Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема С оглед на станалото във Вирджиния Тек  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 21:24



Мисля, че gun control amendment is in order. Особено ако се окаже, че е стреляно с assault rifle. Засега нищо не е ясно, но при толкова убити и само един извършител, едва ли става дума за шотгън или пистолет. По случайност тая трагедия се случи във Вирджиния - гнездото на Ку Клукс Клан а/к/а NRA, които лобираха зверски да падне забраната на автоматично оръжие, която бе въведена по времето на Клинтън. И преди чугунените глави да са се развикат, че тва няма нищо общо с някъв луд дето е превъртял и изпозастрелял сума ти народ - ми има. Има защото е предпоставка и улеснение това да се случи. Вярно, че е само един от многото фактори дето водят до то тея масови стрелби, но може да бъде премахнат.

Редактирано от Kackeт на 16.04.07 21:45.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор malkia (stanev)
Публикувано16.04.07 21:57



Za avtomatichnite oruzhia razbiram, no wse pak edva li tova shte se promeni:

http://en.wikipedia.org/wiki/Second_Amendment_to_the_United_States_Constitution



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано16.04.07 21:59



Естествено, че има общо. Има достатъчно статистики и изследвания по въпроса. Ерикчо сега ще дойде да ни изпуца в клуба по повод изразяването на такива еретични мисли.





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: malkia]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 22:04



Ти пък как реши да се появиш след години ремисия...

Втората поправка се оправя с поправка номер 28. Няма да е за сефте.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано16.04.07 22:09



Сега остава и Джия да се появи отнякъде и направо ще повярвам в призраци.





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор bronzer addict (непознат )
Публикувано16.04.07 22:17







Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.04.07 22:26



Еби му меч !!!!

С какво е стрелял този бе?!?!
С ПК, ПКТ, ПКБ или ПКС ?
С обикновен автомат не може да се изтрепят толкова много хора, трябва да сменяш пълнители и тн.

Много трагичен случай....

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор | (непознат)
Публикувано16.04.07 22:29



Най-тъпото е, че основния смисъл за Втората Поправка (възможност на хората да се защитават от правителството) отдавна вече не важи. Освен ако не ни разрешат да притежаваме изстребители и танкове и не ги пуснат по $49.99 в Walmart.



Тема Re: Може би с тованови [re: Dilithium]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.04.07 22:30



Въпреки че употребата му от човек е Холивуудска измислица.



All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough

Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Dilithium]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 22:33



И според мен е било автоматично оръжие. А хил билитата и реднеците от НРА вдигнаха вой до небето, че били забранили М-16 и Калашников от продажба. Майната им селска недоклатена.

Аз съм за тотален бан.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: |]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано16.04.07 22:34



Ще ми направи ли услуга и да ми поясниш повече по думите си за Втората поправка?

Да си призная със срам, не знам много по въпроса



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема егаси ужаса!нови [re: Kackeт]  
Автор чepитa ()
Публикувано16.04.07 22:36



как не са упели да го хванат полицаите още сутринта при първото стреляне в общежитието, когато е бил убит смао един студент!? още по-странното е че не могат да кажат дали сам се е застрелял или полицията го е убила накрая!? и защо по дяволите му пазят името в тайна?





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: |]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 22:40



Конституцията и трябва фейс лифтинг от време на време. Петата поправка ли беше или шестата не позволява да ти се настанява гарнизонна войска във фермата... леко е избледняла тая опасност.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Roxana]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.04.07 22:45





All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough

Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор | (непознат)
Публикувано16.04.07 22:45



Ще трябва да измислим някакви други penis extensions за членовете на NRA. Може би F-750 или нов, двойно по-голям Hummer ще свършат работа...



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: |]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.04.07 22:47



HUMMER 4 ще е по-малък и от Хъмър 3.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор RlCHARDLONG (Space Cowboy)
Публикувано16.04.07 22:52



По MSNВC казаха че убиеца е млад азиатец, и водещата даваше примери с шуутъри в различни училища в Америка и Канада които са от чуждестранен произход... Интересна информация, поднесена няколко часа след най-масовото убийство на студенти в Америка, тип Фокс Нюз, после да не се чудиме ако рейтинга на Буш за войната в Ирак скочи нагоре!


Наздoровье!

Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: |]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 22:53



Whatever blows their hair back. Ако искат и Родео с комодски дракони да си организират.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: RlCHARDLONG]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 22:59



Абсолютно невероятно ми се струва да спекулират с произхода на убиеца освен ако не е арабин. Дори и фокс нюз. Само олигофрен като Ръш Лимбо би си го позволил, ама него вече никой не го взема на сериозно.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Dilithium]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано16.04.07 23:03



това иска големо четене.....потапям се в текста...щеше да е добре някой с юридическо образование да ми го дообясни, а сега ще разчитам на петнайстото си чувство.....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: RlCHARDLONG]  
Автор чepитa ()
Публикувано16.04.07 23:05



не намирам инфо за произхода на убиеца там, но намерих инфо за оръжията и за подбора на жертвите:

The man did not appear to be shooting at random, NBC News’ Pete Williams reported, quoting federal law enforcement officials. He appeared to have specifically targeted the two locations, a co-ed dormitory and a classroom housing engineering and business classes.

Law enforcement officials said the gunman carried two weapons, a 9-mm pistol and a 22-caliber handgun, Williams reported. They said gunman chained the doors of the classroom building so his potential victims could not escape and police could not enter.





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор RlCHARDLONG (Space Cowboy)
Публикувано16.04.07 23:05



Няма спекулации, просто го казаха 50 пъти - young asian male. Говореха за numerous school shootings където стрелците са от индийски, марокански, китайски, и т.н. произходи...


Наздoровье!

Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Kackeт]  
Автор Corleone ()
Публикувано16.04.07 23:11



Да бе, някакъв пъпчив тинейджър не си вземал теста и гърмял на поразия и сега дай да забраним всякакви оръжия. Престъпниците и откачалките винаги ще намерят средства да наранят и убият невинни хора. А къде оства въпроса за сигурността в училищата? Аз предпочитам сам да се грижа за собствената си безопасност, а не да чакам на държавата да ме пази от престъпници и психясали откачалки.

Жалко за убитите.



