Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 22.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Реквием за България?нови  
Автор VanDerGraaf (съзерцател)
Публикувано23.10.06 07:11



Днес в България някой победи. Лъжата, доносничеството и двуличието от една страна победиха кресливия шовинизъм, примитивната реторика и изострената шизофрения от друга. Казано с други думи: Георги Първанов победи Волен Сидеров. Нищо. Очаква ни още един тур, може пък нещата да се обърнат. Това което е ясно е следното. Оказа се, че 80% от българските избиратели се държаха първосигнално и предпочетоха да бъдат част от една много мръсна и неинтелигентна политическа игра. Осъзнавам ,че казвам силни думи. Днес обаче отидох и гласувах с ясното съзнание какво ще се случи. Въпреки всичко, в мен имаше някакъв неоправдан оптимизъм, усещане че може да бъде направен по-добър, по-интелигентен, по-прагматичен избор. Все си мислех, че в средностатистическия избирател може да заговори гласът на разума, а не на стомаха. Все си мислех, че дори в мръсната политика винаги има поне един малък момент на истина. Все си мислех,че има момент на разплата , в който се плаща за нечистите сделки, за арогантността, за самодоволството, за двойните стандарти. Все си мислех, че средностатистическия избирател в един момент ще се събуди , ще се плесне по челото и ще се запита: " Това бе само един кошмар нали"? Все си мислех, че в един човек преобладава разума и индивидуализма , а не безкритичното овчедушие и пасивността пред самозабравилата се власт. Все си ги мислех тези работи нищо , че в последните години българските избиратели се стараеха упорито да ме убедят в противното. Е вече успяха. Но сметка винаги ще има. Този път обаче виновни са всички онези 80% от избирателите ,които решиха, че за тях е по-добре да имат за президент един лъжец ( Първанов) или един популист ( Сидеров). Нека да сърдят само на себе си. Аз направих каквото можах, не стоях настрани. Отидох и се опитах да променя , онова което зависеше от мен. Не успях. Повече няма и да опитвам. Когато научих резултата се поразрових из българските страници и открих още нещо по-печално. В добре познатия на повечето хора тук "Студентски град" 65% от избирателите са гласували за Георги Първанов. В началото не го повярвах. Прочетох го още веднъж.Прочетох го с крива усмивка. Вярно беше.Чалга поколението си избра чалга-президент. Е, честито. Слава богу ,че Азис все още не е навършил необходимата възраст ,за да се кандидатира. И това ще се случи. Само след някоя и друга година и той ще ни гледа от някой предизборен плакат. Дори и не ми се мисли за това какъв точно ще е този плакат и каква точно ще е онази България.А на избирателите честито още веднъж. Те си избраха онези , които са на всеки километър. Е...не оттук до края на света, но до края на географските граници на България. На България която обичам. И България, за която ме боли.Ако не ме болеше щях да бъда равнодушен, отегчен и разплут. Но аз не искам. Искам да видя поне един проблясък, поне един малък момент на истина. Единственото ,което ме крепи ,че съм един наивен оптимист , който е още е далеч от средната възраст. Поне имам време да почакам. Много мои колеги наивници са лишени от тази привилегия, а аз я имам.Може би затова слагам въпросителна след заглавието "Реквием за България?" Тази въпросителна е единственото хубаво нещо ,което ми идва наум точно сега.
А на онези ,които може би ще ме залеят със словесна помия искам да кажа, че нямам намерение да отговарям. Просто не ми се хабят сили и време. Просто исках да споделя какво се случи днес.



Тема Re: ми супер тогаванови [re: VanDerGraaf]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 07:30



Спечели ли Първанката? Евала, ако е така. То оставаше оня тъпунгер Сидеров да спечели, че да ми попречи на бизнес и секс плановете. Това вече щеше да е наистина тъпо.

Както едно време си мислех за учителките си от гимназията, "ако не можете да помагате, поне не ми се пречкайте". Ей тъй ся сме с Президента.





Тема Re: Реквием за България?нови [re: VanDerGraaf]  
Автор HeДoДяЛKo ()
Публикувано23.10.06 07:50



Welcome back!



