Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Н ме подсети да ви питамнови  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.06 01:02



има ли някой обяснение за комплексите на американците за титли и европейски произход, защото ...аааа....ми се задаваха въпроси според мен нелепи...та се почесах по ухото...


Даже не знам как да звучи въпроса, ама сбъсквал ли се е някой с подобна простотия?

Да му се налага да си препоръчва родословието примерно...защото аз зяпнах....изпаднах в нещо като шок и си казах, е ся роксано я загази яко!


Заклевам се, че не знам коя баба Пена ми е прапрабаба....и даже имам втори братовчеди, дето не съм ги виждала никога, щото живеят в Гърция. Ми ся?



Тема Re: Н ме подсети да ви питамнови [re: Roxana]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 02:12



А откога не си виждала курец?





Тема Re: Н ме подсети...нови [re: pesho]  
Автор Baмпиp (кръвожаден)
Публикувано19.10.06 02:16



А ти откога не си помирисвал путка?





Тема Re: Н ме подсети да ви питамнови [re: Roxana]  
АвторN(ei go) (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 02:56



Ei go nashto momche - napolovina princ, polvinta mirikanec




Vij kakvo misliat mirikancite za polvinta princ - polvinta mirikanec




Тема Re: Н ме подсети да ви питамнови [re: N(ei go)]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.06 11:13



Още не мога да разбера истерията за титли и родословия.

Май съм възприела твърде абсолютно републиканските виждания, характерни за България. Виждала съм царя и семейството му, както и разни титуловани същества, но откровено казано, това не можа да ме впечатли, въпреки се се насилвах поне да показвам любезност към онова, което уж стои зад титли и родословие.

Който ме е научил да мисля без тия понятия, ми е направил добро, щото видях в какво се превръща един тъп сноб пред титлите, и бях ужасена, че някой се интересува от моето "родословие"....едва се удържах да не се разхиля и да си измисля оная прапрабаба Гинка или Пена, както и да се е наричала, и да го шляпна ехидно на масата.

Имало я е, това е важно. И мен ме има, значи нищо не липсва в семейната генеалогия. На мен ми стига, че съм жива, защото доста величия отдавна не са живи.

Оф, просто не го разбирам. Виновна ли съм, че ми звучи надуто, превзето и снобско? Изпитвам мозъчен гъдел и ме избива на хихикане като видя как някой е готов да лази пред родословие и титли.



Тема Re: Н ме подсети да ви питамнови [re: Roxana]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 12:31



И тук де що има някоя рускиня, току се самопровъзгласи за принцеса. Не ги изтрайвам направо. Използват незнанието на хората, че Русия е била с централизирано управление, а не както примерно Италия с хиляди владения от сорта на кралства, велики херцогства и тям подобни. Всички аристократи - на гилотината!





Тема Re: Н ме подсети да ви питамнови [re: Roxana]  
Автор no_bs (новак)
Публикувано19.10.06 15:53



Хихихи, в качеството си на принцеса ли да ти отговоря или да се направя на простосмъртна?



За титли - колко хора, били те българи или американци, познават наистина отблизо титуловани особи, че въобще да имат някакво стабилно установено отношение към явлението?

За европейски произход - също не съм забелязала да им дреме съществено. Та нали една огромна част от тях е с някакъв европейски произход, къде е причината за комплекса тогава? Повечето хора си знаят откъде произхождат и дали са първо, второ или н-то поколение, но това си е просто факт от живота и не е причина нито за гордост, нито за срам. Някои си търсят корените, но по-скоро от интелектуално любопитство. Това лято сестрата на мъжа ми и съпругът й се срещнаха с негов далечен близък в Германия, който той беше открил по интернет. Беше си чиста проба любопитство и нищо повече.

Чак се учудух, че са те питали, честно казано.



Тема Re: Н ме подсети да ви питамнови [re: kн]  
Авторyes_bs (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 15:54



start with no_bs





Тема Re: Н ме подсети да ви питамнови [re: yes_bs]  
Автор no_bs (новак)
Публикувано19.10.06 15:56



Сори, dude, мен ме коронова батю ти Терминатор. Невинна съм кат' агънце!





Тема Re: Н ме подсети да ви питамнови [re: no_bs]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.06 16:17



А имаш ли представа АЗ как се учудих? Чейнето ми зейна!

Затова питам и тук, за мен това е нещо извън всяко съвременно понятие. На кой му пука за родословие и титли? Трябва да си луд или наистина да имаш поне 15 века история, за да повдигнеш подобни претенции.


Пълен шок!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.