Тема Re: егаси ужаса!нови [re: чepитa]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 23:12



"During the two hours after the first shooting some students had ventured out again. University police were investigating the first shooting at the dormitory when they got word of gunfire at the classroom building."

Reuters



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор | (непознат)
Публикувано16.04.07 23:14



Напълно съм съгласен с теб. Откъде мога да си купя атомна бомба? Трябва ми за самозащита.



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 23:17



Начи студентите в общежитието трябваше да спят с пищаци под възглавниците, а тея в аудиторията с пушки по масите ли? За да разчитат на себе си? Ми дай ако искаш да махнеме полицията и да се върнеме в родовообщинния строй - ако ми направиш нещо събирам рода и приятели и те биеме с камъни. На реднеците дотам им се простира разбирането са социално общество...





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: чepитa]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.04.07 23:18



Aaa много гадно, да заключи вратите след себе си и да започне да стреля.

Значи като на лов ги е избил с малокалибрена пушка и с 9мм пистолет.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Kackeт]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано16.04.07 23:19



То и на арабелите се простира до там ако трябва да сме съвсем откровени.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Kackeт]  
Автор Corleone ()
Публикувано16.04.07 23:45



а, не се и съмнявам, че хора с твоя начин на мислене може и да въведат подобни мерки за сигурност в училищата.





Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: |]  
Автор Corleone ()
Публикувано16.04.07 23:51



ти първо прочети някоя книжка за това, как се борави с атомна бомба, пък после може да си я купиш от иран или сев. корея, например.

да не стане работата играчка-плачка.



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано16.04.07 23:52



Аз съм безкрайно толерантен и ако имах властта бих изселил крайните републиканци в Айдахо, където ще бъдат кастрирани от сертифициран фелдшер и оставени да разиграят "children of men" до пълния им екстиншън. Няма да съм некъв деспот да ги разстрелвам като кучета на паркинга пред уолмарт, макар че звучи блазнещо





Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор ease ()
Публикувано17.04.07 00:00



И ако имаш калашник у вас, защото е разрешено и докато се разходжат жена ти и детето ти някой луд ги изпозастреля с неговия си калашник, може ли да обясниш как си се предпазил?И кое в случая е предпазване-да има свободен достъп на такова оръжие за всички лумпени или да няма?



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: ease]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.04.07 00:05



Не ми рекламирай нямането на Калашник.

Точно така се научих да стрелям, без да знам дори какво държа в ръка, само зареждам и се целя.

Хабер си нямам от оръжие, само се установи, че имам око и ръка. Че ако ми сложат оръжие в ръцете, ще съм опсана, и то не на шега.

Нищо не разбирам от оръжие. Ако имаше официално инфо, ако хората знаеха повече, ако можех да се обучавам легално, а не на полето, аз щях да знам повече от това, че мога да уцеля с доста висока точност целта.


Сложиха в ръцете ми оръжие на шега, военни с висок чин, хора с опит, вероятно мислеха, че ще целна някоя гарга най-много....


Мисля, че липсата на инфо и незнанието са по-голяма беда от имането и осъзнатата опасност, за която си обучен да се пазиш.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано17.04.07 00:11



аве гащник, ако един ден откача и кротко се приближа зад тебе, и ти разпилея мозъка по асфалта с един откос, как ше са предпазиш с твоя калашник в гащите? ма да ва еба в малоумните дембели и ти, и ерик, и всички пищомани





Тема не ми трябва калашник,нови [re: Roxana]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано17.04.07 00:15



а една дървена сопа от шес' цола диаметър да фана, и да те насмагам като озверял психопат докато спреш да шаваш, деба откачената кучка ненормална





Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Corleone ()
Публикувано17.04.07 00:24



аз ако видя някой миризлив нигър да се мотае в квартала познай дали ще извикам полиция или ще му пръсна гадната тиква с моя райфъл.





Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано17.04.07 01:42



ти мое и да се репчиш много онлайн, но ше си траеш ако "видиш" нигъ в квартала щото 1)ако му се дървиш без повод може и да ти натика някоя томахвака в гъзЪ 2)ако му "пръснеш гадната тиква" ше лежиш в някоя миризлива дупка до живот, и без съмнение ше си много популярен сред черните друсляци в банята на панделата
така че и аз, и ти знаем че само плямпаш като таф гай





Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Roxana]  
Автор ease ()
Публикувано17.04.07 01:52



само на разбрах какво общо има това,че стреляш добре с това за което аз говоря

уменията ти няма да те спасят ако се яви някой изрод ,като този за който става дума в тезиз тема, докато си ядеш сладоледа с детето

ще те прати на оня свят със се големите умения в стрелбата



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Kackeт]  
Автор Baмпиp (кръвожаден)
Публикувано17.04.07 01:55



Остави, че е изтрепал сума ти народ, а колко още е ранил!



Тема И наркотиците са забранени....ама на??нови [re: Kackeт]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 02:18



Айде помислете логично. Ако между студентите имаше някой със ЗАКОННО пищофче и с малко смелост в 7:15 АМ. Докато полицията разследваше следствитео би приключило преди 9 часа и 32-33 убити и още толкова ранени биха били спасени.

Общество, в което само полицията има оръжие е полицейска държава.

Още Адолф Хитлер го установи това а сега и Каскета иска такова да трепе политическите си противници на паркинга на Уол-Март. Комунистите я поеха тази идея и избиха и ограбиха сума хора в БГ-то с техните ТТ и Макаров.

В Америка има 300 милиона частно оръжие с 65 милиона притежатели - и републиканци и демократи, включително и тези, които са против Втората Поправка (Сенатора Уеб (де4мократ) от Виржиния например). Забраната на оръжия в Англия, Австралия и т.н. доведе до неимоверен брой на престъпления.

Негро, ако счупиш на някой главата с твоя въобржаем калашников, бъди сигурен, че някой друг ще ти види сметката. И това бих могъл да съм аз с моето ЗАКОННО пищофче.

Ако имате малко мозък (не промит разбира се) и логика в главата не бихте вряскали лозунгите на Геордж Сорос.



