Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Sic transit gloria mundiнови  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.04.07 20:28



Роксана беше по предназначение в почивни дни и си почиваше, както никога, колкото и да не ви се вярва, но аз наистина имах гости и после ходих на гости и с това се заминавах в последните дни, и пак ще посрещам гости, еми така е около Великден, нищо, че Вълк си мисли, че само с него ще се занимавам и че е центъра на вселената ми.


Значи хвърлих един поглед на темите от последните дни, и бях удивена как някои хора схващат съществуването си и някак как изпитват нужда да се заминават с клевети и долнопробни идиотизми.

Аз обаче на клевети и простотии не обръщам внимание, дори нобиес е отбелязвала дебелата ми кожа и непукизма ми. Дреме ми на оная работа...както често съм казвала.

Затова делово се захванах да разбера откъде и как да разрежа гордиевия възел и се поразходих напред назад по инстанции и държавни ведомства, и поговорих с някои хора.


Най-лошото от всичко е, че държавната машина, веднъж задействана, не може да бъде спряна просто така, и няма как да бъде контролирана, защото от проверките и ревизиите може да изскочат какви ли не неща, даже може да се окаже, че моите обвинения са шегичка на детенце от детската градина.


Като се поразходим по полиция и инстанции, е напълно възможно да се окаже, че някой хора вече не са толкова възторжени, че писмени и документни доказателства нямат, че освен с клевети и лъжи с друго не разполагат, и че ще им се наложи да дадат друга версия, и то в писмен вид, и евентуално да бъдат подведени под отговорност.

Ако така постанови прокурора след съответното разследване, може и "служителите" във фиктивната фирма на Вълк да бъдат подведени под отговорност.



-------------------------

Сега ще направя лека пауза и ще поясня, че арсенала ми не е изчерпан, и че съм спретнала още изненадки. Ако до 14 дни нямам у себе си и одобени от съответната инстанция коректно попълнените ми документи, аз ще спретна още едно номерче, и така до края на света. Щом има хора, които се кефят на проверки, ревизии и даване на официални писмени справки, аз ще им предоставя това удоволствие, докато почнат да пелтечат, а някои хора в процеса на следствието може и в затвора да влязат, или да бъдат депортирани, или каквото там постанови прокурора, или да плащат солени глоби.



------------------


Още веднъж настоятелно да подчертая, че като пусна машината, може и да не може да я спра.


За клеветниците: ако нямате нещо, с което да докажете реално твърденията си, ще е излишно да се хабите да плювате. Разбирате ли, тук някой наивник може и да се хване, но в полицията не си играят на шикалки и на махленски приказки и клевети няма да се хванат.



------------------

Последно: ще постна тук бележките на Вълк, за да разберете как тоя човек, дето ми се молеше да му помогна, сега се отнася с мен, и защо реших щом той с лошо, и аз с лошо, след 1 месец уговорки да ми издаде коректните документи, за които между другото закона го държи отговорен.

---------------------------------------------------------------





От: Bълk
Получена: 09.03.07 16:49

ще уведомя надежда да се види с теб за подпис, аз нямам причини да се срещам с теб и няма нужда от моето присътствие.

Посочи ми глава, член и алинея които са нарушени както и начина за нарушаването им и желателно е да го посочиш в надлежно оформено препоръчано писмо - има ли писмо, ще се занимавам с това, до тогава не ме занимавай с тмоята персона и параноята ти.





От: Bълk
Получена: 09.03.07 17:11
надежда е счетоводител, води деловодство и е служител на фирма, вече е уведомена следваща седмица през работно време да се срещне с теб, моля те да договориш срещата с нея и да се разберете по кое време ще ти е удобно да минеш през нея. Тя е назначе на да се занимава с тези неща, аз имам по-важни ангажименти и до края на юли нямам свободно време и време за дреболии още повече, че имам назначен за това човек. Повече не ме занимавай, аз лична работа с теб повече нямам.






От: Bълk
Получена: 09.03.07 17:35
или правиш така както аз казвам или ще работим спазвайки всяка точка от закона.

щом по закона - искам писменно молба от теб за поправяне на неточности в трудовата ти книжка, и на тази молба ще бъде отговорено с молба да се договори срещата със счетоводителя ми която да нанесе необходим подпис.

Приключихме с въпроса.

Всички други бележки от теб ще се изтриват без прочитане.

Дружески съвет: - има хора които искат да заведат дело срещу теб за публична обида и клевета.





От: Bълk
Получена: 09.03.07 19:01
Не съм видял писменната ти молба за уреждане на необходимите формалности както и подписа, че съм я получил? ако искаш ти да получиш подобна покана - няма проблеми.





