Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема NYCнови  
АвторMUSTANG (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 19:03



Census reveals that New York City is the only major city in the United States where more than half of all households do not own a car (the figure is even higher in Manhattan, over 75%; nationally, the rate is 8%



Тема Re: NYCнови [re: MUSTANG]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано01.11.06 19:14



А ти кажи кой друг град в САЩ, а пък и по света има по добре развита и евтина метро-мрежа от NYC?
И по принцип, ако не и е известно, хората в големте градове от калибъра на Париж, Лондон, Берлин и тн., нямат и не карат коли. Виж по Софето хората не могат без коли - нали събота и неделя требе да се пътува до селата за чушки и картофи...





Тема Re: NYCнови [re: Nirvana]  
Автор | (exit)
Публикувано01.11.06 19:21



Мдаа, ако ти трябва кола само за уикенда, по-евтино е да вземеш под наем.



Тема Re: NYCнови [re: |]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано01.11.06 19:24



Естествено...така правят...a за по-дългите разстояния пък си има инланд-лоу кост авиолинии и тн.



Тема Re: NYCнови [re: MUSTANG]  
Авторsnowdrop (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 20:21



Там единствено май има хора, които живеят в по-нормални (за европейските стандарти) условия... тоест ходят пеша, не са тлъсти и градът е нормален жив град не само в даунтаун, а не като в останалите части на Америка - лего ленд!

Аз преди живеех в един град (не малък, а много известен - Nirvana примерно трябва да го посети), който от началото ми се стори точно като лего ленд.. перфектно поддържани тревни площи, еднакви къщи и абсолютно никакъв живот ;)) По улиците няма хора, няма и тротоари (в сабърбите), пълна тишина, само като има трафик се чуват колите. Човек може да откачи!!



Тема Re: NYCнови [re: snowdrop]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано01.11.06 20:43



Не се притеснявай, няма нужда да го посещавам - при нас в малките селца и градчета е точно също така. Само един селски автобус, от хубави по-хубави големи къщи, от хубави по-хубави градини, по гаражите по 2-3 коли, но след 8 часа вечерта тъмница по къщите, тишина, безлюдие по улиците. Но хората си ходят по съседните по-големи градове на кафе, ресторант, шопинг.

Такива места за подходящи за по-консеравтивните хора, за които тишината и спокойствието и големите хубави къщи са по-важни от живота в едно жилище в шумен голям град с силно развита инфра-структура. Всеки трябва да реши къде му повече харесва. Аз избирам определено "градския вариант".





Тема Re: NYCнови [re: Nirvana]  
Авторsnowdrop (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 21:52



В случая за който аз говоря не става въпрос за тишина и спокойствие след 8 вечерта, а по всяко време! Малко е крипи.. все едно си в приказката за спящата красавица и всички спят!



Ти не беше ли в Германция? То там съвсем различна история.



Тема Re: NYCнови [re: snowdrop]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано01.11.06 22:01



И аз така. Да не си била по Каралайните(Южна и Северна Каролина)?

Какво беше учудването ми на вторият ден като ходих пеша до "даунтаун" да си откривам сметка в банката, нямаше тротоари по пътя и хората ми свирех аот автомобилите, 2-3 предложиха де ме карат и питаха какво става.



п.п. По-добре да открият технология нова и възстановяема, която да замени течните горива, че иначе нищо добро не чака хАмериката.



Тема Re: NYCнови [re: Dilithium]  
Авторsnowdrop (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 22:36



Малее.. ти съвсем си се забил..в Каролайните.. безплатна къща да ми дават - не отивам!

Бях в дъ евър грийн стейт...
Много яка природа, но много депресивно място.



Тема Re: NYCнови [re: snowdrop]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано01.11.06 22:44



Напротив Каролайните не са лоши, на мен много ми хареса там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.