Тема Re: И наркотиците са забранени....ама на??нови [re: Eric]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано17.04.07 02:30



"Забраната на оръжия в Англия, Австралия и т.н. доведе до неимоверен брой на престъпления. "

тоя "факт" от базата-данни в гъза си ли го изкара. къде е тая официална статистика за броя на тежките престъпления, сравняваща сащ и другите дето ги изброяваш. стига си плямпал глупости. кога за последно си чул репортаж за психопат в англия, трепещ ей така за шоу и тонус. тука не ти беше колумбайн, и ся вирджиния, някъв маЙняк-снайперист във вашингтон, след тва някви стрелци по коли на магистралата в охайо, ебати през месец-два. що плямпаш наизуст и то само глупости ве да та еба в тиквеника?





Тема Re: И наркотиците са забранени....ама на??нови [re: Eric]  
Автор artur* ()
Публикувано17.04.07 02:56



Айде помислете логично. Ако между студентите имаше някой със ЗАКОННО пищофче и с малко смелост в 7:15 АМ. Докато полицията разследваше следствитео би приключило преди 9 часа и 32-33 убити и още толкова ранени биха били спасени.

Ерик,не би могъл да има някой със ЗАКОННО пищофче,защото дори и да притежаваш ЗАКОННО ПИщОВчЕ мястото му е в домът ти или в колата освен ако притежаваш concealed weapon permit .Но дори и да имаш такъв не можеш да се развяваш с него където ти падне включително и публични места като университетите.



*
What I tell you three times is true.


Тема Re: И наркотиците са забранени....ама на??нови [re: Eric]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 03:18



> Ако между студентите имаше някой със ЗАКОННО пищофче и с малко
> смелост ...

Самият факт, че е нямало такъв студент, въпреки наличието на Втора Поправка, показва, че можеш да си я завреш отзад, защото от нея няма полза :)

> Общество, в което само полицията има оръжие е полицейска
> държава.

Тая велика мисъл по Фокс Нюз ли я казаха? :)

> Забраната на оръжия в Англия, Австралия и т.н. доведе до
> неимоверен брой на престъпления.

Някакви факти да представиш? Ако може, да не са към сайта на NRA или Fox News. :)

> Ако имате малко мозък (не промит разбира се) и логика в главата
> не бихте вряскали лозунгите на Геордж Сорос.

NRA идиот, приказващ за оръжия има толкова непромит мозък колкото ease говореща за 9/11 :)



Тема Re: И наркотиците са забранени....ама на??нови [re: Eric]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано17.04.07 03:20



ако всеки носеше пищовче, то тогава след всяка втора бира в таз държава щеше да има жертви, заради такива като тебе, дето поддържат антични закони



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Авторu-bre (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 03:36



Какво друго мога да кажа, освен това че Америка си остава една преебана държава в която под мазната и парфюмирана повърхност цари неимоверно напрежение напрежение.

Не ме изненадва особено случката, и даже мисля че е малко цинично да се вайкаме толкоз след като по света умират и по-невинни хора в по-големи бройки и нас ни бОли хуя.

Впрочем невинни са децата, останалото кучета го яли.

Мерките и правилата , с които храним боклуците и заблуждаваме нашата съвест водят и до тук.

Сега е време да тъсим "виновните"


Е чакайте де, ако не се беше застрелял гънмена (с който ни напомни какви сме боклуци) щяхме да го затворим и да не търсим много много "виновни"



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: u-bre]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 03:42



"Какво друго мога да кажа, освен това че Америка си остава една преебана държава в която под мазната и парфюмирана повърхност цари неимоверно напрежение напрежение."

Хайде сега, вицове. Неимоверно напрежение, my ass.





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: u-bre]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 03:47



Виновните са ясни отсега -- компютърните игри с насилие. Сигурен съм, че още утре фундитата ще заочнат да протестират срещу тях. :)



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: l]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 03:48



Виновни са рафинираните въглехидрати. Просто не виждам място за две мнения по въпроса.





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: no_bs]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 04:05



Хех, техните производители ли имат най-слабо лоби в Конгреса? :)



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: l]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 04:12



Не знам, просто ми се стори като доста авангардна хипотеза.





Тема Re: Може би с тованови [re: Dilithium]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.04.07 04:22



то не беше човек, беше терминатор



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: no_bs]  
Автор ease ()
Публикувано17.04.07 04:43



вие се бъзикате, обаче това което казвате е светата истина-рафинираните въглехидрати съчетани с комп иги правят децата луди



Тема гусин прасе,...нови [re: Tepминaтop]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано17.04.07 05:02



а защо е нямало студенти с пищаци?
Ми щото нормалните хора не се занимават с това - само олигофрените, лудите и комплексарите носят... а точно те са рискови психопати



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Tepминaтop]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.04.07 05:21



Aбе не разбра ли, че сложил вериги на вратите да не могат да се отворят и ги обстрелвал като пилци в кокошарник.
Дейба и сайкото, разбра ли се какъв е? С пушка и пистолет трябва бая стреляна да направи, но не му пречи да влезе в някоя аудитория и ако има много хора, където и да насочи все ще е на месо.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: И наркотиците са забранени...нови [re: Eric]  
Автор Corleone ()
Публикувано17.04.07 06:06



Тези, които вряскат, са като папагалчета - чуят нещо и после го повтарят, без да го разбират. Като забраним оръжията и престъпленията щели да намалеят. Ще намалеят друг път. Дебелака Майкъл Мор ги разправяше едни такива. Guns don't kill people, gun control kills people, ако трябва да перифразирам един известен лаф.



А полицията и по-точно ръководството на университета са действали ужасно бавно и непрофесионално. При условие, че има убийство на територията на университета, не са взели никакви мерки и са продължили да преподават. Това е довело до второто, по-масово убийство. Ама дървени либерални тикви, какво да правиш.

Как беше в Ст. Луис?



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Corleone ()
Публикувано17.04.07 06:11



Първо да ти разкажа един виц:

Едно негърче си боядисвало оградата, капнало си една капка на ръката, харесало му и се боядисало цялото бяло. Минала майка му, набила го без
да му казва защо. Минал баща му и той го набил без да му казва защо. Тогава негърчето си казало: "Ей, вече от петнайсет минути съм бял човек и почвам да мразя негрите."



Ся прочети пак какво съм ти написал по-горе и помисли защо точно негри искам да трепя. Дано се сетиш.



