Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 03.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема дали и при други е таканови  
АвторN(zloba) (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 21:26



Обзета от справедлива злоба и крайно възмущение,
спонтанно написах това долното злобно текстче na маймуница


Пускам темата като малка АНОНИМНА анкета за да проверя само
в моето семейство в България и това на познатите ми ли е така или
и в други семейства, емигриралите "деца" са прецакани
по отношение на наследяването. Ако искате можете да ми отговаряте
с измислени никове, защото все пак въпроса е много нетактичен
и засяга "вътрешната политика" на всяко семеиство.
А ако искате не ми отговаряйте, възмущавайте се от мен,
It's a free country


Ne poznavam po-jalki ot nasjite biologichni bratia i sestri v Bulgaria
Po moite skromni nablyudenia okolo 70% or biologichnite ni bratia i sestri
v Bulgaria se vyzpolzvaha ot otsystvieto na bratiata i sestrite si emigrirali po sveta
za da zagrabiat cialoto imushtestvo na maikite i bashtite si kato ne ostaviat nishto
ot tova imushtestvo na bratiata i sestrite si koito sa emigrirali po sveta.
No naglostta im ne stiga samo do tam da zagrabiat vsichko za sebe si,
no sledvashtata pretencia e emigriralite da gledat roditelite si edin den kato ostareiat, a te - iznagnialite ostanali v Bulgaria primatcheta samo da im vzemat
vsichkoto "apartament, vila i loze" na roditelia, bez da imat nikakvi zadyljenie
kym ostareli roditeli! V 70% OT SEMEISTVATA, kydeto ima emigriralo dete,
emigraralia e precakan ot ostanalia v Bulgaria! Che ne iskat i roditelite da
gledat, a samo da im naslediat imushtestvoto!
V good old BG, koito naslediavashe toi gledashe roditelia,
no v kapitalisticheska Bulgaria, primatite ostabnali v Bulgaria iskat samo
da poluchavat bez da davat!
Koi e bokluka sega
Koi e bokluka? Tezi, koito ostanaha sa PO-GOLEMI BOKLUCI OT NAS!
Kucheta po ulicite da vi vlachat, otrepki, cigani da se gavriat s vas,
za tova che iznagliahte do krainost!!!!!!!!!!
Amin!



Тема Re: дали и при други е таканови [re: N(zloba)]  
АвторHe мe бeзпokoйтe (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 21:56



А в семействата, в които всички деца са емигрирали?



Тема Re: дали и при други е таканови [re: N(zloba)]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано07.11.06 21:56



Аз нищо не мога да кажа от мой опит-само дете съм. От повечето ми познати и братята и сестрите са се изнесли на някъде, да кажеме тук. Други поделят със сестрите/братята си разни наследени имоти и онези в бг се грижат за имотите им. Трета група ,сравнително малка, имат разправий с братя/сестри за имоти, но не се дискутира много. Иначе темата ти е интересна Н-че





Тема Re: дали и при други е таканови [re: He мe бeзпokoйтe]  
АвторN(yтoчнeниe)) (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 22:00



Възпросът ми е относно семейства, в които едното дете е емигрирало,
а другото живее и се реализра успешно в България





Тема Re: дали и при други е така [re: N(zloba)]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано07.11.06 22:05



Така е, и не знам защо се учудваш.

По едно време имах доста контакти с юристи и честно казано, това дето го видях тогава, се кръстя да не го видя пак. Понякога сънувам кошмари, защото видях как майка ограби децата си, за да харчи парите от наследство с любовника си, как далечна роднина осъди не помня кой и му взе всичко (цяло огромно работещо предприятие...)...как бездетни предприемчиви хора бяха ограбени от сестрата зълва, защото нямаха деца....и те тръгнаха да осиновяват....защото сестрата беше решила, че всичко е нейно вече.....абе нагледах се....


Нито си първата, нито последната, и е глупаво да обобщаваш специално за емигриралите. Това се случва всеки ден тук, между самите българи, които си живеят и постоянно тук.


Хехе, изобщо не изключвам вероятността един ден и аз да остана с пръст в уста. Баща ми е непримирим, стиска яко всичко, което някога е спечелил (па негово си е....сам си е спечелил всеки лев, факт! той е бил беден като мишка, когато е започнал живота си....)....и не желае да изпусне изобщо контрола от ръцете си, ако ще после преките му наследници да останем на улицата, серсем серьозно го казвам.

