с твоята пропаганда от тука!



Тема Re: аутизъм и ваксининови [re: sofianka]  
Автор passion flower ()
Публикувано09.08.07 14:29



нямам никакво намерение да се впускам в спорове по темата за аутизма и ваксините.Всеки си решава какво да мисли и какво да прави.





п.п избягвай да ми казваш какво да правя и дали "да се разкарам".Да не влизаме в по-сериозни дебати по тази тема.:)И слагай запетайки, където им е мястото.:))




Редактирано от passion flower на 09.08.07 15:03.



Тема язе като бъдещ бащанови [re: passion flower]  
Автор Б. (пристрастен)
Публикувано09.08.07 15:44



да си кажа, че съм ЗА ваксините, просто няма по-добър (по-малко вреден, тъй като при малък процент от ваксинираните човеци настъпват усложнения) метод за предпазване срещу куп болести от тях. А когато дойде време за ваксиниране бих прочел това и онова, бих се допитал до тоя-оня, и тогава бих взел крайното решение кои ваксини и кога да се поставят на наследниците ми.



А твоето мнение какво е?



Тема Re: язе като бъдещ бащанови [re: Б.]  
Автор passion flower ()
Публикувано09.08.07 16:52



Аутизмът се е увличил от 1 на над 1000 до 1 на 150 от как са въведени ваксините. Понеже не е възможно да има генетична епидемия, определено се замислям какво точно се случва.

В тези клипове се обсъжат някои неща по темата....те далеч не са изчерпващи или катогорични, просто пводигат въпрос, който най-често не се повдига.

По закон лекарите са длъжни да уведомят родителите за всички възможни странични ефекти на ваксините, но никой не го прави.


Аз лично имах много лош ефект от ваксина за рубеола, хем ми я сложиха като бях в гимназията, а не като бебе. За това знам от личен опит, че е възможо да има много кофти ефекти от ваксина.

Лично аз не смятам да ваксинирам децата си.

Интересното е,че като живееш в дадена държава има много силен натиск от местните здравни служни да се вкасинираш срещу определени болести и ти се обяснява,че едва ли не ако не се вкасинираш ще умреш в адски мъки до две седмици:))).Но през границата на дъжавата, у "съседите" законите са дури и те убеждават да се ваксинираш за различни болести, и тези за които няма закон се пропускат като не-важни.Примерно в Канда няма ваксина за туберкулоза и никой не мисли, че ако не си я сложи ще се зарази. Но пък има задължителни ваксини за хепатит.В съседите е различно.

Кой е прав?Според мен става дума за финансови интереси, а не за някаква медицинска истина.



Тема Re: язе като бъдещ бащанови [re: passion flower]  
Автор Б. (пристрастен)
Публикувано09.08.07 17:11



0. Не може да слагаме всички ваксини под един знаменател, просто защото те имат различна цел и състав!

1. то може и да се е увеличил броят на заболели от аутизъм, ама колко милиона хора (може би и милиарди) са спасени благодарение на ваксините!! Още повече, че тепърва се разработват и ваксини срещу някои видове рак, та има много хляб у тях!

2. Ами че мене ВИНАГИ са ми давали лист на който ясно си пише, че в редки случай ваксинацията води до усложнения! И не мисля, че лекар би скрил умишлено от пациентите си факта, че ваксината може да даде усложнения, ама кой знае - има ги всякакави врачове.


3. Права си, че и в тоя бизнес парата играе голяма роля. Пример е ADHD и производните нему глупости, водещи до надрусване на децата за да стоят мирни (подобно болестно състояние имат много малък процент деца/възрастни, в повечето случаи това 'заболяване' е оправдание на нескопосани родители/учители неумеещи да държат под контрол децата.





Тема Re: язе като бъдещ бащанови [re: passion flower]  
Автор buena_mala (минаващ)
Публикувано09.08.07 17:49



По закон лекарите са длъжни да уведомят родителите за всички възможни странични ефекти на ваксините, но никой не го прави.


Напротив,винаги го правят. Обикновенно става въпрос за отпадналост или умерена температура.

Зна4и вси4ки тия ваксинации на децата ми срещу дифтериа,тетанус,менингит С и хепатит са вятър работа,щото вероятността да се разболеят от тези болести е минимална ...така ли да го разбирам???

От аутизъм не се умира,от менингит...вероятността е доста голяма...



Тема Re: язе като бъдещ бащанови [re: Б.]  
Автор passion flower ()
Публикувано09.08.07 18:02



Ами....не знам за спасените от ваксините хора.Аз не съм правила лично проучване, но има разни книги писани от лекари, които изнасят данните на СЗО за това как се е променяма заболеваемостта от разни заболявания преди и след въввждане на ваксините и се виждат интересни неща.Примерно в някой страни в Европа заболеваемостта и смъртността от полиомиелит реално се увеличава след въвеждане на ваксините, а в съседни страни, където имунизации не са въведни си остава на старото ниво.

Също се изследва как точно се докарва намляването на заболеваемостта на хартия-чрез промяна на диагностичния критерии, когато за диагниостициране на заболяването се изискват много стестена група от симптоми, което изключва много деца, които преди са били включвани в групата на заболелите от дадената болест.

Друго интересно е, заболеваемостта от туберкулоза, напрмер, е била намаляла в огромна степен преди да се въведе ваксината, поради подобреното качество на живот и хигиена, но като се изнасят данните се пропуска времето преди въвеждане на ваксината така,че изгелжда че тя е причина за намляването, докато всъщност това е била дългосрочната тенденция от десетилетия.

Браво, на лекарите с които си имал работа, защото не мисля, че е много разпространено да уведомяват за страничните ефекти.

Парите са голяма работа.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.