От: Bълk
Получена: 10.03.07 02:35
ти си ми беше служителка, такава се водиш в НАП и по трудов дговор и още повече по ведомостите за заплата в които си се разписвала, а това дали си изработила поне 1 час за една година е друг въпрос. Ако четеш добре, то трудовия и осигурителния ти стажове се формират върху същите ведомости и ти си получавала заплата от начало и до края на трудовия договор в една от моите фирми на която съм управител и собственик.

За това и да избегнем съдебно разбирателство, ти казвам, срещни се ти или упълномощено от теб лице с госпожа Чолакова по удобно и за двамата време и място и тя да коригира нередности които са излишни според законодателство, както и в предварителния контакт да изискаш и други необходими документи върху които ще има нужда от мой или неин подпис и фирмен печат. Следваща седмица ще получиш официална покана за това.

За пореден път те каня да уредим неща въз основа на добра воля и взаимоизгоден пестелив време и нерви начин.






От: Bълk
Получена: 30.03.07 01:07
Сажелявам, но се обръщате по грешен адрес. Не знам за ккаво става дума. Моля да ме извините, но сте в грешка, и ви моля да се обърнете към администрация на клубове.


---------------------------------------------------------------------




На всички останали, които са коментирали случая, ще отговоря надлежно по темите и по коментара.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Sic transit gloria mundiнови [re: Roxana]  
Автор red_coral (член)
Публикувано02.04.07 20:35



Homo homini lupus est.





Тема Re: Sic transit gloria mundiнови [re: Roxana]  
Автор Kackeт ()
Публикувано02.04.07 20:43



Вашите трудово-правни отношения ич не ме интересуват, но щом мислите че БВА е един вид "другарски съд" веднага си влизам в ролята на съдебен заседател и споделям, че не виждам нищо ненормално, обидно или подсъдно в бележките. Къв е точно проблема?



Тема Бий простака по зъбите, за да те уважава!нови [re: red_coral]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.04.07 20:43





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Sic transit gloria mundiнови [re: red_coral]  
Автор Kackeт ()
Публикувано02.04.07 20:44



In bira veritas.



Тема Re: Sic transit gloria mundiнови [re: Kackeт]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано02.04.07 20:47



Че получих заповедта си за освобождение на 20.02.2007, а той ме кара да му пиша молби (!!!) (баси, какво самочувствие има, че бил "работодател"....за да намери претекст да не направи каквото е нужно и да ми навреди и да ме накара да се моля, аз на него???

Че аз сега ще докажа (способна съм на това), че никога не е имало трудово правно отношение (такова наистина не е имало), и ще го скъсам от данъчни и други проверки.


Между другото лъже, че е украинец, в полицията имат данни за него, че е с руски документи за самоличност.


За какво ли още лъже?

Който още се е замотал с него, да му мисли! Горките подведени хора, те го имат за един човек, а какъв бил всъщност той!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Sic transit gloria mundiнови [re: Roxana]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано02.04.07 20:53



Рокси,

Не знам каква почивка си имала, но ти е била малко явно, кажи на американец/хиталианец или който е там да изкарате заедно още един дъъъълъг УЙкенд, аа и ако може да си оправите спора с Вълк и Надежда на друго място, а не в БВА достатъчно внимание вече събрахме тук си мисля..........

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема VOTE FOR SANJIA!!!нови [re: Roxana]  
Автор Ninja-in-Training (curious)
Публикувано02.04.07 20:55



It's been confirmed: we are all sheep!





Тема Re: Sic transit gloria mundiнови [re: Roxana]  
Автор Бapбapeлa (светлина)
Публикувано02.04.07 20:57



Роксано....сега ще ти дадам въпроси, които ще ти зададе всеки нормален човек / и силно се съмнявам вече че ти си между тази бройка- на нормалните /

1. какво общо има темата ти с дир.бг
2. какво общо има темата ти с тематиката на клуба.
3. след като ти са ти писали , че ще уреждате нещата в лични срещи, що пишеш тук тия работи .

Роксано, ако не се махнеш с тия твои измишльотини клуба отива за модериране. с теб явно друг начин няма - докато не ти сложат бана, няма да спреш да пишеш тия чаршафи, дето НЕ ИНТЕРЕСУВАТ НИКОГО.



Тема Re: Sic transit gloria mundiнови [re: Roxana]  
Автор Kackeт ()
Публикувано02.04.07 20:57



тъй като Cоmmon Law ми куца, внасям Motion to compel discovery responses и изисквам да пейстнеш копие от Закона уреждащ трудово-правните отношения и всички нормативни актове свързани с него. Освен това прилагам Subpoena за ТВОИТЕ бележки до Вълк за да е ясна цялата картина. След като се запознаем детайлно с казуса ще излезем с Decision & Order.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.