Редактирано от Corleone на 17.04.07 06:12.



Тема Re: И наркотиците са забранени...нови [re: Corleone]  
Автор | (непознат)
Публикувано17.04.07 06:31



Ами полицията и ръководството на университета явно са решили, че няма смисъл да се морят -- все някой студент ще използва правото от Втората Поправка и ще се справи сам с убиеца. Е, нямало е такъв, ама на теб какво ти пука -- явно всички са били дървени либерални тикви. Да мрат тогава! :Р



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано17.04.07 06:44



коле, много знаеш, ама ако ти се изпречи некой смахнат, и най-вероятно ще се насереш от страх.





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Tepминaтop]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано17.04.07 07:22



и 50-тина ранени.... тоз е бил като рамбо





Тема Re: И наркотиците са забранени...нови [re: Corleone]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано17.04.07 07:24



либералните тикви виновни, че оръжия се продават на всяка крачка... коле бре, чуй се ... вие, републиканските тикви, сте поддръжници на оръжията...



Тема Ей шашкъннови [re: Tepминaтop]  
АвторБeн Гypиoн (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 08:54



Ко си зел да ми фалиш Калашника? Да не би калашници да праиш и Иванушка да ти плаща?


Я веднага почвай да фалиш узитата, че да не си от утре безработен и да си тръгнеш дома чрезвичайно с няколко месеца в аванс




Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: ease]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 11:17



В отговор на:

само на разбрах какво общо има това,че стреляш добре с това за което аз говоря

уменията ти няма да те спасят ако се яви някой изрод ,като този за който става дума в тезиз тема, докато си ядеш сладоледа с детето

ще те прати на оня свят със се големите умения в стрелбата






ease, имах предвид, че този тип откаченяци са хора, които не съзнават опасността и нямат професионално обучение.

Говорила съм с военни и те казват, че оръжие не трябва да се дава в ръцете на човек без специално обучение, и че част от обучението е да разбира какво може да причини, и да може да контролира оръжието, тоест не да го размахва и да убива безцелно.....носенето на оръжие и използването му трябва да се ограничи само между хора с опит и разбиране.

Идеалният вариант е да си има професионална армия и полиция, а на гражданите да не им се налага.


Това, което твърдя по-горе е, че точно необучен човек може да направи адски много поразии. И че при обучението се отделят и изхвърлят негодните да носят оръжие и да го контролират.

Когато не накараха да стрелям, осъзнах, че да можеш да уцелиш нещо (механичното умение да стреляш) не е достатъчно, и че без останалото (обучението какво да правиш с това умение) ще съм много опасна за околните, ако държа оръжие.


Точно така се отварят пътища разни маниаци да се докопат до оръжие и да го използват като убийци. Съмнявам се, че професионален военен със съответното обучение ще откачи по тоя начин. Много преди да е станал професионален военен, ще е минал съответния подбор и подготовка.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Dilithium]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 11:20



Благодаря за справката, още я дъвча.

Доста страници история и юридическа терминология. Е, ще се упражня в търпение и дъвчене, защото ми стана любопитно.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: no_bs]  
Авторvapros (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 12:18



Abe ima li balgari, koito u4at tam?! Njkoi znae li nesto?



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: ease]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 15:39



Ами аз това за въглехидратите го казах не съвсем на шега. Употребата им определено води до mood swings и въобще мисля, че се отразяват много зле на хората. Направо не знам как все още има хора, които избират low fat продукти, щото са нискокалорични, а въобще не поглеждат колко царевичен сироп има в тях.





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Tepминaтop]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.04.07 15:45



Батка, това така, естествено че ще пропусне много от изстрелите, но си представи че е заключил вратата (както е и направил) и че аудиторията е пълна. Къде ще му избягат?
Само стреля в тълпата и жертви все ще има, може да не е при всеки изстрел, но с голяма вероятност.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Dilithium]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 15:59



Не мисля, че непременно ще убива при хаотична стрелба.

При хаотична стрелба ще имам много ранени, някои от тях тежко ранени, но ще има и оцелели.

За да убиеш почти всички, значи е имало време и начин да се прицели добре, така че да убие.


Какви неща чух от един познат полковник съвсем скоро....разказа ми какво точно се случва на бг армията в момента, и аз щях да припадна.....не знам колко е коректно да описвам тук нещата с моя интерпретация, както съм ги разбрала от обясненията му. Думите му бяха в смисъл, че бг армията е била умишлено съсипана и разбита, и даже ми описа етапите и начините....



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Dilithium]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 16:11



Добре, ще се изразя образно.

Гонил ли си с вилица маслини в чиния?

Маслините се търкалят, а ти се целиш с вилицата, и далеч не винаги уцелваш маслина. Повече от две маслини (трудна работа...) няма как да сложиш на вилицата....

Та колко време ще ти отнеме да нацелиш бройката маслини в чинията, дори ако чинията е пълна?



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Roxana]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 16:15



Хахаха, голям образ си! Това с маслините беше супер. Приложна физика в действие!





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: no_bs]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 16:30



Ако искаш, добави и малко зехтин и краставички (тоест мебели и стени) и ще получиш още по-реалистичен модел....





Тема Reнови [re: Roxana]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.04.07 16:58



Роксана,

Примерът ти с маслините е не само неудачен, но и глупав.

Какво общо има гоненето на маслини в чиния със стрелянето по хора?
Точно нищо. От гъза ли си извади тази аналогия не разбрах?

Била ли си някога студентка? Влизала ли си на лекции когато залата е пълна?

А кажи сега, ако сложа верига на вратата и я заключа и имам флоберка и 9мм пистолет и реша да стрелям, какво би ме спряло да не улучвам на месо, дори и да съм лош стрелец?!?!
Достатчно ми е да насочвам оръжията в тълпата, то и затова има доста ранени, защото е стрелял в тълпата и където уцели. По-лесен пример ако не си била студентка, е да си влизала в кино пълно с хора, какво би ти попречило да имаш точни попадения ако простро стрелящ в публиката?

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: Reнови [re: Dilithium]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 17:09



Ох, бе човек!

