Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема До Червен Коралнови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 19:22



ако имаш време ми отговори :
доколко според твоите лични наблюдения клуб "българи в германия "(надявам се не греша че има такъв) отразява реалността като цяло в германия?

аз съм живяла една година в източна на времето германия като дете. и оттам обичам германия, но не бих казала че обичам германци, както ен обиям и българи.изобщо хора не обичам:-) . в българия като момиче често ме вземаха за германка,(не сега не- тък като имам лицеви травми), но самите германци често са ме третирали с пренебрежение затова че не съм германка. все пак приятелската среда от германци с които съм общувала разбира се са били чудесни хора с незабравима гостоприемност и много хумор в еждневието.
изобщо вторият ми въпрос е, ако имаш време, какви ценности споменваш че се уважават понастоаящем в германия, и само от любопитсвто- какви са ценности в америк университет в благоевград. благодаря, ако ми отгвориш!

кое те привлича да вземаш участие в клуб за бг в америка? този въпрос ти задавам само ако има обективна а не субективна мотивация!
мерси.



Тема Re: До Червен Коралнови [re: MГ]  
Автор red_coral (morska)
Публикувано22.06.07 20:52



Здравей,

германците и понастоящем се отнасят към чужденците с, как да го каза "пренебрежение". По-точна би била дyма, която съчетава в едно страх да не им се откраднат работните места, неодобрение към всякаква кyлтyра, поведение и т.н., които не са немски, и някой други черти, но тука не ми се задълбава. Когато чуждененцут е израснал в Германия и говори немски език без акцент, както и поведението my е немско, тогава го приемат за свой, независимо, че външността my може примерно да е китайска, индийска или друга. От друга страна, немците, чието поведение се отклонява от правилното, биват също така третирани с пренебрежение, както и такива чужденци. Междубпрочем, интензивността на пренебрежението на немеца към чужденеца е географски обyсловена. Примерно, много по-силна е в източна Германия, отколкото в западна. (тука трябва да добавя, че пък западните германци гледат с пренебрежение на източните). А, в западна Германия в южните провинции почти няма.

Действително, между себе си немците са стократно по-мили и изпълнени с такова невороятно разбиране един към друг, любящи, каквито българите никога няма да бъдат. И, много точно си забелязала, че хуморът е навсякъде в ежедневието, например, в сравненията - "това my стои, като юмрук в лицето".

Освен това, моят приятел ми напомни сега да пиша за фактора - "завист", които играве огромна роля тука, а съм чyвала, че в Америка и Канада не е така. Немците работят много здраво, за да могат да си позволят къща, кола и семейство. И това е една от тяхните ценности. Но ако един немец си кyпи скъпа кола, то всички my завиждат, макар и да знаят, че е
работил по-здраво, или е бил по-предпиемчив, за да може да си я позволи. А, не дай си боже този човек да е чужденец! Тогава смята, че е забогатял нечестно, защото е отнел тази възможност за забогатяване на някой немец.



Тема Re: До Червен Коралнови [re: red_coral]  
Автор red_coral (morska)
Публикувано22.06.07 20:59



В Американския университет се говореше за такива ценности като multiculturalism, decentralisation и т.н. Тука тези ценности не важат.



Тема Re:благодарянови [re: red_coral]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 22:43



благодаря, беше интересно!



Тема изводнови [re: red_coral]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 05:53



Изводът е, че в Германия не е особено добре да си германец, а да не говорим за некъв натрапник от България. Такъв е живота - не може навсякъде да е Америка.





Тема ценностинови [re: red_coral]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 06:18



Не важат, защото не са никви ценности (че нашенките си падат по другите националности, това не го отричам). Единствените ценности, които аз познавам са the 7 Army Values:

Loyalty
Duty
Respect
Selfless Service
Honor
Integrity
Personal Courage

Важат навсякъде!



Тема Re: ценностинови [re: pesho]  
Авторлyнaтиka (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 07:37



Неебането в продължение на дълги периоди не е ли ценност?





Тема Re: изводнови [re: pesho]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 09:40



и аз така смятам. по толерантни от американците няма. ако изобщо има такъв термин толерантност като реална функция.



Тема actress Cameron Diaz being multiculturalнови [re: red_coral]  
АвторMG (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 10:24







Тема Re: изводнови [re: MГ]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано23.06.07 11:55



Дай определение на "американец" без да изхождаш от притежаването на УС паспорт.
Кой е "американец"?

Има ли въобште такива?

When all of your wishes are granted, many of your dreams will be destroyed-M.Manson


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.