Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Към no_bsнови  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.04.07 11:46



Приеми го като фактология и статистика. Не е заяждане.





164 са най-богатите българи, преброиха данъчните.

Толкова са хората, които внасят в хазната над 100 бона налози. Четирима от тях са обявили над 1 млн. лева задължения в декларациите за доходите си през 2006 г., пише в. "Стандарт".

Други 160 заможни нашенци плащат между 100 000 и 999 999 лева. Те също влизат в клуба на богатите, защото месечните им доходи са над 35 000 лв.

Заможни се водят и 4366-те българи,

които прибират над 3500 на месец. Данъчните им задължения са между 10 и 100 бона.

Имената на трима от най-големите данъкоплатци са известни, защото бяха съобщени от Националната агенция по приходите.

Това са бившият собственик на "Кремиковци" Валентин Захариев, синът му Кирил и адвокат Тодор Батков.

132 776 влизат в групата на средната класа, съобщиха от НАП. Данъчните им задължения са между 1000 и 10 000 лв.

Най-много са хората, чиито официални доходи са доста по-ниски и дължат под 1000 лв. В тази категория са 405 хил. души.


------------------------------------------------------------------


Та колко е вероятно, казваш, някой да има доходи над 2500 лв/месец? Няма нужда да отговаряш......това е официалната статистика. Знам, че в нея не се отчитат сивата икономика и недекларираните доходи, и все пак е някакъв ориентир за разпределението на доходите в България.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Към no_bsнови [re: Roxana]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 15:29



Достатъчно вероятно е.

Други въпроси имаш ли?





Тема Re: Към no_bsнови [re: no_bs]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 15:53



Забрави да вземеш предвид, че собствениците и хората с високи доходи в България са предимно мъже, и че за жените вероятността да имат законно високи доходи е много по-ниска.

Говоря за доходи, а не за собственост, защото както виждам, статистиката отчита според данъчните декларации (които се правят за доход) , а не според собствеността.

Жените като правило наследяват. На пръсти се броят жени-собственици с бизнес.

И така, изчисли ли вероятността една жена да има доход от 2500 лв/месец, и то с осигуровки върху целия си доход (втората част от изречението е ирония....надявам се разбра уточнението на Фортуна, че осигуровките се плащат върху прагове, и че над доход от повече от 1400лв/месец (дано помня добре цифрата), осигуровки не се плащат.


Плащат се осигуровките само до тази цифра.


Та се опитвам да ти съобщя, че жените с официален доход около коментирания се броят на пръсти в цялата страна.



Изтичането на женска плът и мозъци от страната няма да спре, при подобна статистика.


Тук не виждам и отчитане на доходите на интелектуалната прослойка, което за мен на практика значи, че такава се факто няма, и че статистиците не я броят за нищо, което значи, че някой във властта абсолютно вярва, че тази прослойка е без значение и без реални функции, което на практика си е така, да го еба в управлението, успяха да съсипят абсолютно всичко, което пипнаха и докопаха.



Тема Re: Към no_bsнови [re: Roxana]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 16:02



Рокси, откажи се. Нямаш шанс да убедиш някого.





Тема Re: Към no_bsнови [re: no_bs]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 16:06



От какво ме призоваваш да се откажа точно?



Тема Re: Към no_bsнови [re: Roxana]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 16:12



От напъните си да обясняваш, че е невъзможно да познавам българки, които изкарват над 2,500 лева.





Тема Re: Към no_bsнови [re: no_bs]  
АвторPoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 16:20



Напъни?



Къде видя напъни? Видях статистиката след подаването на данъчните декларации в България и реших да ти я покажа. Напън да доказвам еди какво си - къде го видя, че не разбрах отново какво се опитваш да кажеш?

Тази статистика е полезна за всеки, който се интересува какви са доходите в България.

Гледайте и се зверете, защото на мен ми се доплака от тая статистика. Ти изобщо схващаш ли какво стои зад тея цифри?



Тема Re: Към no_bsнови [re: no_bs]  
АвторTOTO-2 (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 17:37



Аз ти вярвам. Но по интересна е ситуацията при показването на фиша. Викаш седнахте на раздумка с дружката, тя си извади фишчето от чантичката и ти се похвали: "виж ма на, колку правя" И ти: "Ийх, да ти са пухвала и аз...."





Тема Re: Към no_bsнови [re: TOTO-2]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 17:43



Их, че си тиква значи. Обясних подробно по какъв повод го видях - интересуваше ме какви приблизително биха били удръжките по заплата Х в България по простата причина, че на хоризонта витаеше една възможност мъжа ми да получи предложение за работа в Американския колеж. Не виждам нищо кой знае колко драматично в случая, но ти си дерзай, щом те влече.



Тема Re: Към no_bsнови [re: no_bs]  
АвторTOTO-2 (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 17:46



ма не ми се обяснявай






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.