Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Войната...нови [re: King]  
Автор King ()
Публикувано04.02.07 00:00



... беше друга, само че явно никой не е обърнал внимание на този пойнт.
Всички знаем колко са слъпи докторите в САЩ и колко струва един престой в болница.
От друга страна като влезеш в някоя аптека и не може да не се учудиш от невероятното количество лекарства за всяко нещо - витамини, калций, за това , за онова.
Реакцията на социално икономичцеската единица е много проста: "Защо трябва да ходя на доктор, след като мога да си купя лекарства и да се излекувам сам"
И го правят.. Когато питах за първи път сестра ми какво ти е мнението за американците тя започна с това : "Американците са много, много болни хора". Просто защото нямат възможност да идат на преглед, ... а се лекуват сами..



Тема Re: Почти познанови [re: King]  
Автор ease ()
Публикувано04.02.07 00:05



къде видя да говоря за канадски паспорти???Ти ми обясняваше дерогаторно,че съм била Българка и аз те питах ти за къф се имаш.

а това,че ще бягаш в щатите беше ни в клин и в ръкав....и едва ли ще се отрази на манталитета ти


или си по-тъп или по-пия отколкото съм си мислела

както и да е

всичко хубаво



Тема Re: Войната...нови [re: King]  
Автор ease ()
Публикувано04.02.07 00:10



Аха.Разбрах ти размислите....


Американците са болни по съвсем други причини и тях докторите не могат да ги излекуват защото нямат вълшебна пръчица.И не са болни защото се били лекували сами....



Тема Разбра ли ги?нови [re: ease]  
Автор King ()
Публикувано04.02.07 00:13



Еби си мамата тогава, тлъста биволицо!!





Тема Re: Разбра ли ги?нови [re: King]  
Автор ease ()
Публикувано04.02.07 02:25



в нашето семейство с инцест не се занимаваме.Но знам,че ти е трудно да си представиш това, ако са те клатили всичките ти вуйчовци до пълнолетие.

еби се в гъза, комплексар такъв



Тема глупостинови [re: King]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано04.02.07 02:35



истинските лекарства са само с рецепта
и са скъпи, ако нямаш застраховка

това по рафтовете е мента за коремче и дъвки



Тема Re: малеенови [re: King]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано04.02.07 02:43



Евала Кинге, пълно единомислие с тебе. Да обясня на канадската овца -
Когато някой открие някакво лекарство, големите фармцевтичнио компании купуват патента и правото да го призвеждат само те, за определен период от време и да го продават на каквато си искат цена. Няма да ви обяснявам, че цените им са оувърпраиснати около 10до20 пъти над нормалното. Иншуръсните компании през този период плащат коопеймънт без никкви пазарлъци. Когато патента на дадена компания изтече обаче, всички имат право да произвеждт лекрството и така ценат му пада, в резултат на конкуренцията между компаниите. Иншурънсните компании отказват да покриват цените на оригиналните компании и ти предлагат заместители, които се произвеждат от конкурентни компании, които са с много по-ниски цени и които са идентични с оригинлния медикмент. Различно може да бъде само наименовнието, но не и съдържнието. Душа, язък че си мед сестр, та аз ти ги обяснявам тези неща. Тук не става въпрос за бедни и богати, всички ние, които имаме иншуърънс, предпочитаме да го ползваме, отколкото да си бъркаме в джоба, капиш?





Тема Re: малеенови [re: Tepминaтop]  
Автор ease ()
Публикувано04.02.07 02:52



няма да се обиждаме на "мед . сестра" са..

Не съм мед сестра.

Има определена разлика в това колко са чисти генеричните и оригиналните лекарства и как действат/странични ефекти и прочее/.Това е факт.

А определено става дума за бедни и богати.Познай ако не трябва да си броиш стотинките, дали ще избереш оригинално лекарство или някакво подобие на него.


За останалото съм съгласна с тебе.



Тема Re: малеенови [re: ease]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано04.02.07 03:18



Ти май нещо не ме разбра. Не говоря добре български или кво ли?


Както ти казах, иншуръсната ти компания няма да ти предложи дженерик заместител който се различава с повече от .5% от оригинала. И пак ти повтарям, тук не става въпрос за бедни и богати. Дори и най-богатия би предпочел да си вземе дженерик заместител с коопеймент 7$ пред възможността да заплати да речем 400$ за оригинал, който се различва единственно по форма и цвят...
Не знам каква си, но ако си лекарка, поне си кажи фамилията, та да не ходя при тебе, че току виж си ме уморила за едното нищо...



Тема Re: малеенови [re: Tepминaтop]  
Автор ease ()
Публикувано04.02.07 03:28



как да ти го кажа по-ясно не знам...



явно имаме различни понятия за "беден" и "богат"

за мен "богат" е този,който може да си позволи най-доброто, ОСОБЕНО в такива важни сфери като здравето

представи си, примерно Доналд Тръмп, да предпочете дженерик с 7 долара копеймънт-невъзможно нали? Или бате Бил Гейтс...или ...един прост дофтор -дали ще си купи оригинално или не?

Казвам ти потретно-дженерик се различава далеч не само по форма и цвят от оригинала.Ако щеш вярвай.

Психолог съм, работя с наркомани.Ако не се продрусаш, ще си сейф-никога няма да опреш до мене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.