Компютърджия си и човек технически. Имало е сграда, препятствия, тичащи хора, звуци, човеко е носил оръжие, не е станало за секунди, имало е емоции, повечето много крайни и на моменти хистерични, и дори ако ги е залостил, то зависи как са били застанали..ти явно никога не си се целил в цел от известно разстояние, минал ли си казарма?

Като насочиш оръжие, трябва да се прицелиш (обяснявам като за малко дете).

Всяко оръжие има някакъв толеранс на точност, тоест дори да се прицелиш идеално според целта, куршума си има собствена траектория, която зависи от препятствия и разстояние, и ако щеш, и дали има вятър....


Улучва се различно от близко и от далечно разстояние, и както вече казах, не отбирам от оръжие, но зависи какво оръжие е носел, и даже ако щеш, колко често е сменял пълнителя.


Баси, как ме караш да се обяснявам....


Трябвало му е време и начин да улучи повечето (разбрах, че е имало един-двама оцелели).


Не може да направиш откос и да убиеш на секундата всички, даже да са наредени в редичка културно и да чакат кротко да ги убиеш, а те са бягали, крещяли са, имало е суматоха....


Казвам, че за да ги избие по тоя начин, е не просто шанс. Този човек е имал обучение и е знаел какво прави дори когато е бил откачил.


Ако аз дори случайно застрелям някой, ще спра от ужас ....но той не само не е спрял, а е имал план в главата си, систематичен план, за да успее да избие толкова хора. И това е продължило с часове.


Тоест човека не е случаен....но ще изчакаме да чуем какво ще кажат разследващите.



Тема Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Kackeт]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано17.04.07 17:10



Пратих го на тримата представители за моя адрес и следобед ако имам време да го препрявя малко ще го пратя и на сенаторите

Dear Mr. Turner,
Mere words cannot express the sorrow and anguish I felt in the wake of yesterday’s massacre at Virginia Tech. Sorrow for the victims and their families and anguish that in the twenty first century an obsolete constitution amendment and K Street lobbyist keep firearms available on the streets for whoever pleases one. I immigrated in the US years ago and a core reason behind this difficult decision was that I wanted to have a saying about the place where I live. In that vein, I felt it is my civic duty to write and urge you to do whatever is in your legislative powers to limit the access to firearms by the general population. I consider myself to be a swing voter, dead in the center of the political spectrum but I’m committed to raise the gun control to the top of my concerns and I’m bond to pay close attention and ask questions about candidate’s position on the subject in future elections.

Sincerely,
каскет



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Kackeт]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано17.04.07 17:22



Бравоска! Проявил си гражданско съзнание. Ще взема да последвам примера ти. Може ли да ползвам пИсмото за мостра?



Тема Re: Reнови [re: Roxana]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.04.07 17:23



Рокси,

Предполагам съм стрелял повече от теб, бил съм в казарма и съм имал АК-47 7.62мм като бях в Русе, а като бях в Елхово имах Ак-47 5.45.мм и карабина Драгунов 7.62.
Плюс това съм хвърлял и бойни гранати и съм се возил на бойни машини които ти едва ли си и виждала.

Принципно съм съгласен, че като стреляш ще има и много пропуски, ако проследиш първото ми мениние, ще видиш учудването ми, че има толкова много жертви причинени от един човек и то с такива оръжия, НО трябва да се отчете факта, че може би са били доста хора в една зала и шансът му се увеличава многократно. Това не може ли да го разбереш?

Пак да ти дам примера с киното. Представи си стреляш в тълпата, ще уцелиш ли или не?

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: no_bs]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано17.04.07 17:25



Ми да, а най-добре ще е и Кольо и Ерик ако го пратят на техните хора ако не им се мисли кво да пишат от скрач.



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Kackeт]  
Автор ease ()
Публикувано17.04.07 17:37



Браво! Издигна ми се в очите!/още повече/

Много добре си го написал!



Тема аман от такива дето искат държавата да ги пази отнови [re: Kackeт]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.04.07 17:38



тях самите

то не са ограничения на алкохол и цигари, не са забрани за наркотици, не са предпазни колани, не е контрол върху оръжията, не са забрани на абортите, не са простотии.

абе, вие не го ли разбрахте, че държавата няма място в тея работи, те са си личен избор.
и демократите и републиканците сете един дол дренки

.



Тема Re: Reнови [re: Dilithium]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 17:39



Далеч не всеки изстрел ще убие човек, в това съм съгласна с терми, ако помня добре кой беше казал такова нещо по-горе.



Раните от огнестрелно оръжие не са винаги смъртоносни. Трябва да улучиш непременно жизненоважен орган. За да има категорично смърт, а не тежко или леко нараняване.


Казвам, че това не може да бъде извършено от неподготвен човек. Този човек е знаел какво върши, и го е извършил систематично и преценено.

Подбрал си е оръжие, подготвил се е и тогава го е направил.


Никой нормален човек не държи склад с оръжие у дома си просто ей така. Нито откача просто ей така, нито взима оръжие и тръгва просто ей така да убива и то всеки по пътя си.


Говоря ти в опит да ти обясня, че логиката е, че това е умишлено деяние.


Не мога да правя детайлни догадки, защото пресата е дала не чак толкова много инфо, но за тая работа си има власти и те си знаят работата.


Аз съм лаик, и пак ми е ясно, че това не може да бъде извършено от профан.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пази отнови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор ease ()
Публикувано17.04.07 17:46



въпросът е,че ти е нарушен на теб личният избор да си жив, докато всеки малоумник може да си куши пушка и д ате гръмне

не обединявай под един знаменател аботите и оръжията-абсурдно е



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Kackeт]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.04.07 17:54



Student Group Wants Campus Gun Ban Lifted
By Christine Hall
CNSNews.com Staff Writer
September 17, 2002

(CNSNews.com) - After two armed southwest Virginia law students stopped a campus shooting rampage in January, a Second Amendment group at a northern Virginia law school decided it was time to change their own school's ban on guns.

"We are trying to build a detailed and persuasive brief that would include statistics on increases in safety, decreases in violent crime when you do have concealed carry permit holders in a jurisdiction," said Orest J. Jowyk, president of the Second Amendment group at George Mason University School of Law.


Целият текст.



