Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Играта на Кадафинови  
Автор BULGARA (Skipper...)
Публикувано19.12.06 19:41



Медици са изправени пред смъртна присъда, докато Либия разиграва ХИВ-позитивни деца като дипломатически пешки“, това пише в заглавие британският вестник “Обзървър“, цитиран от БГНЕС.
Освен ако не стане нещо извънредно във вторник съдът в Триполи ще потвърди присъдата за смърт чрез разстрел на палестинския лекар и петте български медицински сестри, смята вестникът. Европейските правителства и САЩ са обвинени, че са изоставили подсъдимите, заради сериозни стратегически и икономически причини. За либийския президент Муамар Кадафи се говори, че е ужасен от недоволството в опозиционното гнездо Бенгази и затова харчи милиони долари за лечение на оцелелите 374 деца в Италия и във Франция. Експерти по либийските въпроси твърдят, че Кадафи използва “децата като пешка в споровете със западните сили по наболели проблеми, като петролни и оръжейни контакти в Близкоизточната дипломация“. Либийският лидер остава недоволен и заради положението на парий, в което изпадна след атентата в Локърби, затова той поиска от България да заплати 2,7 млрд. долара - сума равностойна на компенсациите, които Триполи изплати за 280-те жертви от взривения полет на ПанАм. Адвокатите на медиците се надяват, че дори и смъртните присъди да бъдат потвърдени, случаят ще се върне във Върховния съд, където присъдата може да бъде отхвърлена за втори път. Френският защитник на медиците обаче Еманюел Алтит казва, че дипломатическите усилия за освобождаването на медиците след прекарани 7 години в затвора, са разочароващи. Либия излиза от изолацията и се появяват много съблазнителни договори. Ако присъдите бъдат потвърдени, това ще е позор за Европейския съюз. Ако има нещо, зад което Европа стои, това са ценностите, като справедливостта“, казва Алтит. Говорител на ЕС не пожела да коментира обвинението, че европейските правителства принасят в жертва медиците в името на търговски връзки. Той обаче заяви: “Случаят още не е приключил и доколкото разбираме той ще отиде във Върховния съд. ЕС положи изключителни усилия да помогне на семействата на болните деца и да осъвремени оборудването в болницата. Надяваме се, че тези усилия показват, че всички са съпричастни към семействата“.

That's how I say it!
Don't like it - suck it up!


Тема Re: Играта на Кадафинови [re: BULGARA]  
Автор baron_portokal ()
Публикувано19.12.06 19:53



хубав изход от според мен политическия гридлок би бил екшън акция с каквато израел си освободи заложниците от сомалия преди години. само дето няма как да стане по ред причини



Тема Re: Играта на Кадафинови [re: baron_portokal]  
Автор BULGARA (Skipper...)
Публикувано19.12.06 20:11



Всичко това е една добре пресметната игра.
Кадафи е обигран политик.

Ще видим какво още ще поиска. За съжаление ще има още много главоблъскания и терзания.

Няма да се учудя ако с всичко останало, поиска и да му се отмени и дълга на Либия към България......

За съжаление Картите са в негови ръце и ще се играе неговата игра.

За такова отмъщение той е чакал години наред...

Мислил ли си за варианта, че тези деца са заразени нарочно, само и само да се стигне то такива преговори.....
Много жалко.....



Be aware of Cali Babe...

Тема Re: Играта на Кадафинови [re: BULGARA]  
Автор baron_portokal ()
Публикувано19.12.06 20:36



Не съм мислил за варианта, че децата са заразени нарочно, нито пък мога да си позволя да го мисля защото това би сринало основите, върху които съм изградил житейския си мироглед и отношение към хората. Да си помисля такова нещо би било толкова безумно, колкото и да почна да се чудя дали съседите не са зелени човечета кацнали от алфа кентавър. Без да звуча еретично и с предварителната уговорка че съм АБСОЛЮТНО убеден че медиците са невинни, в това в което са обвинени, не мога 100% да изключа небрежност (продиктувана от порядките в болничното заведение където са работили) Факт е обаче, че те са жертва на политическите интриги на Кадаиф.



Тема Re: Играта на Кадафинови [re: baron_portokal]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано19.12.06 20:46



Стана ми чудно защо ти е толкова невъзможно да допуснеш, че е направено нарочно. В крайна сметка има достатъчно престъпления срещу деца, ясно е, че не всички хора имат твоя мироглед и ценности.

Питам с уговорката, че не мисля, че е направено нарочно.



Тема Re: Играта на Кадафинови [re: baron_portokal]  
Автор BULGARA (Skipper...)
Публикувано19.12.06 20:57



Имах в предвид нарочно заразени от либийска страна.....не от българска.
Аз също съм убедена, че те са невинни.

п.п. Муамар Кадафи е ВЛАСТТА в Либия. Той е институцията, която дава и отнема права. Той е законът.

Be aware of Cali Babe...

Редактирано от BULGARA на 19.12.06 20:59.



Тема Re: Играта на Кадафинови [re: no_bs]  
Автор baron_portokal ()
Публикувано19.12.06 20:57



Нали обясних, защото ако е направено нарочно, фундаментални житейски аскиоми от сорта "хората не могат да летят" "кебапчетата са продълговати" и т.н. няма да имат никаква стойност. А нали трябва да имаш някви отправни точки като решаваш как да живееш и в какво да вярваш, да го еба.



Тема Re: Играта на Кадафинови [re: baron_portokal]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано19.12.06 21:00



ОК, това го разбрах. Но коя е в случая фундаменталната житейска аксиома, която те кара да не допускаш възможността да умишлено заразяване? "Хората не причиняват злини на деца"?



Тема Re: Играта на Кадафинови [re: BULGARA]  
Автор baron_portokal ()
Публикувано19.12.06 21:02



Съвсем допустимо е ЕДИНИЧЕН психопат умишлено да заразява деца със спин- примери бол в историята. Което не мога да допусна е конспирация, в която са замесени МНОГО хора.



Тема Re: Играта на Кадафинови [re: BULGARA]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано19.12.06 21:02



И аз за момент помислих дали пък не е разбрал въпроса ти като "заразяване от българска страна", но Баронът е прекалено интелигентен за такова недоразумение. Освен ако не е прочел въпроса през пръсти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.