Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 21.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: ease]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:22



Пак те питам, прочете ли останалите две статии за хомеопатията в същия брой на Лансет? Да не се окаже, че коня с капаци си ти? :)



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: l]  
Автор ease ()
Публикувано12.04.07 20:31



не ги знам кои са, дай линк

Но пак ти казвам-ако не знаеш дали нещо го има може да се чудиш и да изследваш, доказваш правиш статистически анализи и т.н.Но като накрая откриеш,че го има, и да продължиш да пробваш да доказваш,че го няма, че дори на хартия да докажеш,че го няма, него все си го има.

Нещо неясно ли има в горното твърдение?

Дали мога да докажа,че ти не съществуваш и не може да съществуваш?



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: ease]  
Авторjr (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:31



"от къде накъде се преподава, като не ни казват какво точно се преподава и се съмняваме,че е нанаучно"

Аз също бих се усъмнил, когато не ми казват какво точно се преподава. Ти по друга схема ли действаш?

So Nature contacted the universities of Westminster, Central Lancashire and Salford for an official response from the institution on whether they think the BSc tag is justified for their homeopathy courses. All declined to comment.



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: ease]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:35



Намери си ги. В същия брой са и коментират статията на Linde.

> Нещо неясно ли има в горното твърдение?

Горното твърдение показва, че ще имаш много проблеми в научната ти кариера :)



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: jr]  
Автор ease ()
Публикувано12.04.07 20:37



Аз знам какво се преподава, защото съм го завършила.

Разбирам защо това може да те съмнява...но не лично не ме.

Ако същия екип отиде в университет, в който се преподава китайска медицина и разгледа /ако им дадат/ материалите ще заключи ,че китайската медицина е шарлатания, защото работи с регулиране на енергия в мердианите. Според западната медицина нито едно от двете на съществува-нито енергия нито меридиани.

Обаче е факт, доказан с множество научни изследвания,че китайската медицина е много ефективна за най-различни заболявания, често по-ефективна от западната медицина и често за забоялвания, които нямат лечение в западаната медицина. Поради това в голяма част от най-големите и престижни болници се прилага акупунктура.Гледа се на изследвания обсъждащи крайния резултат от тези лечебни практики, а не на предубежденията имало ли или нямало маридиани и енергия.

По същия начин-в хомеопатията-крайният резултат е,че хомеопатията работи.Това че науката не знае как тя работи не прави хомеопатията ненаучна, а науката недостатъчно развита.



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: l]  
Автор ease ()
Публикувано12.04.07 20:41



аз нямам нужда да търся такива неща, защото знам от първа ръка как стоят нещата

а ти имаш нужда да намираш или чери-пикинг, както го наричат в нейчър-рисърч, който доказва твойта теза. Но си чел само абстракта на рисърча и се радваш на неща, които не разбираш. Докато аз съм чела целите статии и знам, къде им са грешките.

Ти искаш да докажеш,че си прав, а не да разбереш истината.Гуд лък! ще успееш.:))

а за научната ми кариера не прави изказвания



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: ease]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:44



За пореден път показваш, че си вЕрваща. Теб те интересуват само статиите, потвърждаващи твоята вЕра, а не истината.

Значи ако Пенчо публикува статия, че Земята е плоска, и в същия брой на списанието Иванчо и Драганчо публикуват статии, обясняващи защо изводите на Пенчо са неверни, това не те интересува? Защото вЕрваш на Пенчо? Къде е науката в твоята вяра? :)



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: ease]  
Авторjr (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:48



"и разбира се квадратни мозъци, които не приемат различна от обичайната информация."

В тази връзка си спомям преди години имаше еди български учЕн, който беше "разгадал" тайната на контрулируемия ядрен синтез. Имаше интервюта по телевизията, на които той палеше вода

Не знам какво стана с него по-късно, но без съмнение петролните компании са му запушили устата.

нямам "традиционен ник" - пиша с различни



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: l]  
Автор ease ()
Публикувано12.04.07 20:53



а тебе какво те интересува? Не ли точно това, ама от твоята позиция?

Пренбрегна всички други статии и се съсредточи върху тези, които казват,че не работи.Търсиш си доказателства подкрепящи предубежденията ти, които не са базирани на абсолютно нищо.Зилч!:))Само максимата на Вуте.:)

Аз ЗНАМ,че работи, от личен опит потвърден с лабораторни данни и от опита на хората в семейството ми.И също от някй статии като тази в Ланцет, доказващи,че е така и за много други хора.

За това не може да ме впечатли някой чичко, незпознат с това как се прави изследване в хомеопатията, като скалъпи едно некадърно изследване, което видите ли показало,че тя не работела.

Но ти нямаш личен опит, и целенаосчено пренебрагваш тези данни,които не ти се вписват в създадените мозъчни схами за това кое е възможно и кое не.Ти си тоя дето вярва, че земята е плоска.



Тема Re: специално за гу*син чертата:)))нови [re: ease]  
Авторjr (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:56



Прочети си пак това изречение "Това че науката не знае как тя работи не прави хомеопатията ненаучна, а науката недостатъчно развита." и ми кажи какво е хомеопатията? Наука ли е? Ако е наука, тогава би ли могла науката "Хомеопатия" да обясни как работи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.