All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough

Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Dilithium]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано17.04.07 18:12



Хахаха, Джордж Мейсън, саутуест вирджиния, нортуест вирджиния в тея аграрни университети и робството ще върнат ако остане на тях да решават. те затва юристите от там почват работа в некоя селска кантора и са там доживот. най-великото което може да им се случи е да станат електед джъдж за два три търма или най-много апойнтед джъдж ако некой олигофрен като Буш се излъже да ги назначи. Струва ми се, че има неква зависимост при юристите и с времето и опита ги стават по-либерални. Големи консерви веднъж като стъпят в суприм корт и стават по-либерални, сигурно веднъж имунизирани от политически натиск почват да съдят по убеждение. та и тея рибоци ще им дойде акъла в главата и ще се червят на младежката си глупост след години.





Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Kackeт]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.04.07 18:26



Стрелецът се оказа чинк от Южна Корея, Cho Seung Hui.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ease]  
Авторu-bre (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 18:38



Теб какво те кара да си мислиш че да си жив е личен изобр?????
Що за тъпотия наистина е този мит......



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор | (непознат)
Публикувано17.04.07 18:43



Не мисля, че е личен избор да притежаваш нещо, което се използва най-вече срещу други. Нямам никакви проблеми с легализацията на наркотиците и абортите.

> абе, вие не го ли разбрахте, че държавата няма място в тея работи, те са си
> личен избор.

Я ни просветли в какви работи има място държавата тогава :)



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Авторu-bre (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 18:49



Е че нали за това си плащаме, някой друг да решава нашите проблеми........





Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: |]  
Авторu-bre (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 18:55



Да пази по-богатите от по-бедните и да поддържа този модел, като запазва донякъде вегетацията на бедните и деградирали задници.





Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: u-bre]  
Автор ease ()
Публикувано17.04.07 19:10



хехе, много философско го подкара



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: |]  
Автор bronzer addict (непознат )
Публикувано17.04.07 19:36



Я ни просветли в какви работи има място държавата тогава

I know, I know: to run the railroad system!! oh, wait...no.

This is the the 21st century....






Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: |]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано17.04.07 19:52



Right on! Ма тооооочно тва мислех да му/и отговоря ма реших да не се абим





Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пази отнови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано17.04.07 21:02



да те иба в шантавия анархист





Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано17.04.07 21:08



кво общо имат негрите в случая не е ясно, целта на диалога е да ми се дърлиш из форума. ти стрелял ли си по хора? аре да не са хора - негри да са, щото тях в друга категория ги слагаш. по негри стрелял ли си? сигурно не, щото си някво форумно плямпало дето се праи на таф гай. тва е ясно - не си.
а иска ли ти се да стреляш по негри? ако имаше възможност да останеш безнаказан - ей така, ще ли ти се да фанеш един автомат и да отстреляш няколко негъра на улицата. така както си вървят, да им пръснеш мозъка - иска ли ти се ве?
кво точно са опитваш да ми кажеш ве ненормалник?





Тема Зуко по темата от меннови [re: Kackeт]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано17.04.07 22:13



са видях и тва на сайта на СиЕнЕн

Court records obtained by the AP show Cho got a speeding ticket from Virginia Tech police on April 7. He was cited for going 44 mph in a 25 mph zone, the AP reported, with a court date set for May 23.

И си викам - дееба и охлювите трътлести мазни миризливи, кемпъс полис стават само да стоят на гюме и да дебнат дали не си с 5 мили над разрешените 15. Вчера като ги гледах - некви дебелаци едвам си местат бутовете, а си мислят че тичат, а неква друсла излезе от колата и като се затича си замяташе краката настрани като патрава. Ако се бяха намесили решително, жертвите щяха да са по-малко мисля, ама са сисита дето освен глоби да пишат за друго не стават.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Авторlna (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 22:44



Mrazia julti maimuni... Zashto tolkova gi tolerirat? Niakakva moda li e ne znam, no v posledno vreme postoianno vijdam beli americanci i anglichani s "hlebarka". Che daje i deca mutanti si otglejdat.



Тема Re: Зуко по темата от меннови [re: Kackeт]  
Автор bronzer addict (непознат )
Публикувано17.04.07 22:55



u know what, I was watching 'em too last night. The campus police and particularly the Chief of the Campus Police (a middle-aged man, yep probably a bit overweight )....and all I could think about was how is this man gonna live the rest of his life...how is he gonna sleep at night ....is he gonna go mental in another month or two...or maybe three? is he gonna have nighmares every single night, thinking "WHAT IF?"

cuz we're only human.


however, some of us are more human than others and that's what makes me different from you.


other than that, I find pointing fingers quite entertaining sometimes, too.



Тема Re: Зуко по темата от меннови [re: Kackeт]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано17.04.07 23:02



И аз я видях тази патица.

И тук полицаите са така, шубе ги е да ходят из черните и латино кварталите, я влезят я накой от тях фолне ин дъ лайн оф дюти.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: Зуко по темата от меннови [re: bronzer addict]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано17.04.07 23:10



Виж са, ти си график дизайнер уонаби. На никой не му дреме дали дизайните ти са ти лайняни и дали си далтонист. Като си полицаи обаче, се допуска, че може човешки животи да зависят от теб и трябва да си във форма, като си хирург или пилот е същото и затва не трябва да поркаш преди работа. ONLY a human, е оправдание за влечуги като теб дето се носят по течението и винаги намират оправдание за пред собствената си съвест. Сега си еби майката и повече не ме занимавай със скодоумието си.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Авторинфo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 00:45







Тема Re: С оглед на станалотонови [re: инфo]  
Автор Baмпиp (кръвожаден)
Публикувано18.04.07 02:23



Нали не допускаш, че сме забравили английския?



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пази отнови [re: noTeHHEgaP]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.04.07 04:27



по-скоро либертарианец

и от тая гледна точка по-добре демократите дето искат да се набутат в офиса ми, отколкото републиканците дето искат да ми се заврат под леглото.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 04:39



Всички са от един дол дренки, само че демократите искат повече пари и неработещите са с тях.





Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: Eric]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.04.07 04:51



за това, че сички са еднакви си прав.

ама републиканците искат да ми кажат как да живея и в какво да вярвам.

