Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 20.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема има ли някои да ми даде информация за  
Автор Rafito (непознат )
Публикувано01.04.07 12:17



Ще бъда мн благодарен ако някои ми даде информация за университети в щатите защото догодина заваршвам и си търся в нета обаче не мога да се ориентирам.Има ли възможност да се работи и да се учи магистратура?дали не толкова скъпите университети са толкова хубави има ли стипендии и такива неща:) благодаря предварително



Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: Rafito]  
Автор BackoCeлckи (селянин)
Публикувано01.04.07 16:01



У америката не ти требе да учиш. Най-добре са ТИР-аджиите, най-много пари изкарват.



Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: BackoCeлckи]  
Автор Rafito (непознат )
Публикувано01.04.07 20:40



axxaxxaxaa не мисля така ама щом си казал и това е професия ще имам едно на ум ако закасам много



Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: Rafito]  
Автор ease ()
Публикувано01.04.07 21:53





ето ти топ 100 на американските университети

кликаш на имената и ти се отварят уеб сайтовете им

там гледаш факултатите от които се интересуваш, намираш специалности които те вълнуват и четеш внимателно какви стипендии има, какво може и какво не

ако имаш въпроси пишеш на е-маилите които са дадени за целта-на директорите на програмите

Това си е доста работа и никой не може да ти я свърши, така че почвай от сега.

И успех!



Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: ease]  
Автор Rafito (непознат )
Публикувано02.04.07 11:07



еи благодаря ти много аз търсих в нета обаче те са толкова много че се пообарках и за това исках мнение от някои или савет :) благодаяр :)



Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: Rafito]  
Автор Kackeт ()
Публикувано02.04.07 17:14



Пичага, струва ми се че ще имаш проблемче с ученето в Америка. В някой частен университет ли учиш? Задочно ли си? Купуваш ли си изпитите? Ако да, по колко вървят? По принцип отдавна съм престанал да обръщам внимание на правописни грешки във форуми и прочие, щото не сме на матура по български език, ама когато в 5 изречения сбъркаш 5 гласни букви се набива на очи.

Редактирано от Kackeт на 02.04.07 17:21.



Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: Kackeт]  
АвторKиko (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 17:26



Каскет, знам те кой си, мама ти ше еба дръглива в коня клесав!!!





Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: Kиko]  
Автор Kackeт ()
Публикувано02.04.07 17:27



И аз те знам коя си, дееба циганката лакома!





Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: ease]  
Автор noTeHHEgaP (ентусиаст)
Публикувано02.04.07 20:31



тва е няква уникално измислена класация, която някой познавач е извадил от задника си директно в нета. критериите за оценката и ранка не са написани, но е ясно че са в графата "вдъхновение свише". самият факт, че страницата ме пита дали да си инсталирам чайнийз симплифайд ленгуидж пак преди да зареди, ма изпълва с доверие и безрезервна вяра към източника на информация.
не е ясно дали тая класация е за ъндърград или град скуул. ако е за ъндърград, няма нито един топ либерал артс колеж като amherst, williams, swarthmore. за сметка на тва на видно място е юнивърсити ъф небраска например, където са концентрирани явно анонимните титани на академичната мисъл в САЩ.
ако е за град скуул, пълна нелепица е да се прави обща класация понеже всичко е според факултета и специалността. например принстън е номер 1 в чиста математика, NYU в приложна/финансова, и т.н.
в заключение, единствената смислена класация на учебните заведения в сащ с ясни критерии за оценка се намира тук:





Тема Re: има ли някои да ми даде информация занови [re: noTeHHEgaP]  
АвторAlf (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 20:56



Пита те дали да инсталираш чайнийз симплифайд ленгуидж защото класацията е на свтовно неизвестния Shanghai Jiao Tong University. Защо точно тази класация е избрала да цитира Ийз не е много ясно. А иначе критерии си има.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.