Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Някой работи ли с ВИСТА?нови  
Автор EЙЧ (новак)
Публикувано13.03.07 17:29



предполагам че има ве4че хора които работят на виста, и ако не им пречи да споделят малко впечатления.
Аз наскоро си купих нов лаптоп( тъкмо похвалих старата си тошиба и тя се скапа) с прлоадет уиндос виста хом, това е май най- орязаната версия и с куп други триални програми. Направи ми впечатление че не ми дадоха никакъв диск, а един познат който си купи наскоро също Лаптоп каза че си платил $200 и му дали диск. Но аз така лесно не давам пари, и прегледах документацията и се оказа че в ННД е вграден рцовари диски и от там можеш да си направиш рцовари копие на СД, на мен ми иска 7СД-та или 2ДВД за това, е направих ги няма начин, знае ли 4овек какво може се случи. Иначе самата Виста е доста различна ми е малко объркано о6те, но графичния интерфейс е добър наистина, а освен това ми се вижда доста бавна, може да е от РАМа (512) ще добавя още, но ме съмнява да е от това само.
Та такива ми са моите първи впечатления, продължавам да го изучавам,....а о тоя тъчпад ми е терсене, не съм свикнал на него.



Тема Ха честита теслицанови [re: EЙЧ]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.03.07 22:10



Играх си с едно такова нещо, около хиляда и петстотин пъти ме пита дали иксам да инсталирам драйвър за принтера и дали файъруола (!?) който не само пази нетворк протоколите ами дори и програмите, да разреши да го инсталирам.
Фръстрейтинг анд анйоинг първи впечатления, още не са изчистили бъга с устройствата, ако развърта ЦД РОМ-а не може да правиш нищо с експлоръра.

All sarcasm and humor intentional. If you don't see any, you aren't looking hard enough


Тема Re: Някой работи ли с ВИСТА?нови [re: EЙЧ]  
АвторHisShadow (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 01:45



vednaj ti beh kazal 4e Microsoft e za idioti - ti mi re4e 4e problema bil u men ...
da be si pro4el documentatsiata .... tam pishe 4e taia povarnia ne varvi s po-malko ot 1G RAM i ne varvi bez grafi4en uskoritel ....



Тема Re: Ха честита теслицанови [re: Dilithium]  
Автор EЙЧ (новак)
Публикувано14.03.07 05:30



Е аз може би само 500 пъти съм си играл, и при мен постоянно ме пита това или онова ще го приемеш ли, и наистина е анойнг, аз затова и питам да избегна някои недорузомения, иначе аз си знам че преди да излезе първия СП да не се инсталира нищо, но така ми го дадоха какво да правя,..ще се блъскам.
Мислех да питам нещо друго, ама май нама да има кой дами отговори, и пак сам ще трябва да си намеря отговора!



Тема Re: Някой работи ли с ВИСТА?нови [re: HisShadow]  
Автор EЙЧ (новак)
Публикувано14.03.07 05:41



Ти малко, меко казано ме обиди, ако можеш да ми извадиш постинга когато съм ти го рекъл това ще ти се извиня ей тука на момента,щото аз не се сещам, а и не ми е в стила. Иначе съм съгласен че Майкрософт са за идиоти и индианци.
А документацията прочетох и казва че минимум е 512. не знамкакво имаш пред под видео графичен ускорител, аз имам 64МБ, отделено за видеото и не мисля че това ми създава пронлем, а системата ми ползва едва около 300МБ така че не мисля че се е задъхала за РАМ
ще очаквам и други идеи!



Тема Re: Ха честита теслицанови [re: Dilithium]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано14.03.07 06:46



Батка, впечатленията ти общо взето са доста погрешни. Виста има вграден файъруол и когато машината е нова, файъруола работи в режим лърнинг. Затова постоянно те пита дали да инсталира тоя драйвер, дали да осигури достъп до интернет на онази си програма и т.н. Когато си изгради правила за всички програми, когато опознае всички заявки за достъп ин енд аут и когато ти опознае навиците в интернет, вистата започва работи много, много по-бързо.Това отнема около седмица, зависи колко често използваш машината.
И да, това със СД драйва не е бъг, така работят всички интернет секюрити програми, но ти просто не ги забелязваш, защото са доста по-бързи от една нова, самообучаваща се програма.
На мен Виста ми харесва, защото е мултимедийно ориентирана, невероятно качество на изображенията, супер е за гледане на телевизия, филми, а пък геймърите сигурно са полудели от щастие да го еба...





Тема Re: Ха честита теслицанови [re: Tepминaтop]  
Автор EЙЧ (новак)
Публикувано14.03.07 07:03



Благодаря за батката, което си е истина, и също за профвесионалния отговор, хареаса ми макар и да има някои неточности. Аз казах че всеоще го изучавам и вероятно има неща които не знам, затова и питам.
За бъг не се сещам да съм писал и изобщо за какъв СД друв говориш, нещо се разминаваме.
А колкото и да е добра ВИСТА аз не съм поклонник на найкеософт, но ми я натресаха какво да се прави, ще трябва да се запозная с нея!



ПП А кат си толкова отворен можеш ли да ми кажеш как да се избавя от някои нейни прграми от рековари диска още?



Тема Re: Някой работи ли с ВИСТА?нови [re: HisShadow]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано14.03.07 07:06



Аве Маклауд, кви глупости дрънкаш дееба? За Виста Хоум бейсик ти трябват 512РАМ и 32МВ видео карта. За всички останали версии на виста ти трябва видео карта 128МВ. Кви графични ускорители те бият у кухата глава и ти правиш ли разлика между минимум рикуайърментс и рекомендед рикайърментс? Я кажи да чуем, какъв точно работиш у Майкрософт, да те еба у научното светило да те еба. Аз се хващам на бас, че си на позиция дженетър...





Тема Re: Някой работи ли с ВИСТА?нови [re: Tepминaтop]  
Автор EЙЧ (новак)
Публикувано14.03.07 07:51



Е аз ще се въздържа от толкова строги определения , по- простата причина че съм потавряс от тбе все още! Ха ахаааа
Първоти не четеш внимателно, или си прекалено дринкен, затова е безмислинно да говорим по-нататък поне за в момента,...то и аз пия, ама чак толкова....!





Тема Re: Някой работи ли с ВИСТА?нови [re: EЙЧ]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 07:59



А документацията прочетох и казва че минимум е 512.

Това означава че операционата система и трябват 521МБ за да тръгне. Ако искаш да подкараш някоя програма без да чакаш докато ОС-а пише и брише по суапа на диска ти трябва повече памет. Човека правилно ти е казал, че ти трябва поне 1ГБ. Отделно памента на графичната карта ти е малко.
Ако искаш да я забързаш виж какви сървиси вървят и спри тези които не ти трябват, като започнеш с firewall-a. На Firewall-а мястото не му е в десктоп машината. Вече всички рутъри за домашна употреба идват с firewall.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.