Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:38 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Денят на вси светиинови  
Автор morska_shir (необятна)
Публикувано31.10.06 20:52



как е при вас в Америка? чyкаха ли вече на врата ви разни мaлчyгани-вещици да ви искат сладки? при нас в Германия днес е Денят на вси светии. аз бях цял ден на работа и не мозaх да кyпя сладки и съм се забарикадирала вкъщи. чакам децата да поизчезнат, че да отида до видеотеката. утре е празничен ден. кабaрнето вече е приготвено.





Тема тая вечер в уест холивуднови [re: morska_shir]  
Автор noTeHHEgaP (новак)
Публикувано31.10.06 20:56



се събират половин милион души за традиционния парад с костюми за хелоуин, най-големият хелоуин парад в света, мноо яко щото всички продукти на силиконовата индустрия са или секси нърсес или ноти хайскуулгърлс да ги еба в оригиналните, аз лично ше ида като слийзи пимп да допринеса и аз към колорита





Тема Re: тая вечер в уест холивуднови [re: noTeHHEgaP]  
Автор morska_shir (необятна)
Публикувано31.10.06 21:05



Оооо, как само ти завиждам! Искам и аз на парад. Сигyрно е много весело!

В момента хлапетата са се събрали на площадката на моя етаж и замислят пак да ме обзвъняват, както правят от 3 часа. няма измъкване!





Тема Re: Денят на вси светиинови [re: morska_shir]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано31.10.06 22:09



Само да те поправя леко...

В Германия чак утре е Деня на Вси Светии. Днеска е деня на Реформацията ( Мартин Лутер и тн.), и само три провинции го празнуват. Утре си е баш почивният ден.

Аз вече започнах с Хелоуин-а - бях ранната вечер в един местен историческо-етнографски чифлик (или нещо подобно а ла Жеравна) и там по поляните на тъмно и на свещи артисти правиха за около 2 часа инсценировка на историята на града от средновековието - абе идеше реч за разни магиосници, убийци, самоубийци и други хорор-истории. Накефих се, ама изпуснах хлапето от долния етаж, дето си изпросило от г-н Нирвански сладкиши. Ама сега бирата ми е вече отворена, свещите в къщи са запалени и чакам моите друзя за една дълга парти-нощ. В тоя дух на всички вас Xепи Xелоин..



Тема Re: Денят на вси светиинови [re: Nirvana]  
Автор morska_shir (необятна)
Публикувано31.10.06 22:26



Хепи Хелоyин и на тебе! Добре да си прекарате!

Редактирано от morska_shir на 31.10.06 22:27.



Тема Re: Денят на вси светиинови [re: morska_shir]  
Автор чepитa (непознаваема)
Публикувано01.11.06 00:43



днес научих от една колежка, че имало и друг вариант за събиране на бонбони - трънк-ор-тритинг.

организара се от нейната черква, на паркинга, където всички участници си украсяват колите и отварят багажника да раздават бонбони на децата, облечени в костюми, дето обикалят от кола на кола. после имало празненство вътре с музика и хот догс. тя разправя, че било забавно не само за малките, но и за големите.

аз обаче съм привърженичка на традиционното обикаляне на децата по домовете. запасила съм се с бонбони и ще чакам малките палавници да ме навестят тази вечер.

happy Halloween everyone!



Тема Re: Денят на вси светиинови [re: morska_shir]  
Автор artur* ()
Публикувано01.11.06 02:30



Няколко реда от една книжка на Р.Бредбъри,която коментирахме веднъж с Добрата Фея:

...Огромно,блестящо,блестящо,което
в нощта срещу Празника скрива небето...
По-чудовищна гледка не знаете вие-
Дървото в нощта срещу всички светии....



*


Тема Re: Денят на вси светиинови [re: morska_shir]  
Автор Tepминaтop (простакь)
Публикувано01.11.06 02:39



Не знам дали сте чували, но Халоууин е един от най-страховитите празници в Ню Йорк, истински бум на криминални деяния - грабежи, изнасилвания, убийства. Чух по радиото, че всички криминално проявени граждани, които са били в затвора трябва да стоят по домовете си, иначе рискуват да бъдат арестувани. Хаппи Халоууин и тия дето се мотаят по тъмното по-добре да внимават....



Divide et Impera!!!

Тема sudantsite she topnat toiagiteнови [re: Tepминaтop]  
АвторHisShadow (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 02:48



po nashite zemi mu vikat "ла'люин" - poneje frenskite dravnitsi na mogat da kajat H, nared s mnogoto drugi neshta deto ne mogat ... za tova sa im shiroki zadnitsite ... kato na Vidor4o ... i po-shiroki shte stanat

nishto osobeno ne se slu4va, zashtoto vremeto e protivno, vali i utre e shiban raboten den

da go eba v gaza i ла'люин-na



Тема Re: Денят на вси светиинови [re: morska_shir]  
Автор Baмпиp (кръвожаден)
Публикувано01.11.06 02:59



Незнайно защо още никой не е припарил насам.
Нямам чак такава слава в квартала...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.