не мерси, предпочитам да си плащам.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
АвторEicr (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 04:55



Въпроса на избор. За сега само педерасите протестират и искат признание. Мен лично това не ме засяга.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: Eicr]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.04.07 05:01



може да съм педерас, или негър, или безработен

.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 05:05



Абе карай. It is a free county. That is why we are here. Isn't it???





Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: Eric]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано18.04.07 05:22



Ерик, горе толкоз си се бил развълнувал, че си написал Еикр... споко бре... да не си взел и пушката до компютъра от нерви?





Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: Eric]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.04.07 05:33



всъщност аз винаги съм се чуствал свободен, но съм си плащал за това.
и при комунистите, и при републиканците.

за това не мога да разбера възторга ти от неокомунистите.

щото проблема с комунистите не е че ебават бизнеса, проблема е че искат да мисля като тях

.

или както е казал товарищ ленин и е повторил comrade bush:
--- който не е с нас е против нас ---



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: Шишapkи]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.04.07 05:36



сигурно се радва на новия единомишленик

.

всъщност по много въпроси съм на неговото мнение, само дето овчия възторг на комунистите ме дразни.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 06:05



Не е съвсем така. При комунизма не можеш да си платежоспособен без да си част от тях. Следователно, ако си се чувствал добре там, евала ако не си бил част от тях. При мен беше обратното. Пълна физическа и психическа мизерия.

При капитализма това условие пропада. И ти аз се възползваме от това. И понеже моята base line was very low - това е причината да съм безкрайно благодарен на системата и страната, която ми даде възможност да проява себе си.

God bless America. I am for a limited government.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Авторбeceн (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 06:27



въобще не ми пука какво става по света и кой е добре, кой зле и кой в гроба.

5 пари не давам за насраните им партии и за въшливите им долари и тъпите им играчки, мобифони, интернети, телевизори, автомобили. Каскете ще ти счупя главата за дето ми политиканстваш а имаш малка пишка.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор | (непознат)
Публикувано18.04.07 06:32



> по-скоро либертарианец

Хех, и каква е разликата между анархист и либертарианец? :)

П.П. Не виждам отговор на въпроса ми за функциите, които трябва да предлага държавата според теб.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: Eric]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано18.04.07 06:36



Ехх Ерик къде го видя този лимитед гавърмънт в щатите ли?



All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough

Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: Eric]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.04.07 06:39



I am for a limited government.
Me too.

п.п.
имаше начини, както и преди съм го казвал, мене тук ме поканиха.
същите причини позволяваха и там да си добре без да си цапаш ръцете.

естествено не си upper class, но го докарваш до upper middle.



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Tepминaтop]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано18.04.07 06:45



Абе термос имало някакъв румънски еверей даскал, започнаха вече да ни надуват главите за неговия героизъм, евала на човека, ама много го изтъкват това юдейство, да видим сега дали чинка ще се окаже от Северна Корея, мюсюлман-комунист.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Corleone ()
Публикувано18.04.07 19:35



не се притеснявай за мен - аз имам райфъл. а ти имаш само един гол задник.



ти в казарма ходил ли си? изобщо някога стрелял ли си с оръжие?
иначе много си страшен, ама ставаш само да плашиш кокошките на баба си.

айде у лево...



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Kackeт]  
Автор Corleone ()
Публикувано18.04.07 19:41



Guns don't kill people, people do.

Вече го казах, но пак повтарям: не можеш да спреш психясали ненормалници да безчинстват. Ако имаш оръжие, може само да предотвартиш повече убийства.

Жив и здрав.



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Corleone]  
Автор | (непознат)
Публикувано18.04.07 19:48



> Guns don't kill people, people do.

Добре де, защо не мога тогава да си купя (или направя) атомна бомба? Обещавам, че няма да я използвам.



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано18.04.07 19:55



не съм бил в шибаната казарма и няма и да ходя. и аз не съм тоя дето плаши кокошките щото не съм заплашвал никого ве, хайдук. да не съм аз тоя кукуригу дето разправя че имал райфъл и щял да отсреля негри. ти си ТОЯ дето плямпа като таф гай щото имал райфъл. тая цев на райфъла удължител на к*ра ли ти е, че си толкоз хардкор?
пис офф



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: |]  
Автор Corleone ()
Публикувано18.04.07 19:59



Щото някой ненормалник ще я открадне от теб и ТОЙ ще я използва. А ти като нямаш оръжие, няма да можеш да предотвратиш кражбата.

Други въпроси?



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Corleone]  
Автор | (непознат)
Публикувано18.04.07 20:23



> Щото някой ненормалник ще я открадне от теб и ТОЙ ще я използва.

А някой ненормалник не може ли да открадне твоята пушка и да я използва? Не се притеснявай, аз ще си наема охрана ако трябва. Може ли сега да си направя една?

> Guns don't kill people, people do.

Nukes don't kill, people do. Защо не дадете на Иран да си направи няколко nukes? :)

Редактирано от | на 18.04.07 20:24.



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор | (новак)
Публикувано18.04.07 20:25



Аз съм ходил в казарма. Е и?

> аз имам райфъл.

Защо не опиташ да си удължиш "пищова" с който те е надарила природата по друг начин? Медицината напредна доста напоследък...



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: |]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано18.04.07 20:27



Баси, интересно как без изключение всички доводи, изтъквани в тази тема от "оръжейниците" са направо безобразно lame. Направо поставиха рекорд.





Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: |]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано18.04.07 20:30



Ако ми прати имейла си, мога да route-вам всичките Виагра, Лавитра и прочие manhood augmentations дето джънк филтъра фаща директно към него.



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: no_bs]  
Автор | (новак)
Публикувано18.04.07 20:34



Ами каквито водачите им, такива и последователите :) И в двата края на спектъра има сериозно промиване на мозъци :)



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: |]  
Автор Corleone ()
Публикувано18.04.07 21:42



> Аз съм ходил в казарма. Е и?

ти пък къде се буташ...

айде и ти бегай у лево.

и защо да си удължавам "пищова"?!? досега оплаквания не съм имал... като почне да не ми става като на тебе, тогава ще мисля за виагра



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: |]  
Автор Corleone ()
Публикувано18.04.07 21:45



добре бе, малоумник. като влезе някой боклук у вас да краде, ти го гръмни с атомната бомба.





Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Corleone]  
Автор | (новак)
Публикувано18.04.07 21:49



Ти сигурен ли си, че можеш да четеш текст на български? Никъде не съм казал, че ще гърмя крадец с атомна бомба. Ще си я пазя (в духа на Втората Поправка) в случай, че американското правителство стане подтисническо.

Гледам нищо не казваш атомната бомба на иранците... Що си против това да имат такава?



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор | (новак)
Публикувано18.04.07 21:50



> и защо да си удължавам "пищова"?!?

Ми не знам, очевидно имаш нужда щом си си купил пушка :)



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Corleone]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано18.04.07 21:53



гърменето по хора не е за комплексари с райфъл като тебе. да притежаваш оръжие което отнема живот означава да носиш отговорност за това как ше го използваш, а ти с твоите приказки че ти се щяло да отсреляш негрите в квартала се демонстрираш като един сдухльо, който НЕ ТРЯБВА да притежава привилегията да носи оръжие.





Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Kackeт (ама Keнзо)
Публикувано18.04.07 22:00



Ма моля ти се. Ние пацифистите трябва да се организираме и да ги изтребим до крак тея войнствени копилета





Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Corleone ()
Публикувано18.04.07 22:25



В отговор на:


гърменето по хора не е за комплексари с райфъл като тебе. да притежаваш оръжие което отнема живот означава да носиш отговорност за това как ше го използваш, а ти с твоите приказки че ти се щяло да отсреляш негрите в квартала се демонстрираш като един сдухльо, който НЕ ТРЯБВА да притежава привилегията да носи оръжие




тебе май те хвана шубето



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: |]  
Автор Corleone ()
Публикувано18.04.07 22:27



> Ми не знам, очевидно имаш нужда щом си си купил пушка

???

защо не отидеш да се прегледаш?



Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор Шишapkи (sundevil :D)
Публикувано18.04.07 22:33



Коле, стана съвсем за смях.. Очевидно е, че редовно ще се напикаваш от страх, ако някой ден останеш без райфъла си!





Тема Re: С оглед на станалото...нови [re: Corleone]  
Автор | (новак)
Публикувано18.04.07 22:35



> защо не отидеш да се прегледаш?

Щото този, който е за преглед си ти :)

П.П. Какво става сега, мога ли да си направя nuke или не? :)



Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Kackeт]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 22:47



Не се карайте, молим ви се....





Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 22:58



Е тфа е истинския gun control....








Тема предупреждавай денови [re: Roxana]  
Авторlb (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 23:07



повечето от нас са все още на работа



Тема Re: предупреждавай денови [re: lb]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 23:10



Континента е върху доста времеви пояси, кажете от-до поне





Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: Corleone]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано19.04.07 00:02



от кво ме хвана шубе ве чичо, от харамийския ти мустак или кремъклийката ти?
ти си много мъжествен явно, затва имаш нужда от екстра атрибути като райфъл, да ти вдъхват малко увереност





Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: |]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.04.07 03:20



а слушкаш ли за да получиш отговор

?

айде от мен да мине

освен да осигури ефективна съдебна система и спазване на законите, друга функция не се сещам.
е в съвременния свят да осигури и някаква отбрана, ама нема никъф смисъл да се дуят мускули и да се праиш на най-якия батко.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор | (новак)
Публикувано19.04.07 03:24



> освен да осигури ефективна съдебна система и спазване на законите, друга
> функция не се сещам.

Кои закони? :) Щото тя държавата осигурява спазване на законите и като вкарва тийнеджъри в затвора за две цигари марихуана.



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: |]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.04.07 03:44



значи ти не питаш какви са функциите на държавата, а какви да са законите, така ли?



Тема Re: аман от такива дето искат държавата да ги пазинови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Автор | (новак)
Публикувано19.04.07 04:02



Ами аз не виждам особена разлика във функциите на държавата в момента, и това, което искаш ти. Твоето определение за функциите на държавата е толкова размито, че може да покрие функциите на почти всяка държава, включително и диктатурите :)



Тема ето какво казва Конституциятанови [re: |]  
Авторlb (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 04:41



Preamble

We the People of the United States, in Order to form a more perfect Union, establish Justice, insure domestic Tranquility, provide for the common defense, promote the general Welfare, and secure the Blessings of Liberty to ourselves and our Posterity, do ordain and establish this Constitution for the United States of America.





Тема айде ако моженови [re: Roxana]  
Автор ease ()
Публикувано19.04.07 05:47



да си гледаш порното без да въвличаш другите учатсници, щото ако отворвя това от работа може да ми се яви проблем

или поне, от учтивост предупреждавай в заглавието на темата си какво си пуснала



Тема Re: айде ако моженови [re: ease]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 11:53



Добре де, приех забележката и си взех бележка, стига си мърморила ....





Просто не се сетих веднага. На вас ви е актуално и се сещате, а аз винаги трябва да си напомням за часовата разлика и за подобни изисквания.

Щ евнимавам друг път или ще давам скрит линк, който иска, да си го отвори, който не иска, да не гледа. Взех си бележка, само не ми мърморете повече.....



Тема Re: С оглед на станалото във Вирджиния Текнови [re: Kackeт]  
Автор чepитa ()
Публикувано19.04.07 15:27







Тема Re: айде ако моженови [re: Roxana]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано19.04.07 15:55



Часовата разлика няма никакво значение, човек може да отвори форума по всяко време, не е задължително да е минути, след като си го пуснала. Напълнила си всички теми с глупостите си, даже и на Шедоу си пускала гювеч.





Тема Re: Ей тва пратих на моите representativesнови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Corleone ()
Публикувано19.04.07 19:39



пак не си разбрал ве негро.

с моя райфъл стрелям по сърни, елени, зайци, празни бирени кутийки, негри... квото падне...



Тема Re: айде ако моженови [re: no_bs]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 20:25



Че аз го харесвам шедоу...къф ти е проблема, бе моме?




АМА НЕ ГО ОТВАРЯЙТЕ ОТ РАБОТА....


Два пъти свърших от снощи ...отделно другото....






Тема Re: айде ако моженови [re: Roxana]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано19.04.07 20:27



А, харесвай си го, няма проблем. То вие с него като нищо ще се окажете два стръка иглика.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.