Лично аз на наследство не разчитам. Който си е спечелил парите, да си разполага с тях, халал да са му, за чужди пари не ламтя. Искам да спечеля свои...но това в бг в момента е направо имагинерна ситуация, освен ако не си крадец, убиец, мафиот или депутат.


Мила, или ела след смъртта на родителите си и си вземи наследството (стига да можеш де....) или просто не чакай някой да сложи в ръцете ти пари и имущество. В някакъв смисъл тук мишките се изяждат една друга, та даже си намазала, че междувременно някой не те е опапкал, та поне си жива и здрава.


Баси, знам на какво са готови хората за пари, но ти казвам откровено, че лично аз не бих разчитала на пари, които не съм спечелила сама с труда си.


Ох, човешката алчност няма край...пази боже, аз поне не ща да горя в тоя огън, ужасно е!



Тема Re: дали и при други е таканови [re: sofianka]  
АвторN(paзпpaвии) (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 22:05



Аз също нямам разправии, защото доброзолно се съгласих да не
наследявам нищо от майка си и баща си


След 20 години дори няма да имам къде да се прибера в България




Тема Re: дали и при други е таканови [re: N(paзпpaвии)]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано07.11.06 22:11



а защо си се отказала? и сега каква е тази анкета след дъжд качулка?
мъжа ми ако даже си помисли да направи нещо подобно, не мога да го и мисля даже. ама хич и не ме интересува че аз имам всичко пък на онази, горката ... между децата по равно, това е приципа. мойте деца от сега знаят , за кой кое е.



Тема Re: дали и при други е таканови [re: N(paзпpaвии)]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано07.11.06 22:12



Че ти сама си се обезнаследила.

От какво се опалкваш тогава?

Ако си подписала не помня каква беше клетвена декларация, сега трябва да съдиш останалите наследници и да ги осъдиш да ти платят частта, ако изобщо спечелиш....мисля, че закона в крайна сметка беше категоричен, че не може да се обезнаследят преките наследници, но трябва да се консултираш с адвокат де.

Ама не разбирам от какво се възмущаваш тогава, щом си се съгласила. Наистина не разбирам на какво се сърдиш сега.


Аз съм заявила, че ще си искам всяка стотинка от наследството, но че приживе няма да си тормозя родителите. Имат всичко, цялата ми подкрепа, има ли хляб за мен, ще има и за тях. Но за нищо на света няма да ги тормозя за пари. Така са решили, така да направят, тяхна воля, това са техни пари и имущества.

Между другото, собствеността в България е защитена доста добре. Не смятам за нищо на света да атакувам родителите ми за пари или имущество. Могат да ме направят луда....приживе....



Тема yavno i ne samo i pri meneнови [re: N(zloba)]  
Авторneam (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 22:18



Ami taka e,otgovaryam bez dori da sum prochel vsichko ,koeto si napisala.Pri mene e taka otvsiakude,pri moi priateli sushto.Zatova sum si izgradil princip:pazi se nai-mnogo ot rodnini.Za sujalenie na horata koito ne im se sluchvat tezi neshta i po-tochno niama tehnite rodnini ot kakvo da se vuzpolzvat ne mogat da si go predstavyat tova neshto.Az dokato ne pochna da mi se sluchva i na mene -suhto ne mojeh da poviarvam.I tozi princip se izgradi sled mnogo opit.Jalko e ,no e isitina.Tova e obache ne vaji pri horata v BG koito sa ot preuspelite.Dokato moita roda ne e ot tyah.Kakto kazvat:SIROMAH CHOVEK,JIV DIAVOL.



Тема Re: дали и при други е таканови [re: sofianka]  
АвторN(oт жaл) (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 22:18



От жал към майка ми и баща ми,
аз в щатите не съм много добре финасово
и на знам дали ще мога да ги гледам един ден
и за това не посмях да си поискам нещата,
защото ако наследя нещо от нашите после
снаха ми може да забрани на брат ми да обърне подобаващо внимание
и грижи на на родителите ми като остареят,
а аз тука съм потънала в дългове (както всеки американец) и може да не мога дистанционно да им помогна с големи суми или да се прибирам често.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.