Аз лично не гласувах - за Първанов много ми падна мнението; Сидеров няма смисъл да го коментирам дори; за Беронов, вярно нищо лошо не мога да кажа, но на толкова години той просто беше неизбираем. Останалите нямаха дори и теоретичен шанс за победа.



Тема Re: Реквием за България?нови [re: VanDerGraaf]  
Автор БaбaЦoцoлaнa (дебелана)
Публикувано23.10.06 08:35



Добре де, съзерцателю, така като се вглеждаш в кандидат-президентите, нима зърна някой по-достоен? Не, нали? Тогава защо се чудиш, че жадния и гладен народ действа първосигнално. Просто нямаше кого да избере.

Поздрав най-сърдечен - Баба Цоцолана


Тема Re: Реквием за България?нови [re: VanDerGraaf]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:24



Костов и Стоянов поставиха неизбираем кандидат без бъдеще в политиката, който да понесе отговорноста за провала им.



Тема Re: Реквием за България?нови [re: VanDerGraaf]  
Авторoт пapтиятa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 09:48



Като чуя за тур и се сещам за кур.



Тема Re: Реквием за България?нови [re: VanDerGraaf]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 16:29



Като чуя реквием и винаги се сещам за тази песен :)


Some things in life are bad
They can really make you mad
Other things just make you swear and curse.
When you're chewing on life's gristle
Don't grumble, give a whistle
And this'll help things turn out for the best...

And...always look on the bright side of life...
Always look on the light side of life...


Cheer up, животът не е свършил :)



Тема Хмм интересенред от мисли, обаче....нови [re: VanDerGraaf]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано23.10.06 16:37



СиеДиеСие доказаха, че са мошеници и дори продължават да лъжат.
Наистина ни грабнаха 96-97 с този устрем и плам и висенето по барикадите, но се провалиха,
тоест не са се провалили, техните лични цели си ги постигнаха. Ако искаха да променят нещо имаха този шанс, но те не са искали никога да оправят положението в България (съмнявам се ако някой от другите е искал) Искали са да оправят себе си.
Българският народ , чака на чудо или някой да го избави, затова са популярни хора като, Джорд Ганчев, Царя и Волен. Сега вече като се уталожиха нещата и хората като посвикнаха и разбраха, че няма оправия, логично е да си гласуват постоянно за БСП, причини много, най-основните ми се виждат две: така са са свикнали и другата е, че вярват че БСП е най-социална от партиите и ще им дава да преживяват.
"Синята идея" колкото и безсмислено да е това като понятие, на теория може да е добре, но на практика хора като Костов я опорочиха, така че СиеДиеСИе не вярвам въобще да се съвземе като партия, не и в този си вид.

Сега колкото до кандидатите Първанов е логичният избор, Беронов беше издигнат от СДС колкото да имат някаква кандидатура, а не искаха да издигнат по-млад човек, който евентуално би имал политическо бъдеще след като се знаеше, че кандидатът на СДС няма да бъде избран. Друга забележка която имам към Беронов е с чий пари децата му, вниците му са завършили и учат в чужбина и как точно са отишли там ако не партийно? Това автоматично прави лошо впечатление поне на мен.
Седефчовата биография не я знам, но си е обикновен човек от някакво село, еваларка ако се е издигнал сам без да му побутне някой рамо, което малко ме съмнява де.
От тримата Седефчо си е най-представителен и от така посочените кандидати спор няма, че е най-добрият избор.
То президентската институция в БГ е само представителна така че няма кой знае какво значение.

Сега да уточня, че не съм симпатизант на никоя партия в БГ и съм опозиционер по природа.



Тема Re: Реквием за България?нови [re: VanDerGraaf]  
Авторoт дpyr kлyб (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 17:05







Тема Re: Реквием за България?нови [re: VanDerGraaf]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано23.10.06 17:58



Ne se vryzvaj tolkova. Ot sledvashtata godina she ima nova "notna tablica"... she se pee po svirkata na drugi, koeto mene lichno mnogo she me kefi...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.